«Δουλειά, γιατρούς και ασθενοφόρα εδώ και τώρα» απαίτησαν ρετσινάδες, εργαζόμενοι, βιοπαλαιστές αγρότες και αυτοαπασχολούμενοι, συνταξιούχοι, γυναίκες, νέοι και νέες της πυρόπληκτης βόρειας Εύβοιας, με μαζική κινητοποίηση και αποκλεισμό της κυκλοφορίας των οχημάτων στον δρόμο Χαλκίδας - Αιδηψού, που πραγματοποίησαν το Σάββατο 6 Μάη. Στο πλευρό τους βρέθηκε κλιμάκιο του ΚΚΕ με επικεφαλής τον Γιώργο Μαρίνο, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και υποψήφιο βουλευτή Εύβοιας, στο οποίο συμμετείχαν επίσης ο Βασίλης Παπασωτηρίου, υποψήφιος βουλευτής Εύβοιας του ΚΚΕ, και η Ζωή Χαχάμη, Γραμματέας της ΤΕ Εύβοιας του ΚΚΕ. Στη συγκέντρωση συμμετείχε αντιπροσωπεία του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας με επικεφαλής...