Με νέες 4ωρες στάσεις εργασίας, αύριο Παρασκευή, συνεχίζουν τον αγώνα τους οι εργαζόμενοι της εταιρείας EDILMAC στο μεταλλείο της «Ελληνικός Χρυσός» στην Ολυμπιάδα Χαλκιδικής, απαιτώντας επαναπρόσληψη των δύο απολυμένων συναδέλφων τους και ικανοποίηση των αιτημάτων τους για δουλειά με δικαιώματα και μέτρα για την ασφάλεια της εργασίας. Καθολική ήταν άλλωστε η συμμετοχή και στις χτεσινές 4ωρες στάσεις εργασίας, σε όλες τις βάρδιες, ενώ δεν πέρασε και η προσπάθεια της εργοδοσίας να προκαλέσει τεχνητή ένταση και να βάλει στη δουλειά περισσότερους εργαζόμενους με πρόσχημα το προσωπικό ασφαλείας. Δεν έπιασαν τόπο ούτε οι φωνές, οι απειλές και οι προκλήσεις του μηχανικού παραγωγής, που ανέλαβε να...