Κυριακή 16 Δεκέμβρη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΤΡΙΤΗ 18/12
ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ (Ε)

09.00 ΣΙΝΤ, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ (Ε)

09.30 ΤΡΕΝΟ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΩΝ (Ε)

10.00 ΗΠΕΙΡΟΣ, ΑΡΧΕΓΟΝΟΣ ΕΛΛΑΣ

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΟΙΚΙΣΜΟΙ

11.00 ΑΣΤΡΟΦΕΓΓΙΑ (Ε)

12.00 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε)

13.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360' «Αρκτική: η διαδρομή των πυρηνοκίνητων παγοθραυστικών»

14.00 ΑΡΘΟΥΡ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΣΙΝΤ, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ

15.30 ΤΡΕΝΟ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΩΝ

16.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ (Ε)

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ (Ε)

17.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΤΑ «Νερό, νερό παντού»

18.00 ΜΟΝΟ ΕΣΥ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ - Α' ΚΥΚΛΟΣ

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΤΕΙΧΟΥΣ

19.10 ΕΝΑΣ ΟΚΤΩΒΡΗΣ... 72 ΧΡΟΝΩΝ Γ' μέρος: «Τιφλίδα: λαός και πορεία»

20.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ

21.00 FAREWELL COMRADES «Οι πόλεμοι»

22.00 Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ: Η ΑΝΟΔΟΣ ΚΑΙ Η ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ

ΑΡΑΒΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ - ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ

23.00 ΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΗ ΜΑΝΤΙΛΑ;

24.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ «Η εξέγερση των Αράβων (2010-2012)» Α' - Β' μέρος

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

08.00 ΝΕΤ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΜΕ ΘΕΑ ΤΗ ΓΗ

17.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 136 Μαγκαζίνο

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.05 ΟΙ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΩ Σειρά

23.00 ZOOM

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΖΟΟΜ (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το βαποράκι»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

08.30 ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

09.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

10.00 ΣΧΕΔΙΟ

10.30 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΓΛΙΑΣ ΜΑΣ (Ε)

11.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ

12.40 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ

12.50 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

14.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΓΕΓΟΝΟΣ

16.45 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ (Ε)

17.20 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

17.30 ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΥΛΗ ΜΑΓΙΚΗ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ

19.00 ΜΑΟ ΤΣΕ ΤΟΥΝΓΚ

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλλού το όνειρο κι αλλού το θαύμα»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.55 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκιές στην άμμο»

00.30 ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΥΠΟ ΕΡΕΥΝΑ «Κοσμική συνωμοσία»

01.30 ΔΕΙΚΤΗΣ ΕΥΦΥΪΑΣ ΥΨΗΛΟΣ

02.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)

04.30 ΓΕΓΟΝΟΣ (Ε)

06.30 ΜΑΟ ΤΣΕ ΤΟΥΝΓΚ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ANT1

11.00 SUPER GAME

11.10 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

12.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ (Ε)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER GAME

13.40 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.40 SUPER GAME

14.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 FTHIS TV

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.10 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ADANALI Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ Δραματική σειρά

22.30 ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ Κωμική σειρά

23.15 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

00.15 ΟΛΑ Μπάχαλο Φέτος

01.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.15 EVERYBODY LOVES RAYMOND

06.30 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

07.15 ΤΖΕΝΗ ΚΑΙ ΕΥΑΝΘΙΑ (Ε)

08.00 ΑΚΑΤΑ ΜΑΚΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ

10.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND

10.30 ΒΕΛΟΥΔΟ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ (Ε)

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τελευταίο μεγάλο κόλπο»

23.00 ALPHA ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

01.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 CSI, MIAMI Αστυνομική σειρά

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.40 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

16.50 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ

17.50 SILA

19.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)

22.20 ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (Ε)

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανακόντα»

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χρονιά του κομήτη»

03.30 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.30 Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ (Ε)

05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 TRUST ME Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Baby Looney Tunes»

08.00 ΦΜ LIVE (Ε)

09.50 CHRISTINE Κωμική σειρά

10.50 ROYAL PAINS Ιατρική σειρά

11.45 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR Σειρά

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΜ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 NCIS Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sex and the city»

01.00 FRINGE Σειρά

02.00 NUMB3RS Δραματική σειρά μυστηρίου

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου»

ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 15/2(14/2/2016)
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/12(13/12/2015)
ΣΑΒΒΑΤΟ 05/12(29/11/2015)
ΤΡΙΤΗ(24/9/2006)
ΠΕΜΠΤΗ(19/12/2004)
ΠΕΜΠΤΗ(31/10/2004)

Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org