Κυριακή 6 Σεπτέμβρη 2015
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
Προγράμματα

ΤΕΤΑΡΤΗ 9/9
ΕΡΤ 1
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

06.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

06.30 ΕΝΘΕΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

08.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.30 ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.45 ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ

22.00 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.15 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

01.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) Ντοκιμαντέρ

02.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

04.00 ΟΝ ΕΡΤ (Ε)

ΕΡΤ 2
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

10.00 ΟΡΕΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

10.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ (Ε)

11.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

11.15 Η ΕΡΤ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11.45 ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Δεκαετία του '50»

12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

12.30 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε) Σειρά

13.28 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

13.35 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε) Σειρά

14.30 ART ΕΡΤ

14.56 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

15.05 ΘΥΜΑΜΑΙ (Ε)

16.00 ΑΓΡΙΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ (Ε) Ντοκιμαντέρ «Μαϊμούδες»

17.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

18.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ (Ε)

19.00 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ (Ε)

19.30 ΜΙΚΡΟΠΟΛΕΙΣ (Ε)

20.00 ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε)

21.00 Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΠΛΑΝΩΝ (Ε)

22.00 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πισσα»

ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

11.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

12.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.00 ΕΛΛΑΔΑ - ΣΛΟΒΕΝΙΑ Απευθείας μετάδοση

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΕΣΘΟΝΙΑ - ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ Απευθείας μετάδοση

23.30 EUROBASKET 2015 Ζωντανή αθλητική εκπομπή

01.00 CALL & WIN

03.00 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

11.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ALPHA

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

15.00 ΣΕ ΕΙΔΑ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ (Ε)

16.45 WORLD PARTY (Ε)

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε) Κωμική σειρά

21.50 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε) Σειρά

22.45 ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ (Ε)

23.45 ΕΚΛΟΓΕΣ 2015

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

04.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

11.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.20 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.30 SINGLES 2 (Ε) Σειρά

18.40 ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.20 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Εκτακτη ενημερωτική εκπομπή

01.30 DROP DEAD DIVA Σειρά

02.30 THE BIG C Σειρά

03.00 TOWER PREP Σειρά

04.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΡΚΟΣ ΣΙΩΠΗΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.30 JUST COOKING (E)

10.00 LIVE U Πρεμιέρα Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δάσκαλος για γέλια και για κλάματα»

14.00 ΖΙΝΑ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Και δειλός και τολμηρός»

16.45 HOUSE Ιατρική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 MIKE & MOLLY Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MEN Σειρά

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.10 NCIS Αστυνομική σειρά

22.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανοιχτοί λογαριασμοί»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Σειρά

01.15 THIRD WATCH Αστυνομική σειρά

02.15 NIP / TUCK Δραματική σειρά

03.15 ΦΜ LIVE (Ε)

ΤΡΙΤΗ 8/9
ΕΡΤ 1
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

06.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

06.30 ΕΝΘΕΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

08.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.30 ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.45 ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ

22.00 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.15 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

01.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) Ντοκιμαντέρ

02.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

04.00 ΟΝ ΕΡΤ (Ε)

ΕΡΤ 2
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

10.00 ΟΡΕΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

10.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ (Ε)

11.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

11.15 Η ΕΡΤ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11.45 ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Δεκαετία του '30 & του '40»

12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

12.30 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε) Σειρά

13.28 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

13.35 Η ΛΥΓΕΡΗ (Ε) Σειρά

14.30 ART ΕΡΤ

14.56 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

15.05 ΘΥΜΑΜΑΙ (Ε)

16.00 ΑΓΡΙΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ (Ε) Ντοκιμαντέρ «Δερματοχελώνες»

17.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

18.00 HOTEL ΤΡΙΤΩΝ (Ε)

19.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΛΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ (Ε) Ντοκιμαντέρ (Αφιέρωμα για την επέτειο θανάτου της Λέλας Καραγιάννη)

19.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

20.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

21.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Βασίλης Χριστοδούλου» (8/9/2010: Θάνατός του - Αφιέρωμα)

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε) «Λ. Παπαδόπουλος»

ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

11.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

12.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.20 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Σειρά

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

19.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «Γεωργία - Ελλάδα» Ζωντανή σύνδεση

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

21.15 PRE GAME SHOW Ζωντανή αθλητική εκπομπή

22.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «Ισπανία - Ιταλία» Ζωντανή σύνδεση

24.00 EUROBASKET 2015 Ζωντανή αθλητική εκπομπή

01.00 CALL & WIN

03.00 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά

06.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

11.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ALPHA

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

15.00 ΣΕ ΕΙΔΑ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ (Ε)

16.45 WORLD PARTY (Ε)

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε) Κωμική σειρά

21.50 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε) Σειρά

22.45 ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ (Ε)

23.45 ΕΚΛΟΓΕΣ 2015

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

04.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

11.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.20 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.30 SINGLES 2 (Ε) Σειρά

18.40 ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.20 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Εκτακτη ενημερωτική εκπομπή

01.30 DROP DEAD DIVA Σειρά

02.30 THE BIG C Σειρά

03.00 TOWER PREP (Ε) Σειρά

04.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΡΚΟΣ ΣΙΩΠΗΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.30 JUST COOKING (E)

10.00 LIVE U Πρεμιέρα Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελευθερώστε τον Γουίλι: Απόδραση από τον όρμο του πειρατή»

14.00 ΖΙΝΑ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Για μια χούφτα τούβλα»

16.45 HOUSE Ιατρική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 MIKE & MOLLY Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MEN Σειρά

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.10 NCIS Αστυνομική σειρά

22.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The Hangover»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.15 THIRD WATCH

02.15 NIP / TUCK

03.15 ΦΜ LIVE (Ε)

ΔΕΥΤΕΡΑ 7/9
ΕΡΤ 1
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

06.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

06.30 ΕΝΘΕΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

08.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.30 ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.45 ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

21.00 EURO 2016 - Pre game

21.45 EURO 2016 - ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «Ρουμανία - Ελλάδα» Απευθείας μετάδοση

23.45 EURO EURO ΟΛΟΙ Εκπομπή

01.30 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

03.40 20ός ΑΙΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ (Ε)

04.00 ΟΝ ΕΡΤ (Ε)

ΕΡΤ 2
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

10.00 ΕΛΛΑΔΑ: ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΙ (Ε)

10.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ (Ε)

11.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

11.15 Η ΕΡΤ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11.45 ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Δεκαετία του '20»

12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

12.30 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε) Σειρά

13.28 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

13.35 Η ΛΥΓΕΡΗ (Ε) Σειρά

14.30 ART ΕΡΤ

14.56 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

15.05 ΘΥΜΑΜΑΙ (Ε)

16.00 ΑΓΡΙΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ (Ε) Ντοκιμαντέρ «Πιγκουίνοι»

17.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

18.00 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ (Ε)

19.07 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

19.15 ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ (Ε)

20.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

21.00 Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΠΛΑΝΩΝ (Ε)

22.00 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ (Ε) «Στέλλα Βιολάντη»

23.30 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ «Γρ. Ξενόπουλος»

ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Πρεμιέρα Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

11.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

12.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.00 ΦΙΛΑΝΔΙΑ - ΡΩΣΙΑ Απευθείας μετάδοση

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «Ουκρανία - Εσθονία» Απευθείας μετάδοση

23.30 EUROBASKET 2015 Ζωντανή αθλητική εκπομπή

01.00 CALL & WIN

03.00 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA Πρεμιέρα

11.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ALPHA

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

15.00 ΣΕ ΕΙΔΑ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ (Ε)

16.45 WORLD PARTY (Ε)

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε) Κωμική σειρά

21.50 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε) Σειρά

22.45 ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ (Ε)

23.45 ΕΚΛΟΓΕΣ 2015

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

04.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

11.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.20 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.30 SINGLES 2 (Ε) Σειρά

18.40 ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.20 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Εκτακτη ενημερωτική εκπομπή

01.30 DROP DEAD DIVA Σειρά

02.30 THE BIG C Σειρά

03.00 TOWER PREP Σειρά

04.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΡΚΟΣ ΣΙΩΠΗΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.30 JUST COOKING (E)

