Τις προτεραιότητες και τους στόχους που έχει θέσει η αγωνιστική δημοτική αρχή Πετρούπολης για το επόμενο διάστημα, τα σοβαρά προβλήματα που απορρέουν από την κρατική υποχρηματοδότηση, την υποστελέχωση νευραλγικών υπηρεσιών του δήμου, αλλά και όσα εμπόδια κληροδότησε η προηγούμενη δημοτική αρχή του εκλεκτού της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ Στ. Βλάχου στη σημερινή, παρουσίασε το πρωί της Κυριακής ο δήμαρχος Πετρούπολης Βαγγέλης Σίμος, κατά τη διάρκεια της πρώτης συνέντευξης Τύπου, μιας ακόμα μορφής που θα αξιοποιηθεί για την ενημέρωση του λαού της πόλης. Για την κατάσταση που παρέλαβε η δημοτική αρχή της «Λαϊκής Συσπείρωσης», σημείωσε: «Σύμφωνα με τα παραδοθέντα ταμειακά διαθέσιμα αλλά και τις οφειλές...