Κατάμεστη η αίθουσα του παλιού Δημαρχείου και στο Αιτωλικό από εκπροσώπους φορέων και κατοίκους που πήραν μέρος στη σύσκεψη με τον ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ. Στη σύσκεψη μίλησαν ο Θοδωρής Μπότας, πρόεδρος των αλιέων του Αιτωλικού, ο Βαγγέλης Κούσουλας, εκπρόσωπος του Αγροτικού Συλλόγου Νεοχωρίου, ο Δημήτρης Κομπλίτσης, δημοτικός σύμβουλος Ξηρομερίου, και η Γεωργία Κοτσαλού, πρόεδρος του 15μελούς του Γυμνασίου Αιτωλικού. Επίσης, πήρε τον λόγο η Μαριάννα Κατράκη, κόρη της σπουδαίας χαράκτριας Βάσως Κατράκη, θέτοντας και στη σύσκεψη το μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζει το Μουσείο. Μετά το πέρας της σύσκεψης προσφέρθηκαν στον Γενικό Γραμματέα της ΚΕ του ΚΚΕ τοπικά προϊόντα. Επίσης, μέλη της ΚΝΕ τού...