Πέμπτη 11 Γενάρη 2001
Σελίδα 38
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ - ΝΑΟΥΣΑ 2-2
Ιση... μοιρασιά

Τα μοιράστηκαν όλα χτες η Χαλκηδόνα και η Νάουσα στη μεταξύ τους εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β` Κατηγορίας. Η ολοκλήρωση του αγώνα στη Νεάπολη βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2, σε ένα 90λεπτο το οποίο επιφύλαξε αρκετό θέαμα και αγωνία για το τελικό αποτέλεσμα σε όσους τον παρακολούθησαν. Αρχικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την υπεροχή των κινήσεων και οι πρώτοι που άνοιξαν το σκορ με τέρμα που σημείωσε ο Βορριάς (21`). Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν κάθισαν με... σταυρωμένα χέρια και ανέβασαν το ρυθμό τους και την απόδοσή τους, στοιχεία τα οποία τους βοήθησαν να διαμορφώσουν το 1-1 με γκολ του Γρηγορίου (41`). Η Χαλκηδόνα έδειξε να πεισμώνει και λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου προηγήθηκε με 2-1 με τέρμα του Εβίντι (45`). Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στην επανάληψη ο Σωτήρχος με αυτογκόλ (53`).