Παράσταση διαμαρτυρίας, διεκδικώντας δημόσιους και δωρεάν παιδικούς σταθμούς για όλα τα παιδιά, διοργανώνουν σήμερα, Πέμπτη, στις 6 μ.μ., στα γραφεία της Περιφερειακής Ενότητας Βορείου Τομέα Αθηνών (Λεωφόρος Μεσογείων 448, Αγία Παρασκευή), σωματεία και φορείς. Συγκεκριμένα, στην κινητοποίηση καλούν το Παράρτημα Βορείου Τομέα του Συνδικάτου ΟΤΑ Αττικής, τα Σωματεία Εργαζομένων στους Δήμους Αμαρουσίου, Βριλησσίων, Λυκόβρυσης - Πεύκης και Αγίας Παρασκευής, το Σωματείο Εργαζομένων στους Ιδιωτικούς Παιδικούς Σταθμούς, ο Σύλλογος Γονέων Παιδικών Σταθμών Νέας Ιωνίας, οι Σύλλογοι Γυναικών της ΟΓΕ σε Μαρούσι, Ηράκλειο, Νέα Ιωνία, Αγία Παρασκευή και Πεύκη, η Λαϊκή Επιτροπή Αμαρουσίου και ο Σύλλογος Συνταξιούχων Αμαρουσίου.