Αργά χτες το βράδυ, αναμενόταν να ολοκληρωθούν η συζήτηση και η ψηφοφορία στην Ολομέλεια της Βουλής για το νομοσχέδιο του υπουργείου Αθλητισμού με τίτλο: «Αναγκαίες ρυθμίσεις για την εναρμόνιση της ελληνικής νομοθεσίας με το νέο Κώδικα Αντιντόπινγκ του Παγκόσμιου Οργανισμού Αντιντόπινγκ και άλλες διατάξεις», το οποίο προωθήθηκε με τη διαδικασία του κατεπείγοντος. Το νομοσχέδιο αποτελείται από δύο μέρη. Το πρώτο αφορά στην εναρμόνιση της ελληνικής νομοθεσίας με τον κώδικα του Παγκόσμιου Οργανισμού Αντιντόπινγκ (WADA), για τα μέτρα που πρέπει να ληφθούν κατά του ντόπινγκ, διαδικασία που θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι σήμερα, 18 Μάρτη. Συνοπτικά, περιέχονται άρθρα για τον κατάλογο των...