Σελίδα 37
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
Πέρασαν Ολυμπιακός Βόλου και Ατρόμητος

Ο Ολυμπιακός Βόλου και ο Ατρόμητος εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Με τον Ηλία Σολάκη να σημειώνει και τα δύο τέρματα του αγώνα, ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε 2-0 του Πανσερραϊκού για τον 5ο γύρο του Κυπέλλου ΟΠΑΠ και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο επιθετικός των γηπεδούχων κράτησε τα τέρματα για το δεύτερο ημίχρονο, αρχής γενομένης από το 54', όταν εκμεταλλεύθηκε σέντρα του Ούμπιντες για να κάνει το 1-0. Εννέα λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Ξαβιέρ Τομά και «κλείδωσε» τη νίκη - πρόκριση του Ολυμπιακού Β.

Στο Περιστέρι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Περόνε στο 51' η ομάδα του Γιώργου Δώνη ξεπέρασε το εμπόδιο της Καβάλας.

• Η 5η φάση του θεσμού συνεχίζεται σήμερα με τους αγώνες ΠΑΟΚ - Γιάννενα (15.30), Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός (17.30) και Παναθηναϊκός - Τρίκαλα (20.00). Σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει ρεβάνς στην έδρα του αντιπάλου.