Κυριακή 27 Μάη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/5
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης αστροναύτης»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΠΑΡΕΑ Ξένη σειρά (10ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

18.20 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Κοπέλια» (2ο)

22.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Λίμνη Μπρόζνιτσα»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

07.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

08.00 ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Από την ιερά μονή Αγίων Πατέρων Σχιστού Περάματος

11.00 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΕΡΤ (Ε)

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάτι να καίει»

16.50 ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

18.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ - ΤΕΛΙΚΟΙ Απευθείας μετάδοση από το Ντέμπρετσεν της Ουγγαρίας

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

20.00 GREEKTOWN «Ουάσιγκτον» (Β' μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο έμπορος της Βενετίας»

00.10 ΡΑΛΙ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ (Μ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

00.40 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε) «Το μέγεθος της νησίδας»

01.40 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ (Ε) «Βαρκελώνη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε) «Αλκοολισμός: Πότε Κάιν, πότε Αβελ;»

11.00 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

11.30 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ, Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΙΜΝΗ «Εύξεινος Πόντο - βόρειες ακτές»

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΡΙΜΕΪΚ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «High school musical 3: the senior year»

14.50 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ Απευθείας μετάδοση από το Μονπελιέ

19.00 ΜΠΑΣΚΕΤ LEAGUE ΟΠΑΠ - Play off «Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ (Ε)

23.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε) Σειρά

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 SCHOOL TUBE (Ε) «Λαύριο»

01.30 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΙΝΔΟ (Ε) «Αγιοι ευεργέτες - Δωρητές»

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια λατέρνα, μια ζωή»

15.00 Ο ΑΙΩΝΑΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 Η ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πίσω μου σ' έχω Σατανά»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξύπνημα του σκλάβου»

01.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ «Ηρθα να καταθέσω»

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΑΓΓΙΓΜΑ ΨΥΧΗΣ (Ε)

07.00 GREEK

09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟΝ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO Εκπομπή γνώσεων

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κυνήγι της επιτυχίας: Πώς να τα πιάσετε χοντρά»

15.40 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

24.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

01.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 RAISING THE BAR

02.20 ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φυλακισμένοι στον παράδεισο»

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

08.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

08.50 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

09.30 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

12.50 STARS SYSTEM

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1, ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΜΟΝΑΚΟ Απευθείας μετάδοση

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.05 ΡΟΒΙΝΣΩΝΑΣ ΚΡΟΥΣΟΣ Σειρά

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 JAMIE ΑT HOME Εκπομπή μαγειρικής

21.00 CHART* SHOW - YOUR COUNTDOWN (Ε) Μουσική εκπομπή

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγρια ορχιδέα»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανορθόδοξη έλξη»

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΠΑΤΙ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.30 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιστροφή στη Γαλάζια Λίμνη»

16.50 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

18.10 MINUTE TO WIN IT (Ε)

19.00 ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πεθαίνω για σένα»

23.15 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ Ενημερωτική εκπομπή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παιχνίδι του Σάιμον»

02.00 ΦΥΓΑΜΕ (Ε)

03.00 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic force», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Πανδώρα και Πλάτωνας: Τα φραουλόπουλα», «Angel's friends», «Polly pocket», «Peppa, Το γουρουνάκι», «Go, Diego, go!», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teens days», «Μπομπ Σφουγγαράκης», «Generator Rex», «Gormiti-Neorganic», «Sylverster and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Rin Tin Tin»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 CHRISTINE Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά

18.50 KNIGHT RIDER Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «1408»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παρουσιαστής: ο μύθος του Ρον Μπέργκεντι»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενοχο υλικό»


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org