Πέμπτη 4 Οχτώβρη 2018
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΚΥΠΕΛΛΟ
Νίκες για Πανιώνιο και Ηρακλή

Τη νίκη με σκορ 2-0 επί της ΑΕΛ πήρε χτες ο Πανιώνιος στη Νέα Σμύρνη, σε εξ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική του 8ου ομίλου στο Κύπελλο, και μοιράζεται την κορυφή του ομίλου μαζί με τον Απόλλωνα Πόντου. Τα γκολ των Σπιριντόνοβιτς (17') και Μασούρα (89') ήταν αυτά που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα, ενώ το έργο των «κυανέρυθρων» διευκόλυνε το γεγονός ότι η Λάρισα έπαιξε για 40 λεπτά με παίκτη λιγότερο, εξαιτίας αποβολής του Μόρσι με δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά στις αρχές της επανάληψης (47' - 50').

Στη Νάξο, σε επίσης εξ αναβολής αναμέτρηση, για τον 1ο όμιλο, ο Ηρακλής πήρε την εκτός έδρας νίκη επί της αξιόμαχης Θύελλας Καμαρίου με σκορ 3-0, με γκολ των Ζιαμπάρη (58'), Παναγιωτούδη (91') και Κλέιτον (93'). Ο «Γηραιός» ισοβαθμεί στην 1η θέση του ομίλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα, που έχει νικήσει τον Ατρόμητο.