Σάββατο 24 Μάρτη 2012 - Κυριακή 25 Μάρτη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΚΥΡΙΑΚΗ 25/3
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη: «Η αρπαγή από το χαρέμι»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα». Κινούμενα σχέδια

08.45 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ Καταγραφή κατασκευή σημαίας

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Ξένη σειρά (6ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

18.20 25η ΜΑΡΤΙΟΥ Αφιέρωμα στο χαρακτήρα της επανάστασης του 1821 και στο ρόλο των κοινωνικών δυνάμεων της εποχής σ' αυτήν

18.50 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Χρυσή εποχή» (2ο)

22.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟ Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιώργος Μηλιώνης

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

07.30 ΥΔΡΑ-ΜΙΑΟΥΛΕΙΑ (Ε)

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

09.30 ΤΟ '21 ΚΑΙ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΖΩΓΡΑΦΟΙ (Ε)

10.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

10.25 Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ (Ε)

10.50 ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

11.25 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.00 ΜΕΤΑ-ΜΟΥΣΕΙΟ

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκαταλείποντας το πλοίο»

16.45 CHANGES (Ε)

17.00 ΕΥΡΗΚΑ 2 «Μικρόβια, οι μηχανικοί της ζωής»

18.00 ΚΑΝΤΑΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

19.00 ΛΑΣΚΑΡΙΝΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ (Ε)

20.00 Ο ΜΠΑΪΡΟΝ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

23.00 ΘΕΑΤΡΟ «Το μόνον της ζωής του ταξείδιον»

00.15 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (Ε) «Μετά τις 11», «Παιχνίδι για δύο»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

11.00 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

11.30 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ, ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΙΜΝΗ «Εμπόριον»

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΡΙΜΕΪΚ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μίσος» Α' τηλεοπτική προβολή

14.45 CHALLENGES (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Επετειακή εκπομπή

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι συμπέθεροι»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 SCHOOL TUBE (Ε)

01.45 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

11.00 ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΧΟΡΟΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

11.25 ΠΑΡΕΛΑΣΗ Απευθείας μετάδοση από την Αθήνα

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ «Νέδουσα»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαρία Πενταγιώτισσα»

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε) «Μονεμβασιά»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Συνέχεια)

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ, Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ (Ε)

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κυρά-Φροσύνη και ο Αλή Πασάς»

21.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

21.30 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΝΘΥΜΙΟΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε)

01.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Κένεντι»

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 AMERICA'S GOT TALENT

07.00 GREEK

09.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟΝ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO (Ε) Εκπομπή γνώσεων

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογενειακές διακοπές: χειρότερα δεν γίνεται»

15.30 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Kung Fu Panda»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Foot fist way»

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 LIVE QUIZ

03.10 CAPTURE OF THE GREEN RIVER KILLER

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 MOBILE FUN

05.30 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.10 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

16.10 AMERICAN IDOL

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.05 JUDGIING AMY Κοινωνική σειρά

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Firefall: κωδικός προστασίας»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάος»

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Firefall: κωδικός προστασίας»

03.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

04.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΠΑΤΙ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ, Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.30 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπίτι της συμφοράς»

16.40 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

18.00 MINUTE TO WIN IT (Ε)

19.00 ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «ΧΧΧ: ο απόλυτος πράκτορας»

23.30 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ Ενημερωτική εκπομπή

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ Δραματική σειρά

02.00 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

03.00 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic force», «Πόκεμον», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Go, Diego, go!», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teens days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Ben 10: Ultimate Alien», «Gormiti», «Sylvester and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αυτό που θέλει το κορίτσι»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 CHRISTINE

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

18.50 KNIGHT RIDER Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παπαφλέσσας»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μετάξι»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πώς να χάσεις τους φίλους σου»

04.15 ΔΙΩΚΤΕΣ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ Σειρά


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org