Κυριακή 8 Απρίλη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 11
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
Μ. ΠΕΜΠΤΗ 12/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Κυκλαδικά ειδώλια»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ζήση Νούσια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με την ορχήστρα του Μ. Θεοδωράκη

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο τσιγγάνος» (4ο)

18.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Από τον Αττίκ στον Γούναρη»

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ Η Μεγάλη Εβδομάδα

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Μεγάλη Εβδομάδα, με το Λάκη Χαλκιά

22.10 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΚΑΠΛΑΝΙ ΤΗΣ ΒΙΤΡΙΝΑΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Ε)

11.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΤΑ (Ε) «Νερό»

12.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)

13.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Αντιγραφές χειρογράφων»

13.30 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Νίκος Σκαλκώτας - Στο τελευταίο αναλόγιο»

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ Νεανική σειρά

17.00 ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: ΤΡΟΠΟΙ ΔΙΑΣΩΣΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ Ντοκιμαντέρ

18.00 ΚΑΠΝΙΣΜΕΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Ε)

18.30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΠΑΘΩΝ Από τον ιερό ναό Αγίου Διονυσίου Αεροπαγίτου

22.45 ΑΚΡΟΑΣΙΣ

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κόσμος είναι μεγάλος και η σωτηρία της ψυχής βρίσκεται στη γωνία»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

02.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε) «Pierre Manent»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.00 ΡΙΜΕΪΚ

19.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Γιώργος Αρβανίτης»

20.00 ΑΝΤΡΕΪ ΖΑΧΑΡΟΦ, ΕΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δρόμος του ειρηνικού πολεμιστή» Α' τηλεοπτική προβολή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The getaway»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (E)

11.00 Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ

12.00 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ, ΜΙΑ ΑΚΙΝΗΤΗ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 2.010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

15.00 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ

16.00 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ «Εγκλημα και τιμωρία»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΘΩΝ Από το Οικουμενικό Πατριαρχείο

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στέλλα»

01.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Ε)

01.30 2.010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ (Ε)

02.30 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ (Ε)

03.30 ΠΕΡΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΠΑΘΩΝ

04.30 ΠΡΟΣΚΗΝΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ (Ε)

05.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε) «Αγιοι Τόποι» (Β' μέρος)

06.30 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 PROJECT RUNWAY

07.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικρές μπαλαρίνες»

09.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μάρθα Στιούαρτ»

10.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανεμοδαρμένα ύψη»

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 WIPE OUT (Ε)

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ Θρησκευτική μίνι σειρά. Γ' μέρος

22.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Freedom writers»

01.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μέριλιν κι εγώ»

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 Ω, ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ

05.20 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 FRASIER

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.50 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

10.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

15.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

16.00 ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΤΙΤΑΝΙΚΟΥ Ντοκιμαντέρ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

23.00 ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

24.00 CSI, LAS VEGAS Αστυνομική σειρά

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.15 PATRAS ALLEΖ RETOUR (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ποντικομικρούλης 3»

11.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπίνγκο»

13.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μύθος της λίμνης»

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ματίλντα»

19.10 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επτά ζωές»

23.40 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ Ενημερωτική εκπομπή

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επτά ζωές»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Πόκεμον», «Οι σούπερ ήρωες», «World of quest», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Οι περιπέτειες του Max», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του», «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι»

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Mucha Lucha: Η επιστροφή του Ελ Μαλέφικο»

12.00 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τομ και Τζέρι: Εναντίον των πειρατών»

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ace Ventura: Ντετέκτιβ ζώων»

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Quo Vadis» Ιστορική ταινία

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι Δέκα Εντολές»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταιγίδα»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν κάποιον αγαπάς»


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org