Κυριακή 8 Απρίλη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 12
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Ρεσιτάλ πιάνου με τη Βάσω Ζύλη από το Χαλκιδώνειο Ωδείο

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι μύθοι του Αισώπου»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΕΚΑΤΟ ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Ξένη σειρά (4ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Α' κύκλος Νυκτών Εγχόρδων «Το μαντολίνο»

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί το αφιέρωμα στο Γιάννη Ρίτσο «Συλλειτουργό»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ Ξένη σειρά (8Α)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους Κώστα Μακεδόνα, Παντελή Θαλασσινό, Δέσποινα Ολυμπίου

23.00 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ο Πάρης Μήτσου μας μεταφέρει στις «ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ»

02.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους Ορφέα Περίδη, Γεωργία Νταγάκη

03.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ - Συνέχεια Με τους Μπάμπη Τσέρτο, Σωτηρία Λεονάρδου, Γιούλη Τσίρου

05.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ στα ...«Τραγούδια με χαμόγελο» με Γιάννη Λογοθέτη και Λάκη Παπαδόπουλο

06.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ - Συνέχεια Με τους Βάσω Αλαγιάννη, Μανώλη Λιδάκη, Λιζέτα Καλημέρη

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

06.20 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (Ε) «Από το Πάθος στην Ανάσταση»

08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ - ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10.30 ΝΤΕΝΙΣ, Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ

11.20 SONIC UNDERGROUND

11.50 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ

12.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Πανικός στο δάσος - Η απόδραση του Φέλιξ Λυγξ»

14.00 ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ (Ε) «Ματωμένος γάμος»

16.00 CAROUSEL Νέα εκπομπή

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Motocrossed»

18.00 SCHOOL TUBE

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μανταλένα»

20.30 Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 «ΑΚΡΟΑΣΙΣ»

22.30 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ (Ε)

23.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νύχτα είναι ακόμα δική μας»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΘΗ (Ε)

11.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΤΣΙ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

13.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε)

14.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τελικό ξεκαθάρισμα» Α' μετάδοση

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) «Πάσχα στη Φολέγανδρο»

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πέρασμα στην ωριμότητα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τελευταία ευκαιρία» Α' μετάδοση

23.45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ - ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤ1

00.15 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Εορταστικό πρόγραμμα

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ από τον ιερό ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος

10.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ (Ε)

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

14.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΓΓΛΙΑΣ «Λίβερπουλ - Εβερτον»

16.30 ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

18.00 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άσοι του γηπέδου»

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ από το Οικουμενικό Πατριαρχείο

00.15 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.30 ΠΑΣΧΑ ΣΤΗ ΣΚΙΑΘΟ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

06.00 Η ΣΚΥΡΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΑΛΙΚΗΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 PROJECT RUNWAY

07.00 GREEK Νεανική σειρά

09.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέρα από το φράχτη» Μεταγλωττισμένη ταινία κινουμένων σχεδίων

15.10 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Τηλεταινία

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σρεκ ο Τρίτος» Οικογενειακή ταινία κινουμένων σχεδίων

23.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ» Ε' μέρος - τελευταίο

23.55 ΑΝΑΣΤΑΣΗ Ζωντανή σύνδεση από τον ιερό ναό του Αγ. Ανδρέα

00.05 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κολλητοί»

04.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε) Εορταστικό

05.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε) Εορταστικό

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)

07.00 ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ Με τον Τζέιμι Ολιβερ

10.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

12.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 KITCHEN NIGHTMARES Με τον Γκόρντον Ράμσεϊ

15.10 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γουίλιαμ και Κέιτ: Ο γάμος του αιώνα»

19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.00 JAMIE'S FOOD ESCAPES Με τον Τζέιμι Ολιβερ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ζωή σαν όνειρο»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρκεί μια στιγμή»

23.50 ΑΝΑΣΤΑΣΗ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρκεί μια στιγμή»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οσο υπάρχουν άνθρωποι»

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η πριγκίπισσα του Ηλιου» Κινούμενα σχέδια

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μπρουκ Ελισον»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πήτερ Παν»

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.15 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 MINUTE TO WIN IT

22.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Open season»

23.55 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

00.10 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Δραματική σειρά

06.50 STARLAND «Power Rangers: Mystic Force», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Angel's Friends», «Polly Pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teen days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι περιπέτειες του Μax», «Ben 10 Ultimate Alien», «Beyblade», «Sylvester and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γοργόνα»

15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπεν Χουρ»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπάρτακος»

24.00 ΑΝΑΣΤΑΣΗ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μαγνητοσκοπημένο μουσικό πρόγραμμα από το νυχτερινό κέντρο «Θέα» (καλοκαίρι 2011)

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «She»


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org