Κάλεσμα στις συνδικαλιστικές οργανώσεις, στους μαζικούς λαϊκούς φορείς, σε όλους τους εργαζόμενους να συμμετάσχουν μαζικά στο συλλαλητήριο της ΔΕΘ, το Σάββατο 9 Σεπτέμβρη, στις 5.30 μ.μ., στην πλατεία ΧΑΝΘ, απευθύνουν τα εργατικά σωματεία της Θεσσαλονίκης. Σε ανακοίνωσή τους, μετά και τη μεγάλη σύσκεψη της περασμένης Τρίτης, που ήδη από χτες διακινείται πλατιά μέσα από εξορμήσεις και περιοδείες, σημειώνουν: «Να μπούμε μπροστά, μαχητικά, να υπερασπιστούμε το δίκιο μας, για να στείλουμε στον αγύριστο τα αντεργατικά τους σχέδια, για να παλέψουμε για τις σύγχρονες ανάγκες μας! Η κυβέρνηση για να θωρακίσει την ανταγωνιστικότητα των επιχειρήσεων προχωρά με νομοσχέδια - εργασιακά εγκλήματα! Το...