Κυριακή 21 Μάρτη 2010
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 20
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 1821 «Διπλωματικό παρασκήνιο»

08.40 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θέατρο ελληνικών χορών Δώρα Στράτου. 4η συνάντηση χορευτικών συγκροτημάτων των ΔΟΛΤ - CID (Α' + Β' Μέρος)

09.50 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ Καταγραφή διαδικασίας κατασκευής σημαίας

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Οι προστάτες» του Μήτσου Ευθυμιάδη. Θέατρο Πάρκου Αντώνης Τρίτσης

16.45 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιώργος Μηλιώνης

17.10 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Ζαγορίσιο γλέντι

17.35 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Θέμα: Αυχενικό σύνδρομο. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ειρήνη Μπαλντίδη

18.30 ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΣ Η στιγμή στα 35 mm. Ελληνες και ξένοι σύγχρονοι φωτογράφοι παρουσιάζουν τη δουλειά τους μέσα από τις «Φωτογραφές». Επιμέλεια - παρουσίαση: Τάκης Δεβελλίδης

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο

20.00 Η ΦΥΣΗ (3ο) Ξένη σειρά

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ (επ. 6ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Αφιέρωμα στον Μακρυγιάννη με τη χορωδία της Τερψιχόρης Παπαστεφάνου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΔΑΣΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ

10.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

10.25 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Πατριωτικά ηρωικά τραγούδια»

10.50 ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

11.25 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ

13.30 ΤΟ '21 ΚΑΙ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΖΩΓΡΑΦΟΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

16.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΪΒΕΡΛΙ (Ε)

17.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε) «Ιστορικά επώνυμα»

18.00 ΥΜΝΟΣ ΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΝ (Ε)

19.00 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ, ΩΔΑΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ (Ε)

20.45 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ Απευθείας μετάδοση

00.15 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Μπάιρον, μπαλάντα για έναν δαίμονα» Ιστορικό δράμα

02.45 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Εγκληματική συμπεριφορά: κυνηγώντας τον Πάμπλο»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.00 ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ - 1821

06.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ '21

07.00 Ο ΝΤΕΛΑΚΡΟΥΑ ΚΑΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

08.00 ΤΑΛΑΝΤΩΝ, ΤΥΜΠΑΝΩΝ ΚΑΙ ΧΟΡΩΝ ΕΓΚΩΜΙΟΝ (Μ)

10.00 ΠΟΡΤΡΕΤΑ - ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ «Διονύσιος Σολωμός»

11.00 ΚΑΝΤΑΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ: ΡΗΓΑΣ, ΣΟΛΩΜΟΣ, ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμφιβολίες»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Επετειακή εκπομπή

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε επικίνδυνη τροχιά»

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΑ (Ε) «Απληστία»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

11.00 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.00 ΛΗΣΜΟΝΗΣΜΕΝΕΣ ΜΟΡΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

14.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

15.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανθρωπος για όλες τις δουλειές»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

24.00 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ

01.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

02.00 BALKAN EXPRESS (E)

03.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 LOVE BITES (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ Ενημερωτική εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 LOVE BITES

19.00 ΚΑΡΜΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σρεκ ο τρίτος»

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 CRIMINAL MINDS

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΚΥΡΙΟΣ & ΚΥΡΙΑ ΠΕΛΣ (Ε)

02.10 EUROPEAN POKER TOUR

03.10 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 CHEEK TO CHEEK (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.00 ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ «Καβάλα - Αρης»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

22.15 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

23.15 SEX AND THE CITY

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (E)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

05.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ EXPRESS

18.30 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι τελευταίοι ήρωες»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόλλων 13»

02.30 ΗIT PARADE GR (Ε)

03.00 AUTO ALTER

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τοπάζ»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ ΜΕGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ (Ε)

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)

18.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ

22.15 ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΙΚΑ

23.20 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ (Ε)

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

02.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

03.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

04.00 TΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΚΙΛΜΟΡ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αδελφές στη Νέα Υόρκη»

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελές σφαίρες 33 1/3»

16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαντώ Μαυρογένους»

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οδύσσεια»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Περιπέτεια στην άκρη της Γης»

03.30 THE DEAD ZONE

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νέος εφιάλτης»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org