Τετάρτη 23 Νοέμβρη 2022
Σελίδα 25
EUROLEAGUE
«Στάση Τελ Αβίβ» για τον Ολυμπιακό

Στο Τελ Αβίβ σταμάτησε το φετινό αήττητο του Ολυμπιακού εκτός έδρας στη Euroleague, καθώς για την 9η αγωνιστική ηττήθηκε 90-84 από τη Μακάμπι, πέφτοντας από τη 2η θέση, με 6-3 πλέον (νίκες - ήττες). Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τα ηνία για τρεις περιόδους (21-25 στο 10', 43-45 ημίχρονο, 63-69 στο 30'), πλήρωσαν όμως το πολύ κακό τους τέταρτο δεκάλεπτο, όπου οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 27-14 έφτασαν στην ανατροπή. Κορυφαίος για τον Ολυμπιακό ήταν ο Λαρεντζάκης με 21 πόντους.

Ψάχνει αντίδραση ο ΠΑΟ

Στον απόηχο της βαριάς ήττας του από τη Φενερμπαχτσέ, ο Παναθηναϊκός, που παραμένει ουραγός στη Euroleague (2-6), θέλει απόψε να βγάλει αντίδραση φιλοξενώντας την ιταλική Βίρτους Μπολόνια στο ΟΑΚΑ (21.00 - Novasports 4) για την 9η αγωνιστική. Οι «πράσινοι» θέλουν νίκη (ώστε να ξεκολλήσουν βαθμολογικά) αλλά και μια καλή εμφάνιση για ψυχολογικούς λόγους.