Πέμπτη 19 Νοέμβρη 2015
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Πιο κοντά στο στόχο της πρόκρισης στο Last-32 του Eurocup βρίσκονται πλέον ΑΕΚ και Αρης μετά τις σημαντικές νίκες που πέτυχαν χτες για την 6η αγωνιστική των ομίλων, με Κράσνι εκτός και Τραμπζοσπόρ εντός, αντίστοιχα. Αντίθετα, ο ΠΑΟΚ αυτοκτόνησε στην Ουγγαρία χάνοντας ένα ...δικό του ματς από τη Σολνόκι και παραμένει σε δύσκολη θέση για την πρόκριση. Η ΑΕΚ στη Ρωσία πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα την Κράσνι για την ήττα στο ΟΑΚΑ επικρατώντας με 82-78 στην παράταση (κ.α. 70-70), ερχόμενη πλέον πιο κοντά στο στόχο της πρόκρισης αφού έφθασε τις 4 νίκες έναντι 2 ηττών στον όμιλο. Η Ενωση είχε δύο πρόσωπα στον αγώνα, το κακό της που έδειξε στο πρώτο δεκάλεπτο (έχανε με 22-14) και στο 4ο, όταν και...
401 λέξεις, σελ.: 23
Τη νίκη που θα του δώσει το δικαίωμα να κλειδώσει την πρόκριση στο ΤΟΠ-16 της Ευρωλίγκας, ενώ παράλληλα θα τον διατηρήσει σε ρόλο φαβορί για την πρωτιά στον όμιλο ψάχνει σήμερα ο Ολυμπιακός με...