Τις θέσεις της «Λαϊκής Συσπείρωσης» Αττικής σχετικά με τη διαχείριση των απορριμμάτων παρουσίασε χτες ο Μπάμπης Ζιώγας, μέλος της Ομάδας Περιβάλλοντος του Τμήματος Οικονομίας της ΚΕ του ΚΚΕ, κατά τη διάρκεια του Διεθνούς Συνεδρίου που διοργανώνει η Περιφέρεια Αττικής με τίτλο «Βιώσιμη, οικολογική, οικονομική διαχείριση των απορριμμάτων στην Αττική». Στην ομιλία του τόνισε, ανάμεσα σε άλλα: «Ο τομέας της διαχείρισης των απορριμμάτων είναι στενά δεμένος με τους όρους διαβίωσης της εργατικής τάξης και των λαϊκών στρωμάτων», ενώ σημείωσε πως, με τον τρόπο που υλοποιείται το αντικείμενο αυτό, έχει σοβαρές επιπτώσεις σε δημόσια Υγεία και περιβάλλον, καθώς και στο σύνολο των συνθηκών εργασίας των...