Κυριακή 28 Δεκέμβρη 2008
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 21
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Ενα οδοιπορικό στην ελληνική περιφέρεια, στα ξεχασμένα χωριά και τους ανθρώπους τους

16.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρουφαλντίνο από την Μπέργκαμο» (μέρος 1ο)

17.30 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Ζιζέλ» 2ο μέρος

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων, με την Αννα Μπαλλή

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους, με τον Γρηγόρη Τραγγανίδα. Φιλοξενούμενη της εκπομπής, η δημιουργός Ιωακειμίδου Χριστίνα

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Συναυλία ΔΙΦΩΝΟΥ «10 Χρόνια Ελληνικό Τραγούδι»

21.50 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ «Μπένιαμισεκ»

22.50 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Θα μεταδοθεί η συναυλία του Αγάθωνα

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, NEOYΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...

10.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

10.30 MEDITERRANEO

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

11.30 ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ, ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ «Πιλοποιείο»

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 ΡΙΜΕΪΚ

14.30 ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

15.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Πρωτάθλημα Α1 «Ολύμπια - ΑΕΛ»

19.00 NBA ΜΠΑΣΚΕΤ «Houston - Toronto» (M)

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.10 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε)

22.45 EΛCULTURE.GR - Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΑΣ ΟΔΗΓΟΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΙΑΠΩΝΙΑ - «Violent cop»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

DISNEY FESTIVAL

10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

11.00 ΤΕΪΛ ΣΠΙΝ

11.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ποκαχόντας»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΚΑΡΙΜ ΝΤΑ ΓΚΡΟΥΜΠ Ντοκιμαντέρ

16.30 PRE GAME

16.45 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ»

18.45 PRE GAME

19.00 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Το κλίμα στα όρια»

08.00 ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ «Ο αγριόχοιρος»

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ «Γατόψαρα και χέλια»

10.00 ΑΟΡΑΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

11.00 ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

12.00 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ

17.00 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ

17.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

18.00 ΟΞΥΓΟΝΟ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρίτη και 13»

21.00 2ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΣΙΡΚΟ ΒΕΡΟΝΑΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ: «Ο παλαβός αεικίνητος κόσμος του Θανάση»: «Το μεγάλο κανόνι»

01.00 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ (Ε)

02.00 ΟΞΥΓΟΝΟ (Ε)

03.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

05.00 Β' ΕΘΝΙΚΗΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.50 6 ΜΕ 10 ΜΑΖΙ Ζωντανό μαγκαζίνο

10.00 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.45 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.50 EXTREME MAKEOVER HOME EDITION

15.50 Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ «Ολυμπιακός - Πανελλήνιος»

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αισιόδοξος»

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 X-FACTOR AUDITION (Uncut) Μουσικός διαγωνισμός

22.00 Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ (Ε)

23.10 OLA 9+ Σατιρική εκπομπή

01.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 DAY BREAK

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΜΕΣ' ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάιντι»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πινόκιο»

17.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.45 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (συνέχεια)

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.40 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV WEEKEND

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λαγωνικό Κ-9»

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μπάρμπι και οι φίλοι της στο διαμαντένιο κάστρο»

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε τεντωμένο σχοινί»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σουμούρου»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

13.00 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 TRACTION

15.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαντελάιν»

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 BELLAS TV (Ε)

18.10 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ - Τηλεπαιχνίδι

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παιχνίδι της αγάπης»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

02.15 WORLD POKER TOUR

03.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές στο Λας Βέγκας»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (1ος κύκλος)

16.45 GOSSIP GIRL Σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 PUSHING DAISIES Χιουμοριστική σειρά

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ (4ος κύκλος)

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη του αφεντικού»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Austin Powers: Το χρυσό εργαλείο»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκρέμλινς»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τρελή ζωή μου»

04.45 EYES

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org