Δευτέρα 31 Μάρτη 2003
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Μια ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος βόλεϊ βρίσκεται πλέον ο Ολυμπιακός, που επικράτησε μέσα στο Ιβανόφειο του Ηρακλή με 3-1 σετ και έκανε το σκορ του τελικού 2-0. Τώρα, οι Πειραιώτες θέλουν ακόμη μια νίκη την Τετάρτη ή σε άλλα δυο ματς αν χρειαστεί, ώστε να στεφθούν τροπαιούχοι. Με τον Μάριο Γκιούρδα σε ρόλο πραγματικού ηγέτη, τον Κώστα Χριστοφιδέλη σε πάρα πολύ καλή εμφάνιση τον Τζέισον Χαλντέιν, εξαιρετικό τον Ερνάντο Γκόμεζ... ασταμάτητο και τον Βασίλη Κουρνέτα να σερβίρει δεξιά αριστερά έφτασε στη μεγάλη επικράτηση. Ο Γηραιός, βέβαια, στοχεύει στη μεγάλη ανατροπή, αλλά προχθές έχασε μια μεγάλη ευκαιρία, αφού δεν εκμεταλλεύτηκε ουσιαστικά την απουσία από τους ερυθρόλευκους του...
322 λέξεις, σελ.: 27
Ο,τι δεν κατάφεραν οι Κρητικοί σε 75 λεπτά το πέτυχαν προχθές σε 15! Νίκησαν τον Ιωνικό στο ματς που είχε διακοπεί στο 1-1 (λόγω μπλακ άουτ) και βύθισαν τους αντιπάλους τους στο βαθμολογικό πίνακα....