Παρασκευή 16 Μάρτη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σε ένα ματς ακατάλληλο για... καρδιακούς ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το 1-0 του πρώτου αγώνα στο Χάρκοβο, αφού γνώρισε την ήττα από τη Μέταλιστ χτες στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 2-1 και έμεινε εκτός οκτάδας στο EUROPA LEAGUE. Ο αγώνας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους «κόκκινους», που είχαν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο. Ενα γκολ στο 15' από σέντρα του Χολέμπας και κεφαλιά του Μαρκάνο, δυο δοκάρια στο 4' με τον Μιραλάς και στο 20' με τον Τοροσίδη και πολλές ευκαιρίες. Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε άρδην, οι Ουκρανοί ανέβηκαν, αφού οι Πειραιώτες έδωσαν γήπεδο αλλά παράλληλα έδειξαν και σημάδια κόπωσης. Ετσι οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 70' με τον Μπλάνκο, έχασαν...