Η Κινηματογραφική Λέσχη Καισαριανής «Σκοπευτήριο», στο πλαίσιο του δεύτερου κύκλου προβολών με θεματικό αφιέρωμα στον «Πόλεμο και Φασισμό», πραγματοποιεί την 4η κινηματογραφική προβολή του, την Τετάρτη 2 Μάρτη στις 7 το βράδυ, στην Αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Καισαριανής (Βρυούλων 125 και Κλαζομενών). Η ταινία που θα προβληθεί είναι η μεγάλη αντιπολεμική ταινία του Φράνσις Φορντ Κόπολα «Αποκάλυψη Τώρα» (2001) σε Νέα έκδοση (Apocalypse Now REDUX), διάρκειας 202'. Πρόκειται για την έσχατη κατάβαση στα σκοτάδια της ψυχής, την απόλυτη καταγραφή μιας ανθρώπινης φύσης εξίσου ικανής για το «καλό» και το «κακό». Ατμοσφαιρική και στέρεα δομημένη ταινία με αφετηρία τη γνωστή αποικιοκρατική...