Θεατρική παράσταση την Κυριακή στη Θεσσαλονίκη
Η παράσταση είναι βασισμένη σε κείμενο που δουλεύτηκε από τα μέλη της Ομάδας και απευθύνεται στις νεότερες ηλικίες. Πρωταγωνιστές είναι ο Μένης και η παρέα του, που όπως πληροφορούμαστε από το σημείωμα του έργου αναρωτιούνται: «Ποιος φτιάχνει τα όνειρα και γιατί; Γίνεται να έχουν οι άνθρωποι το ίδιο όνειρο; Γιατί ενώ φτιάχνουμε εμείς τα όνειρα δεν μας ανήκουν; Και γιατί ενώ ο άνθρωπος έμαθε μετά από πολλά χρόνια εξέλιξης να περπατάει στα δύο πόδια, κάποιοι είναι έτοιμοι να βαδίσουν στα τέσσερα σαν τους πιθήκους;
(...) Ο Μένης κι η παρέα του προσπαθούν να διώξουν τον Κέφαλο και τους υποστηρικτές του για να μπορούν να βαδίζουν όρθιοι, με το κεφάλι τους ψηλά. Οι κίνδυνοι όμως πολλοί και οι παγίδες πολλές. Ποια είναι η αλήθεια; Και ποιος δικαστής θα κρίνει τις πράξεις τους; Μήπως ένας; Μήπως πολλοί; Μήπως η ίδια η ιστορία; `Η μήπως όλοι εσείς;».