Παρασκευή 23 Ιούλη 2004
ΠΑΟΚ
Δείγμα θετικόν

Η τρίτη φετινή εμφάνιση του ΠΑΟΚ σε φιλικό ήταν και η καλύτερη, καθώς ο «Δικέφαλος του Βορρά» παρουσιάστηκε εμφανώς βελτιωμένος σε σχέση με τα δύο προηγούμενα παιχνίδια και ήρθε ισόπαλος 1-1, με αντίπαλο τη φιναλίστ του Τσάμπιονς Λιγκ, Μονακό, στην πόλη Ντοκνός. Οι Γάλλοι προηγήθηκαν με γκολ του Εβρά στο 15ο λεπτό, αλλά ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με τον Χάγκαν στο 72ο λεπτό. Επίσης είχε δοκάρι με τον Μαλαδένη, αλλά κι αρκετές ακόμη ευκαιρίες να πάρει τη νίκη.

Ο Αναστασιάδης έκανε μόνο τέσσερις αλλαγές, προτιμώντας να δει έναν κορμό παικτών, που με κάποιες διαφοροποιήσεις θα είναι αυτός που θα παρατάξει και στα επίσημα παιχνίδια. Σε καλύτερη κατάσταση από όλους, εμφανίστηκαν οι επιθετικοί Σαλπιγγίδης και Γιασεμής και ο Χρήστος Μαλαδένης. Με τη Μονακό αγωνίστηκε σε ολόκληρο τον αγώνα ο Ακης Ζήκος. O ΠΑΟΚ έπαιξε με τους: Τοχούρογλου, Βόκολο (60` Μάρκο), Καραδήμο, Μαλαδένη, Κούτση (78` Χασιώτη), Φουτσίνι ( 45' Ανδράλα), Καρυπίδη, Χάγκαν (80` Θεοδωρίδη), Λουκά, Σαλπιγγίδη, Γιασεμάκη.