Κυριακή 28 Δεκέμβρη 2008
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 20
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ζαγόρι» (μέρος β΄)

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Οι περιπέτειες του Μπάτσονς και του Ράστι «Το μέλι του Μπαγιού»

08.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Μύθοι του Αισώπου»

09.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ - ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ «Ο κύριος Αλφαλφα»

10.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Οδοιπορικό σε χωριά του Αραχθου του Νομού Ιωαννίνων (Τζουμέρκα)

11.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Δρόμοι της θάλασσας» με τους Γιώργο Καλκάνη, Δ. Παπαγεωργίου, Β. Βουγιουκλή, Χρ. Καλκάνη, Μιχ. Μπακάλη κ.ά. (Α΄ και Β΄ μέρος)

12.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ The Hermitage Museum

13.05 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Βραβεία παραδοσιακής δημοτικής μουσικής

13.50 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Shanghai magic troure

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ Σταχτοπούτα

17.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Θα μεταδοθεί το δεύτερο μέρος της ρώσικης ταινίας «Κλόουν»

18.10 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Vizontele» τουρκική κωμωδία

20.00 Η ΠΑΡΕΑ Πολωνική σειρά. Επεισ. 13ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΓΙΑΝΟΣΙΚ, «Ο ΚΛΕΦΤΗΣ» Πολωνική σειρά. Επεισ. 13ο

22.10 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με την Λένα Αλκαίου, την Κατερίνα Μουτσάτσου και τον Κώστα Μάτζιο

22.45 ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Με το «Περιβόλι του ουρανού»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

09.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

11.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

11.30 ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ

12.10 ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ 2009 «Φιλαρμονική της Βιέννης»

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τέλεια αρμονία»

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχολή για σοφερίνες»

18.00 MIDNIGHT CIRCUS «O γύρος του κόσμου σε 70 λεπτά»

19.15 ΒΕΡΣΑΛΛΙΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Uranya»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι εντιμότατοι φίλοι μου»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Eros»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

08.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

08.30 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

09.00 ΤΕΪΛ ΣΠΙΝ

09.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΤΙΣΝΕΪ «Το θαύμα της τρίτης οδού»

10.40 Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΡΚΟΥΔΟΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (συνέχεια)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποιος παγίδεψε τον Ρ. Ράμπιτ»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΗΕ ΣΠΕΙΡΑ ΣΠΕΙΡΑ SHOW

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χορεύετε;»

02.00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ: «Ο κόσμος του Γ. Ντίσνεϊ»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παραμύθι του μικρού ελέφαντα»

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΞΥΓΟΝΟ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ (Ε)

18.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

18.30 ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

21.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολοι λένε σ' αγαπώ»

03.00 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΧΟΥΝΑΝ 2003

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Pollyanna»

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 TRU CALLING

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

01.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα τρελό τρελό πάρτι»

03.00 ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ

04.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 STARS SYSTEM (Ε)

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

19.00 FATUS OLUS

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ξανθιά στο πιάτο μου»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΘΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

12.35 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Συνέχεια)

17.45 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρωμα γυναίκας»

00.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δολοφονία του Ελβις»

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ώρα του τσακαλιού»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

07.00 7 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

16.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

21.50 BELLAS TV

22.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ(Ε)

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγρυπνος στο Σιάτλ»

03.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση σκούπα»

STAR
Τηλ. 211.189.1000-2000

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα με τους Looney Tunes»

12.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΥ

13.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπίριτ: Το άγριο άλογο»

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελευθερώστε το Γουίλι 3»

17.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικο... δώρο»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Χριστούγεννα του Ντένις του τρομερού»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικη χιονοθύελλα»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Pleaseantville»»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Viva Las Vegas»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org