«Για το οργανωμένο αγροτικό κίνημα που εκφράζεται από τις Ομοσπονδίες, τους Αγροτικούς και Κτηνοτροφικούς Συλλόγους, το Κιλελέρ αποτελεί φάρο και πυξίδα στην καθημερινή πάλη που διεξάγουμε για τα δίκαια αιτήματα των αγροτών και κτηνοτρόφων». Το μήνυμα αυτό έστειλαν οι βιοπαλαιστές αγρότες που την Κυριακή 21/3 πήραν μέρος στη συμβολική εκδήλωση μνήμης και τιμής για τον εορτασμό της 111ης επετείου του Κιλελέρ, την οποία οργάνωσαν, τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας της υγείας, οι Ομοσπονδίες Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας, Λάρισας, Μαγνησίας και Τρικάλων «Η Ανοιξη» στο χώρο της θυσίας των Θεσσαλών κολίγων. Στο πλευρό των Ομοσπονδιών βρέθηκαν αντιπροσωπείες της Επιτροπής Περιοχής Θεσσαλίας του...