Τρίτη 12 Αυγούστου 2003
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Μια από τα ίδια

Σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι ο Παναθηναϊκός προβλημάτισε με την απόδοσή του λίγο πριν την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Οι «πράσινοι» υπέστησαν τη δεύτερη ήττα της στην Ισπανία, αυτή τη φορά από τη Σεβίλλη με 1-0, χωρίς πάλι να ικανοποιήσουν με την απόδοσή τους. Πάντως, θα μπορούσαν να αποφύγουν την ήττα αν ο Σαμπάνης ευστοχούσε σε χτύπημα πέναλτι στο 81`. Η Σεβίλλη χωρίς να δείξει κάτι το εξαιρετικό έφτασε στη νίκη με το γκολ του Ντάριο Σίλβα στο 60ό λεπτό.

Το «τριφύλλι» αγωνίστηκε χωρίς τον Σανμαρτεάν και τον Σεϊταρίδη καθώς οι δύο παίκτες είναι τραυματίες. Ο Κωνσταντίνου είχε την καλύτερη ευκαιρία - πέραν από το πέναλτι - για τον Παναθηναϊκό που ήταν βελτιωμένος αμυντικά αλλά με πολλές αδυναμίες στην ανάπτυξη του παιχνιδιού του. Το ματς ήταν μέτριο, οι ευκαιρίες ελάχιστες και το αποτέλεσμα δίκαιο, με τον Παναθηναϊκό να δείχνει και πάλι ότι χρειάζεται πολλή δουλιά για να βρει τον καλό ρυθμό του.

Πάντως ο Ισραηλινός τεχνικός ο Ιτζάκ Σουμ μετά το τέλος της αναμέτρησης δήλωσε αισιόδοξος ότι η ομάδα όταν θα χρειαστεί θα είναι έτοιμη. «Κάναμε καλή δουλιά στην προετοιμασία μας τις τελευταίες 20 μέρες. Δώσαμε 9 δυνατά φιλικά και σε κάθε ένα από τα ματς μου έδωσε κάτι καινούριο για την ομάδα. Πιστεύω πως όταν έρθει η ώρα και ξεκινήσουν οι επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας ο Παναθηναϊκός θα είναι έτοιμος...».

Για το σερί ο Ολυμπιακός, για ανάκαμψη ο ΠΑΟ(2022-10-27 00:00:00.0)
«Πέταξαν» οι «Δικέφαλοι» σε Φάληρο και ΟΑΚΑ(2020-07-14 00:00:00.0)
Διά ποδός Καραγκούνη(2009-10-02 00:00:00.0)
Για βαθμούς και πρόκριση(2006-09-28 00:00:00.0)
«Πρασίνισε» το ρετιρέ(2003-09-16 00:00:00.0)
Τους χόρεψε... καλαματιανό(1997-12-30 00:00:00.0)