Κυριακή 16 Δεκέμβρη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12
ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΥΝΟΛΩΝ ΕΡΤ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΚΑΙ ΧΟΡΩΔΙΑ ΤΗΣ ΕΡΤ Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση

12.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ «Αφιέρωμα στο Χρόνη Αηδονίδη - Θρακιώτικο γλέντι»

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογενειακά μπερδέματα»

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ LEAGUE ΟΠΑΠ «Καβάλα - Παναθηναϊκός» Απευθείας μετάδοση

19.00 ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟΓΡΑΦΙΕΣ «Κώστας Βάρναλης»

20.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ «Συνωμοσία αγάπης»

21.00 ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΕΓΓΡΕΛΗΣ

21.30 CINEMA COMMUNISTO - Ο ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΣΤΗ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑ Ντοκιμαντέρ

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κ. Κανένας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΝΕΤ ΠΑΝΤΟΥ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

13.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

14.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ... ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Πολιτιστική εκπομπή

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.10 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

19.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Απόλλων Πάτρας - Πανιώνιος» Απευθείας μετάδοση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εμπορος ανθρωπίνων οργάνων»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΙΝΔΟ «Η κοιμωμένη»

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ ΜΑΣ (Ε)

11.00 ΤΡΙΤΗ ΗΛΙΚΙΑ... Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ «Η χορωδία»

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ «Χειμερινά λαχανικά»

14.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε) «Σερραϊκός ζουρνάς»

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε) «Λαγκαδάς Θεσσαλονίκης»

18.00 ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΥΛΗ ΜΑΓΙΚΗ (Ε) «Σύρμα»

18.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο διάβολος και η ουρά του»

21.00 BALKAN EXPRESS

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Savior»

01.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.00 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

06.40 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

07.40 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

08.40 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

09.40 WIPE OUT (Ε)

10.40 THE X-FACTOR AUDITION (Ε)

11.50 BLACK OUT (Ε)

12.50 SUPER GAME

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER GAME

13.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Merry Madagascar»

14.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Kung Fu Panda holiday»

15.10 OREO COOKIENG Εκπομπή ζαχαροπλαστικής

15.30 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 DANCING WITH THE STARS Μουσικοχορευτικό talent show

00.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

01.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.30 ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 PROJECT RUNWAY

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

08.00 UNDERDOG TO WONDERDOG Ντοκιμαντέρ

08.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.15 ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ 'ΞΕΡΕΣ (Ε) Κωμική σειρά

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.00 ΑΝΝΙΤΑ SOS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΜΑ; Εκπομπή μαγειρικής

21.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο λεγεωνάριος»

01.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 CSI, MIAMI Σειρά

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU (Ε)

11.00 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)

11.40 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.50 MINUTE TO WIN IT (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το βιβλίο της ζούγκλας: Μόγλι και Μπαλού»

16.35 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.40 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (Ε)

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

19.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Karate Kid» Α' τηλεοπτική προβολή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ACDC, LIVE AT RIVER PLATE Μουσικό αφιέρωμα

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Karate Kid»

04.30 Ο ΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ (Ε)

05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η σούπερ λεγεώνα», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Baby Looney Tunes», «Polly Pocket», «Τόμας, το τρενάκι», «Πέπα, Το γουρουνάκι», «Tom and Jerry kids», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch» «Η λαμπερή ζωή της Barbie» «Barbie: η πριγκίπισσα και η ποπ σταρ» (Γ' μέρος), «Μπομπ, ο Σφουγγαράκης», «Generator Rex», «Gormiti: η φύση αντεπιτίθεται», «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν συνάντησε τον Μπιλ»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ ΜΠΕΛ ΕΡ Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 FLORICIENTA Νεανική σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κοροϊδάκι της δεσποινίδος»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δικηγόρος του διαβόλου»

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «40 μέρες και 40 νύχτες»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καρχαρίας στη Βενετία»

ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 2/1/2016(25/12/2015)
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/11(8/11/2015)
ΣΑΒΒΑΤΟ(28/11/2004)
ΣΑΒΒΑΤΟ(13/6/2004)
ΣΑΒΒΑΤΟ(30/5/2004)
ΣΑΒΒΑΤΟ(10/4/2004)

Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org