10.00 LIVE U Πρεμιέρα Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Dolphin tale»

14.00 ΖΙΝΑ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των γάτων σχολή»

16.45 HOUSE Ιατρική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 MIKE & MOLLY Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MEN Σειρά

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Red: Πράκτορες παροπλισμένοι αλλά πάντα επικίνδυνοι»

23.20 ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ Πρεμιέρα - Πολιτική εκπομπή επικαιρότητας

02.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σκληρός άντρας»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είμαι σκλάβα»

ΚΥΡΙΑΚΗ 6/9
ΕΡΤ 1
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

07.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ «Ανατολής και Μεσογείου... γωνία!»

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΦΤΑΙΝΕ (Ε)

19.50 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)

21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βασιλεία των δολοφόνων»

24.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Spun»

02.45 ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΦΤΑΙΝΕ (Ε)

03.30 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)

04.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

05.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

ΕΡΤ 2
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Από τον ιερό ναό Αγ. Διονυσίου Αρεοπαγίτου

10.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ (Ε) «Πίνδος - Pinus Nigra»

11.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ (Ε) Αφιέρωμα στο Δ. Μητρόπουλο

12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

12.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΡΙΖΕΣ (Ε)

13.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ - ΕΓΚΜΠΕΛΕΤ 2015 - Τελικοί Β/Α

16.30 ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (Ε)

17.00 ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ (Ε)

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

19.30 EUROPEAN LEAGUE ΒΟΛΕΪ - Ημιτελικός Γυναικών «Ουγγαρία - Ελλάδα»

21.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

22.30 HIPPIE, HIPPIE, MATALA! MATALA! (Ε) Ντοκιμαντέρ

24.00 ΜΙΚΡΟ ΦΙΛΜ 1. «Διακοπές καλοκαιρινές» (Ε) 2. «Στο φάρο» (Ε)

00.30 ΜΑΓΙΚΗ ΝΥΧΤΑ (Ε) «Οι πράσινοι φακοί»

ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

07.00 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

08.00 ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

09.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

10.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

11.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

12.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μέρες κεραυνού»

16.15 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

18.30 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «Λετονία - Λιθουανία» Απευθείας μετάδοση

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «Κροατία - Ελλάδα» Απευθείας μετάδοση

24.00 EUROBASKET 2015 Ζωντανή αθλητική εκπομπή

01.00 CALL & WIN

03.00 ΜΑΥΡΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ (Ε) Σειρά

04.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε) Σειρά

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΑΓΓΙΓΜΑ ΨΥΧΗΣ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ Σειρά (Ε)

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λέσχη του Μίκυ»

09.00 ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ (Ε) Σειρά

10.00 TV MALL

11.00 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE

12.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2015

13.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 FORMULA 1 - ΙΤΑΛΙΑ (Live)

16.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ Τηλεπαιχνίδι

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sex and the City»

24.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

05.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

10.10 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

11.00 ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

12.50 ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΑΓΗ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγώνας στον ήλιο»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

18.40 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΕΛΛΑΔΑ Σ' ΑΓΑΠΩ (Ε)

23.15 L.A.P.D. (Ε)

00.15 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Κωδικός Μέδουσα: η τελευταία απειλή»

04.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπη στην αναμονή»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.40 PSYCH Χιουμοριστική σειρά

17.35 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπάτσος του θηριοτροφείου»

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σκληρός άνδρας»

22.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόλυτη διαγραφή»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «4.3.2.1»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το θύμα» Α' τηλεοπτική προβολή

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/9
ΕΡΤ 1
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

07.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΥΠΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ (Ε) Ξένο ντοκιμαντέρ

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΣ ΑΥΡΙΟΝ ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ (Ε) Σειρά

19.50 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)

21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νο»

24.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φανταστικές αγάπες»

02.45 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

04.50 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΡΤ 2
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

10.00 ΟΡΕΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

11.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

11.15 Η ΕΡΤ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11.45 ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Δεκαετία του '80 - Μόδα και διαφήμιση»

12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

12.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΡΙΖΕΣ (Ε)

