Σάββατο 17 Ιούνη 2006
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, ειδήσεις, εφημερίδες, ρεπορτάζ, έρευνες, αθλητικές ειδήσεις

10.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Θα μεταδοθεί ο ποδοσφαιρικός αγώνας, μεταξύ των ομάδων: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η Αννα Μπαλλή συνομιλεί για την Εαρινή Σύνοδο Κορυφής του ΝΑΤΟ και τη ματαίωση των ΝΑΤΟικών στρατιωτικών ασκήσεων στην Ουκρανία, κάτω από την πίεση των λαϊκών αντιδράσεων, με τους: Γιάννη Ντουνιαδάκη, υποναύαρχο ε.α. μέλος ΚΕΘΑ, Αγάπιο Παπανεοφύτου, καθηγητή Πανεπιστημίου, μέλος Γραμματείας ΕΕΔΥΕ και Κυριάκο Ζηλάκο, δημοσιογράφο του «Ριζοσπάστη»

18.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Με τον Παντελή Σούλη

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.45 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Σύγχρονος πολιτισμός και παράδοση

21.00 ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ (Ε) Ο Απόστολος Γκλέτσος και η Σοφία Αδαμίδου φιλοξενούν την Κατερίνα Κούκα, τον δεξιοτέχνη του μπουζουκιού και συνθέτη Θανάση Βασιλά και τον λαϊκό ερμηνευτή, συγγραφέα, στιχουργό Κώστα Μπαλαχούτη

22.45 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Συντροφιά με τα τραγούδια της Ζωής Τηγανούρια από το πρόγραμμα στο ΧΑΜΑΜ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ... ΕΝΗΛΙΚΕΣ

09.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

09.30 MEDITERRANEO

10.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

12.00 «ΑΕΙΝΑΥΤΕΣ» ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

14.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ

14.30 ΣΕ ΧΡΟΝΟ TV

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπελάδες στο κατάστημα

17.45 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΙΒΟΥ Α` Κατηγορία. Απευθείας μετάδοση

21.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ «Δήμητρα Γαλάνη» Α` μέρος

22.00 ΛΟΓΟΜΑΧΙΕΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Γαλλία «Ανυπόμονα κορμιά»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

09.00 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙΩΝ

10.00 ΑΛΑΝΤΙΝ

10.30 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙΩΝ

11.30 ΑΛΑΝΤΙΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΖΟΟΜ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

14.00 ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ Σειρά

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΚΩΔΙΚΑΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ

16.00 ΜΟΥΝΤΙΑΛ «Πορτογαλία - Ιράν»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΚΩΔΙΚΑΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ

19.00 ΜΟΥΝΤΙΑΛ «Τσεχία - Γκάνα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.25 ΚΩΔΙΚΑΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ

22.00 ΜΟΥΝΤΙΑΛ «Ιταλία - ΗΠΑ»

24.00 ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΕ GOALYWOOD

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλημα στη βιβλιοθήκη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΡΥΘΜΟΙ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

08.00 Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ

08.30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

09.00 ΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

09.30 ΖΩΑ ΤΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΑΦΡΙΚΗΣ

10.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

11.00 ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2006: «Αργεντινή - Σερβία»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (Ε)

16.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ 3 (Ε)

17.00 6ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

18.00 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ BOLSHOI Σειρά

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.50 ΚΑΙΡΟΣ

20.00 ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΕΝΑ ΒΛΕΜΜΑ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γεννημένη χθες»

23.00 ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ: ΟΛΛΑΝΔΟΙ ΡΕΜΠΕΤΕΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.20 ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πίσω από τα παρασκήνια»

02.30 1ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

03.30 2ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΣΕ 15 ΛΕΠΤΑ

06.15 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

12.55 SUPER GAME

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.00 ΜΠΑΜ (Μην προχωράς ανυποψίαστος μεγάλε) (Ε)

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

00.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ (Συνέχεια)

01.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

03.30 ΑΛΙ ΜΑΚΜΠΙΛ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 ΟΛΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ Σειρά

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.20 ΠΡΩΙΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

10.00 ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ

13.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

14.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ταγκό για τρεις»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βουλευτίνα»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 PRE SHOW: MAD AWARDS (E)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λάθος όνειρα»

04.15 DREAM SHOW, THE MUSIC

05.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

05.30 DREAM SHOW, THE MUSIC

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800116.900

06.00 Ο ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ Σειρά

06.30 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΘΥΜΟΣ (Ε)

11.15 ΜΕΤΡΑΩ ΣΤΙΓΜΕΣ (Ε)

12.00 ΨΙΘΥΡΟΙ ΚΑΡΔΙΑΣ (Ε)

13.00 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 BACKSTAGE

15.50 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε) Σειρά

16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.50 ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ (Ε) Σειρά

17.50 SINGLES (E) Σειρά

18.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ «50-50»(Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε) Σειρά

24.00 ΕΙΔΗΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ένορκος»

02.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Mansfield park»

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUMMERLAND Ντοκιμαντέρ

14.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

15.30 CALIFORNIA TEENS Σειρά

16.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Σειρά

17.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τελευταίος δράκος»

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 FORT BOYARD Παιχνίδι

22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φράντικ»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας μεγάλος έρωτας»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μπαλζάκ και η μικρή Κινέζα ράφτρα». Α` τηλεοπτική προβολή

05.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
τηλ. 22310.51180

08.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ Γνωστές ιστορίες και παραμύθια σε καρτούν

11.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 Η ΓΗ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΙΑΣ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ Φύση

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

22.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΑ ΛΑΪΚΗ

23.00 ΕΝΑ LIVE Συναυλίες ξένων καλλιτεχνών

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.30 ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ MAD




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org