06.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή
06.30 ΕΝΘΕΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
08.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή
Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
18.30 ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ
18.45 ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ
19.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή
21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.15 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
01.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) Ντοκιμαντέρ
02.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)
04.00 ΟΝ ΕΡΤ (Ε)
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
10.00 ΟΡΕΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
10.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ (Ε)
11.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)
11.15 Η ΕΡΤ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)
11.45 ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Δεκαετία του '60»
12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)
12.30 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε) Σειρά
13.28 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)
13.35 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε) Σειρά
14.30 ART ΕΡΤ
14.56 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)
15.05 ΘΥΜΑΜΑΙ (Ε)
16.00 ΑΓΡΙΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ (Ε) Ντοκιμαντέρ «Αετοί»
17.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
18.00 ΖΩΓΡΑΦΟΙ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΜΟΝΑΧΟΥ (Ε)
18.30 ΑΠΟΣΤΡΟΦΟΣ (Ε)
19.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Η αναβίωση του αρχαίου δράματος - Ηλέκτρα για πάντα»
(11/9/1938 - Η πρώτη σύγχρονη παράσταση στο αρχαίο Θέατρο της Επιδαύρου)
20.00 ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε)
21.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Κωνσταντινούπολη - Σεπτέμβριος 1955»
(60 χρόνια από τους βανδαλισμούς των Τούρκων και το ξεκλήρισμα του ελληνισμού στην Κωνσταντινούπολη)
22.00 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ... (Ε)
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ
06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΑΔΑ (Ε)
11.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «ΣΛΟΒΕΝΙΑ - ΣΚΟΠΙΑ» Απευθείας μετάδοση
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
18.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.15 PRE - GAME SHOW Ζωντανή αθλητική εκπομπή
22.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «Ελλάδα - Ολλανδία» Απευθείας μετάδοση
24.00 EUROBASKET 2015 Ζωντανή αθλητική εκπομπή
01.00 CALL & WIN
03.00 ΚΑΡΜΑ (Ε)
04.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.15 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)
05.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά
06.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
11.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ALPHA
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)
15.00 ΣΕ ΕΙΔΑ (Ε)
16.00 ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ (Ε)
16.45 WORLD PARTY (Ε)
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)
21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε) Κωμική σειρά
21.50 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε) Σειρά
22.45 ΕΚΛΟΓΕΣ 2015
01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)
02.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)
03.15 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
03.45 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)
04.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
05.45 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
11.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)
12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)
13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)
16.20 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.20 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.30 SINGLES 2 (Ε) Σειρά
18.40 ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.15 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
22.20 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)
23.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Εκτακτη ενημερωτική εκπομπή
01.30 DROP DEAD DIVA Σειρά
02.30 THE BIG C Σειρά
03.00 TOWER PREP Σειρά
04.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)
04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά
06.00 ΟΡΚΟΣ ΣΙΩΠΗΣ (Ε) Σειρά
06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.30 JUST COOKING (E)
10.00 LIVE U Πρεμιέρα Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των μπάτσων σχολή Νο4»
14.00 ΖΙΝΑ
15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απιστίες με συνταγή γιατρού»
16.45 HOUSE Ιατρική σειρά
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 MIKE & MOLLY Σειρά
18.50 TWO AND A HALF MEN Σειρά
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.10 NCIS Αστυνομική σειρά
22.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζευγάρια στα βαθιά» Α' τηλεοπτική προβολή
00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Σειρά
01.30 THIRD WATCH Αστυνομική σειρά
02.30 NIP / TUCK Δραματική σειρά
03.30 ΦΜ LIVE (Ε)