13.00 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΝΕΙΣ (Ε) Παιδική σειρά

14.00 ΕΜΕΙΣ ΚΙ Ο ΜΠΛΕ ΠΛΑΝΗΤΗΣ (Ε)

15.00 ART ΒΕΑΤ (Ε)

16.02 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

16.15 ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (Ε) «Ν. Σταυρίδης»

17.00 ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ (Ε)

18.05 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

20.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ (Ε)

21.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

22.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

23.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «4 μαύρα κοστούμια»

ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

07.00 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

08.00 ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

09.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

10.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

11.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 TV QUIZ

14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Mean Girls 02»

16.00 ΤΡΩΜΕ ΜΑΖΙ by Coca Cola

16.15 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

17.15 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

18.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ (Ε)

20.00 ΑΝΤ1 NEWS

21.15 YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR (Ε)

23.45 EUROBASKET 2015 Zωντανή αθλητική εκπομπή

01.00 CALL & WIN

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αποστολή θανάτου»

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΑΓΓΙΓΜΑ ΨΥΧΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 TV MALL

11.00 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE

12.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2015 Εκτακτη πολιτική εκπομπή

13.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.10 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι γερόλυκοι»

16.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια Ελληνίδα στο χαρέμι»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ (Ε)

21.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ (Ε)

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το δόλωμα»

24.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε) Σειρά

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

10.10 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

12.50 ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΑΓΗ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2 (Ε)

16.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

17.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.50 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε) Σειρά

18.40 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 CELEBRITY GAME NIGHT (Ε)

22.50 L.A.P.D. (Ε)

23.50 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΙΝΕΜΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φονικός ιός»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ονειρεύτηκα τη Μόνικα»

04.30 COMMUNITY Σειρά

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.15 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κορυφή του Δάντη»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.40 PSYCH Χιουμοριστική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 HART OF DIXIE Σειρά (Νέος κύκλος επεισοδίων)

18.50 ARROW Σειρά

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μα πως τα καταφέρνει!»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια βραδιά στο Νότινγκ Χιλ»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νεντ Κέλλι: Η άγρια συμμορία»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαϊμουδο-μπελάδες»

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11/9
ΕΡΤ 1
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

06.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

06.30 ΕΝΘΕΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

08.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.30 ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.45 ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ

21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ

22.00 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.15 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

01.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) Ξένο ντοκιμαντέρ

02.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

04.00 ON ΕΡΤ (Ε)

06.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

ΕΡΤ 2
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

10.00 ΟΡΕΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

10.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ (Ε)

11.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

11.15 Η ΕΡΤ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11.45 ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Δεκαετία του '70»

12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

12.30 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε)

13.28 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

13.35 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

14.30 ART ΕΡΤ

14.56 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

15.05 ΘΥΜΑΜΑΙ (Ε)

16.00 ΑΓΡΙΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ (Ε) «Μεγάλος λευκός καρχαρίας»

17.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

18.00 ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ (Ε)

18.30 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

19.00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΜΕ ΝΟΤΕΣ (Ε)

20.00 ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε)

21.00 Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΠΛΑΝΩΝ (Ε)

22.00 11η ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ: Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ Ντοκιμαντέρ - αφιέρωμα

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λόλα»

ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

11.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.20 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Σειρά

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.45 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

18.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε) Καθημερινή σειρά

22.45 GREY'S ANATOMY Ιατρική σειρά

23.45 EUROBASKET 2015 Ζωντανή αθλητική εκπομπή

01.00 CALL & WIN

03.00 ΙΩΑΝΝΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ (Ε)

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Tupac: Resurrection»

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά

06.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λέσχη του Μίκυ»

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ (Ε)

10.30 TV MALL

11.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ALPHA

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

15.00 ΣΕ ΕΙΔΑ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ (Ε)

16.45 WORLD PARTY (Ε)

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε) Κωμική σειρά

21.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θησαυρός του μακαρίτη»

23.45 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

00.45 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

11.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.20 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.30 SINGLES 2 (Ε) Σειρά

18.40 ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.20 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Εκτακτη ενημερωτική εκπομπή

