Κυριακή 21 Μάρτη 2010
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 21
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ...με ποδοσφαιρικούς αγώνες

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Μουσείο Μπενάκη»

10.30 ΜΕΝΤΙΤΕΡΑΝΕΟ

11.00 ΛΑΖΑΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΒΑΓΙΑ (Ε) Ντοκιμαντέρ

12.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.00 ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΡΥΘΜΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ (Μ)

15.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 «Τρίκαλα - ΠΑΟ»

19.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ «Λευτέρης Βογιατζής»

20.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΕΑΤΡΟΥ Ελληνικά μονόπρακτα: «Το Ψυχοσάββατο»

20.50 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ «Ματωμένος γάμος» του Φεδερίκο Γκαρθία Λόρκα (Από το αρχείο της ΕΡΤ)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

  • DISNEY FESTIVAL

10.00 TIMOΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΤΑ 101 ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ

11.00 ΑΛΑΝΤΙΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

13.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ηρακλής»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

17.00 Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΒΟΛΕΪ: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ Απευθείας μετάδοση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ «Ο αγριόχοιρος»

08.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ «Νέμο»

08.30 ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Υποθαλάσσιο κυνήγι στα νησιά του Ατλαντικού»

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ

17.00 Η ΒΙΒΛΟΣ: Ο ΣΟΛΟΜΩΝΤΑΣ Τηλεταινία

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.05 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστίνα»

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ Αφιέρωμα: Ζωογόνα παραμύθια: «Επιστροφή στη χώρα του Οζ»

02.30 ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΕΣ

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.40 Β' ΕΘΝΙΚΗ (Ε)

05.30 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (E)

07.00 ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (Ε)

08.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

09.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

10.00 EXTREME MAKEOVER HOME EDITION

11.45 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.25 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «House arrest»

16.50 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τρελοπενηντάρης»

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Νέο Real life show

22.00 AMERICA'S GOT TALENT

23.00 OLA 10+

01.00 ANT1 NEWS

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το νησί του Δρ. Μορό»

03.30 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.20 CHEEK TO CHEEK (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

07.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Συνέχεια)

14.00 GREEK IDOL (Ε) Audition

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικροί σωτήρες»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ (Ε)

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζιγκολό της συμφοράς»

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

02.30 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.30 HIT PARADE Μουσική εκπομπή

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μπάρμπι στην ιστορία μιας γοργόνας»

24.00 ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ

02.00 EUREKA Σειρά επιστημονικής φαντασίας

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οσο θα υπάρχει κόσμος» (Α' μέρος)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.50 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 TRACTION

15.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.55 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 TAXI GIRL: SPECIAL EDITION

22.15 Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΞΑΝΘΙΑΣ

23.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διπλή δύναμη»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 WORLD SERIES OF POKER

03.00 ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

12.30 POWER RANGERS OPERATION OVERDRIVE Παιδική σειρά

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Ελεν εκπαιδεύεται»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 CHRISTINE Κωμική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ROYAL PAINS Χιουμοριστική σειρά

18.45 TRAUMA Ιατρική, δραματική σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σρεκ 2»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θρύλος του Ζορό»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοναχικές καρδιές»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στο στόμα της τρέλας»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ(1/6/2008)
ΚΥΡΙΑΚΗ(4/11/2007)
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10(27/10/2007)
ΚΥΡΙΑΚΗ(17/6/2007)
ΚΥΡΙΑΚΗ(10/12/2006)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(24/11/2006)

Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org