Κυριακή 23 Οχτώβρη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 12
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28/10
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Τσίρκο ΜΕΝΤΡΑΝΟ»

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Kido, το super φορτηγάκι»

16.45 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για τη φύση και τα ζώα

17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Ο Λεπρέντης» του Χουρμούζη

19.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Θέμα: «Οι ένορκοι του Παρισιού». Φιλοξενούμενη η συγγραφέας Δόμνα Κατσαμάκη

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη σε σημαντικούς ανθρώπους της Τέχνης που δεν είναι πια κοντά μας, με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολοι οι άγιοι»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε) «Ο Καραγκιόζης στην Αλβανία»

08.30 ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΡΑΚΤΩΡΑΣ ΟΣΟ

09.00 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ (Ε)

09.30 ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ (Ε)

10.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ Απευθείας μετάδοση από τον ιερό ναό Αγίου Διονυσίου του Αεροπαγίτου

10.20 ΔΗΜΟΤΙΚΑ, ΗΡΩΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ (Ε)

11.00 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε)

13.30 ΑΝ ΖΗΣΟΥΜΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΨΑΡΟΪΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ

16.30 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ

17.00 ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ '40 ΣΤΑ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΒΟΥΝΑ (Ε)

18.15 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΣΑΝΤΡΟ ΝΑΤΑ (Ε)

19.10 ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΓΥΡΗ (Ε)

21.00 ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ (Ε)

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το λάθος του να είσαι Εβραίος»

24.00 ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ (Ε) Σειρά

Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Μ)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Μ)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΛΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ (Ε)

19.00 ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ Ντοκιμαντέρ

20.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Τζούλιο Αντρεότι: Μνήμες του Σαράντα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ «Νανά Μούσχουρη»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΚΑΚΟΛΥΡΙ 5/44 (Ε)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «U-BOAT: Στα χέρια του εχθρού»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Μεξικό»

08.30 ΑΡΧΑΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ «Μαθήματα αρχαίας Μακεδονίας: Αιάνη»

09.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψηλά τα χέρια Χίτλερ»

11.00 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.00 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ ΜΑΣ «Πόλεμος 1940»

12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Ιστιοπλοϊκοί αγώνες»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΗΣ LIUWA

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ

18.15 ΟΝΕΙΡΟ ΦΥΓΗΣ «Κόνιτσα»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια γυναίκα στην αντίσταση»

20.45 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Τροφή, Σενεγάλη: τροφοδοσία του κόσμου»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε) «Η ανάπτυξη του μετώπου στη βόρεια Ηπειρο»

00.30 ΣΤΑ ΟΡΙΑ «Νεκρή τέχνη»

01.30 ΚΟΜΑΝΤΟΣ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 Η ΑΥΡΑ ΤΩΝ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ

05.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

18.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

19.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ Ερωτική δραματική σειρά

23.00 GREY'S ANATOMY Ιατρική σειρά

24.00 CRIMINAL MINDS

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 GREEK Νεανική σειρά

02.10 ΛΟΛΑ (Ε)

03.10 ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 Η ΑΓΑΠΗ ΗΛΘΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 EVERYBODY LOVES RAYMOND

08.45 THE KING OF QUEENS

09.45 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 SEX AND THE CITY (Ε)

01.00 THE BIG GAME (Ε)

02.00 FASHION FEVER

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

16.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

23.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 L.A.P.D. (Ε)

01.45 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Boondocks»

02.30 ΓΙΑ ΣΕΝΑ (Ε)

03.15 Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΘΡΟΝΟΥ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Κωμική σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τα στρουμφάκια», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Ο δαίμων της Ταζ Μανια», «Teen days»

09.30 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Πόκεμον: 9»

11.30 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Tutenstein: The movie»

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οχι»

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μάγοι και αλχημιστές». Α' τηλεοπτική προβολή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Χάρι Πότερ και η φιλοσοφική λίθος»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκληρή αναμέτρηση στο μικρό Τόκιο»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Casablanca»

05.00 BATTLESTAR GALACTICA Σειρά επιστημονικής φαντασία


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org