01.30 DROP DEAD DIVA Σειρά

02.30 TOWER PREP

03.30 ΙΧΝΗ (Ε) Σειρά

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΡΚΟΣ ΣΙΩΠΗΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.30 JUST COOKING (E)

10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλέφτης καγκουρό»

14.00 ΖΙΝΑ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ορμα Ρένα στην αρένα»

16.45 HOUSE Ιατρική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 MIKE & MOLLY Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MEN Σειρά

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.10 NCIS Αστυνομική σειρά

22.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξαιρετικά δυνατά και απίστευτα κοντά»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sucker punch»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «August 8th»

ΠΕΜΠΤΗ 10/9
ΕΡΤ 1
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

06.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

06.30 ΕΝΘΕΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

08.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.30 ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.45 ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ

22.00 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.15 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

01.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) Ντοκιμαντέρ

02.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

04.00 ΟΝ ΕΡΤ (Ε)

ΕΡΤ 2
Τηλ. 6066.000 - 6066.811

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

10.00 ΟΡΕΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

10.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΠΑΥΣΑΝΙΑ (Ε)

11.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

11.15 Η ΕΡΤ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΟ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11.45 ΜΟΔΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Δεκαετία του '60»

12.08 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

12.30 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε) Σειρά

13.28 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

13.35 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε) Σειρά

14.30 ART ΕΡΤ

14.56 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

15.05 ΘΥΜΑΜΑΙ (Ε)

16.00 ΑΓΡΙΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ (Ε) Ντοκιμαντέρ «Αετοί»

17.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

18.00 ΖΩΓΡΑΦΟΙ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΜΟΝΑΧΟΥ (Ε)

18.30 ΑΠΟΣΤΡΟΦΟΣ (Ε)

19.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Η αναβίωση του αρχαίου δράματος - Ηλέκτρα για πάντα»

(11/9/1938 - Η πρώτη σύγχρονη παράσταση στο αρχαίο Θέατρο της Επιδαύρου)

20.00 ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε)

21.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Κωνσταντινούπολη - Σεπτέμβριος 1955»

(60 χρόνια από τους βανδαλισμούς των Τούρκων και το ξεκλήρισμα του ελληνισμού στην Κωνσταντινούπολη)

22.00 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ... (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΑΔΑ (Ε)

11.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «ΣΛΟΒΕΝΙΑ - ΣΚΟΠΙΑ» Απευθείας μετάδοση

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 PRE - GAME SHOW Ζωντανή αθλητική εκπομπή

22.00 ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2015 «Ελλάδα - Ολλανδία» Απευθείας μετάδοση

24.00 EUROBASKET 2015 Ζωντανή αθλητική εκπομπή

01.00 CALL & WIN

03.00 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά

06.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

11.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ALPHA

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

15.00 ΣΕ ΕΙΔΑ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ (Ε)

16.45 WORLD PARTY (Ε)

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε) Κωμική σειρά

21.50 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε) Σειρά

22.45 ΕΚΛΟΓΕΣ 2015

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.15 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.45 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

11.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.20 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.30 SINGLES 2 (Ε) Σειρά

18.40 ΣΤΑ ΔΙΧΤΥΑ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.20 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Εκτακτη ενημερωτική εκπομπή

01.30 DROP DEAD DIVA Σειρά

02.30 THE BIG C Σειρά

03.00 TOWER PREP Σειρά

04.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΡΚΟΣ ΣΙΩΠΗΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.30 JUST COOKING (E)

10.00 LIVE U Πρεμιέρα Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των μπάτσων σχολή Νο4»

14.00 ΖΙΝΑ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απιστίες με συνταγή γιατρού»

16.45 HOUSE Ιατρική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 MIKE & MOLLY Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MEN Σειρά

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.10 NCIS Αστυνομική σειρά

22.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζευγάρια στα βαθιά» Α' τηλεοπτική προβολή

00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Σειρά

01.30 THIRD WATCH Αστυνομική σειρά

02.30 NIP / TUCK Δραματική σειρά

03.30 ΦΜ LIVE (Ε)




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org