Κυριακή 8 Απρίλη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 12
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.45 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Οδοιπορικό στην ιερά μονή Γηροκομείου

08.20 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ... Η διαδικασία κατασκευής της καμπάνας

08.35 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Α' κύκλος νυκτών εγχόρδων «Η Κιθάρα»

09.45 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Πάτμος

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Ψυχή αθάνατον τάξιν έχει μακάρων» Θεατρικό δρώμενο με μοιρολόγια, τραγούδια και χορό

16.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Πολυφωνικά συγκροτήματα, Θέατρο Πέτρας

17.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί το θεατρικό «Ενας Μάκβεθ»

19.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Μανώλη Καρπάθιο - Θρήνοι και Υμνοι της Μεγ. Εβδομάδας

19.50 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Εθιμα Λαζάρου από το Σύλλογο Δροσοχωρίου

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... Εκπομπή αφιερωμένη στο Τάσο Λειβαδίτη, με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Στη βυζαντινή μουσική με το Λάκη Χαλκιά

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ

12.30 ΠΟΥ ΠΑΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ Ντοκιμαντέρ

13.15 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

13.45 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Νέος κύκλος)

15.15 ΘΕΙΟ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.00 ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ

17.45 Ω ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ

22.00 ΑΚΡΟΑΣΙΣ

22.30 ΤΑ ΚΑΤΑ ΜΑΤΘΑΙΟΝ ΠΑΘΗ

24.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε) «Το μέγεθος της νησίδας»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

07.00 ΡΩΜΑΝΟΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΟ ΔΡΑΜΑ

08.00 ΒΕΝΕΤΙΑ, ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

09.15 ΡΕΚΒΙΕΜ του Τζουζέπε Βέρντι (Ε) Μουσικό πρόγραμμα

11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΜΗΛΑΣ ΠΟΥ ΔΑΚΡΥΣΕ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΒΡΕΘΗΚΑ ΕΙΣ ΤΗΝ ΝΗΣΟΝ, ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΠΑΤΜΟ (Ε)

16.45 Ω, ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ (Ε)

18.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟΣΥΝΘΕΤΗ ΔΗΜΗΤΡΗ ΛΑΓΙΟ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τριστάνος και Ιζόλδη»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΕΡΤ: Η Εθνική Συμφωνική Ορχήστρα και η Χορωδία της ΕΡΤ σε έργα Ρώσων Συνθετών

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

08.00 ΜΕΓΑΛΑΙ ΩΡΑΙ - ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΕΩΣ από τον ιερό Προσκυνηματικό Ναό του Πολιούχου Αγίου Δημητρίου

12.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

14.00 2010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ

15.00 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ

16.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 Η ΛΟΓΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (Ε)

18.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ Από το Οικουμενικό Πατριαρχείο

20.30 ΒΙΒΛΟΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος του τρένου»

00.30 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟ (Ε)

01.30 2010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ (Ε)

02.30 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ (Ε)

03.30 ΒΙΒΛΟΣ (Ε)

04.30 Η ΛΟΓΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (Ε)

05.30 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ, ΜΙΑ ΑΚΙΝΗΤΗ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ (Ε)

06.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 PROJECT RUNWAY

07.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

08.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Για τη Ροζάν»

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βασιλιάς Δαυίδ»

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 WIPE OUT (Ε)

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ Δραματική καθημερινή σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ Σε απευθείας σύνδεση με ιερό ναό

21.10 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ» - Δ' μέρος -

22.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φαντάσματα του Γκόγια»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αναγγελία θανάτου»

02.50 LOST IN AUSTIN Δραματική σειρά

04.50 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

08.00 FRASIER Σειρά

09.00 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.50 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

10.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

15.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

16.00 ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΣ Ντοκιμαντέρ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Δραματική σειρά

21.00 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ Δραματική σειρά

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γουίλιαμ και Κέιτ: Ο γάμος του αιώνα»

23.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ξένη σειρά

00.30 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

01.45 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

02.45 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

03.45 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χορός της Σαλώμης»

09.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος των δύο αιώνων»

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι μου»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βαραββάς»

17.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μπρουκ Ελισον»

19.30 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι Αθλιοι»

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κράμερ εναντίον Κράμερ»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ε)

03.00 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (E)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Πόκεμον»

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Με ήρωες Κινουμένων Σχεδίων

10.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Teen Titans: Περιπέτειες στο Τόκυο»

12.00 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τομ & Τζέρι: Γρήγοροι και μαλλιαροί»

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μυστικός κήπος»

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλεύε των βασιλέων»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αδελφή μου κι εγώ»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιερή αναζήτηση»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαλυμένα όνειρα»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χώρα των Φαραώ»


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org