Κυριακή 16 Ιούλη 2006
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 31
Προγράμματα
ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

16.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Θέμα: Ο μακρύς πόλεμος των ΗΠΑ. Επιμέλεια - παρουσίαση: Αννα Μπαλλή

18.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Με τον Παντελή Σούλη

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.45 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Σύγχρονος πολιτισμός και παράδοση

21.00 ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ (Ε) Με βιβλίο, θέατρο, κινηματογράφο, μουσική, εικαστικά... Παρουσίαση: Απόστολος Γκλέτσος, Σοφία Αδαμίδου

23.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Σύγχρονος πολιτισμός και παράδοση

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ... ΕΝΗΛΙΚΕΣ

09.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

09.30 MEDITERRANEO (Ε)

10.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

12.00 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Εύβοια η πολύμορφη»

14.30 ΣΕ ΧΡΟΝΟ TV (Ε)

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εϊμι»

17.40 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

18.00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ - Β΄ ΦΑΣΗ

21.00 ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ ΒΟΛΕΪ «Ελλάδα - Εσθονία»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΔΙΕΘΝΕΣ RALLY ΑΙΓΑΙΟΥ

00.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ρωγμή στο χρόνο»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ

06.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΥΡΙΟ

07.00 ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΗ

08.00 ΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ «Νομαδικό πνεύμα» (Μέρος 1ο)

09.00 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε)

10.00 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙΩΝ

11.00 QUACK PACK

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΝΑΠΟΛΕΩΝ Ντοκιμαντέρ

14.00 ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ Σειρά

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ (Ε)

17.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ ΤΣΟΚΛΗ «Ανατολία» (Μέρος 1ο)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαζύγιο αλά ελληνικά»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

08.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Ε)

09.00 ΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ «Φινλανδία, η κυρία των δαχτυλιδιών» Σειρά

09.30 ΖΩΑ ΤΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΑΦΡΙΚΗΣ

10.00 ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ Ντοκιμαντέρ

10.30 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΤΟΣΚΑΝΗΣ

11.00 ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ «Αυστριακές Αλπεις - χειμώνας» Ντοκιμαντέρ

11.30 ΠΕΡΙ ΓΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ (Ε)

12.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ 3 (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

15.00 Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (Ε)

16.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 MotoGP SHOW

18.00 DESIGN (E)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.50 ΚΑΙΡΟΣ

20.00 6o ΤΣΙΡΚΟ MASSIMO (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ηρωας για πάντα»

23.00 «ΓΙΟΥΒΑΝ ΤΣΑΟΥΣ» Μουσικό πρόγραμμα

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.20 ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Αφιέρωμα: Ηρωες της καθημερινότητας», «Οι ταραγμένοι ήρωες»

03.30 1ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ 1999-2000 Συμμετοχή της Γαλλίας

04.00 DESIGN (Ε)

05.15 MotoGP SHOW (E)

06.15 ΚΑΤΩ ΙΤΑΛΙΑ «Οι ελληνόφωνοι του Σαλέντο»

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΣΙΛΒΕΣΤΕΡ ΚΑΙ ΤΟΥΙΤΙ

06.50 Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΟΖ

09.10 CHEEK TO CHEEK (E)

09.50 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

10.30 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

11.10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

12.10 Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΩΝ ΜΠΑΤΣΩΝ ΣΧΟΛΗ

12.55 SUPER GAME

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.50 ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΙΟ (Ε)

14.50 ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑ (Ε)

15.50 ΜΠΑΜ (Μην προχωράς ανυποψίαστος μεγάλε) (Ε)

16.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 IAAF COLDEN LEAGUE 2006 (ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ)

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΑΛΙ ΜΑΚΜΠΙΛ (Ε)

05.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

08.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

10.00 ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ (Ε)

13.00 ΠΕΡΑ ΑΠ' ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

14.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ... ΑΝΤΡΕΣ Σειρά

16.00 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ

16.30 ΝΙΚΙΤΑ

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.30 THIRD WATCH V

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΣΙΝΤΝΕΪ ΦΟΞ Σειρά

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

14.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βαλίτσα του παπά»

16.15 ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ (Ε)

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.30 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέιμς Μποντ πράκτωρ 007: Ζεις μονάχα δυο φορές»

23.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΜΗΤΣΙ - ΧΩΣΤΑ (Ε)

01.00 ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ Σειρά

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Blind Man»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800116.900

06.30 ΜΑΞ ΣΤΙΛ Σειρά

07.00 ΤΖΙΒΑΕΡΙ (Ε)

08.00 HORIZONS

10.00 Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΘΥΜΟΣ (Ε)

11.00 ΜΕΤΡΑΩ ΣΤΙΓΜΕΣ (Ε)

12.00 ΨΙΘΥΡΟΙ ΚΑΡΔΙΑΣ (Ε)

13.00 MEGA STAR (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΛΕΕΙ Σ' ΑΓΑΠΩ (Ε)

15.40 ΓΗ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟΣ (Ε) Σειρά

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

18.10 ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ (Ε) Σειρά

19.10 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε) Σειρά

24.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υποπτο παρελθόν»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τιμή των Γουίνσλοου»

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUMMERLAND Ντοκιμαντέρ

14.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

15.30 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Σειρά

16.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Σειρά

17.30 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ (Νέα επεισόδια)

18.30 SURVIVOR - ΤΑΪΛΑΝΔΗ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι πίθηκοι»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μούσα»

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ματωμένη εξέγερση»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πανικός»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
τηλ. 22310.51180

08.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ Γνωστές ιστορίες και παραμύθια σε καρτούν

11.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 Η ΓΗ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΙΑΣ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ Φύση

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

22.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΑ ΛΑΪΚΗ

23.00 ΕΝΑ LIVE Συναυλίες ξένων καλλιτεχνών

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.30 ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ MAD


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org