Σάββατο 17 Μάρτη 2001
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 27
Τηλεόραση

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

15.00 ΜΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιούλη Ασημακοπούλου

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

17.00 ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ (Ε) Ο Βαγγέλης Κούτας συζητάει με τη συγγραφέα Ρούλα Κοντέα για τα βιβλία της «Η μνήμη του χρόνου» και «Μικροί φόνοι»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΛ ΜΑΡΞ Θα παρακολουθήσετε ένα αφιέρωμα στον Καρλ Μαρξ με αφορμή τη συμπλήρωση 118 χρόνων από το θάνατό του

19.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Η κοινοβουλευτική δραστηριότητα του ΚΚΕ. Επιμέλεια - παρουσίαση: Θάνος Κανιάρης

20.00 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ Θα παρακολουθήσετε την ομιλία του Σπύρου Χαλβατζή, μέλους του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ στο Αιγάλεω, για τις θέσεις του ΚΚΕ για την κοινωνική ασφάλιση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.45 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

22.00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΩΝ ΧΑΛΙΩΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ ΜΟΙΡΑΡΑΚΗ Ζωντανή σύνδεση με τον Οίκο χειροποίητων χαλιών ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ ΜΟΙΡΑΡΑΚΗ για την παρουσίαση χειροποίητων χαλιών και έργων τέχνης

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7791.626

06.15 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

07.45 ΓΑΛΑΖΙΟ ΔΕΝΤΡΟ: ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ

08.30 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

09.00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ

10.00 ΣΙΝΕΑΚ «Πού χάθηκε η Κέλι;»

11.45 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το σχολείο μου κι εγώ» (Ε)

12.00 ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙ «Ντρίνστοπ»

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας άνδρας με συνείδηση»

16.14 ΥΜΙΝ ΤΟ ΚΑΛΛΟΣ

16.15 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ «Δον Καμίλο»

16.59 ΥΜΙΝ ΤΟ ΚΑΛΛΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.10 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ (Συνέχεια)

18.15 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ

19.45 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ - ΠΡΟΤΟ

20.00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΒΑ: «Γιούτα - Σακραμέντο»

21.00 ΦΩΤΑ ΠΟΡΕΙΑΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κομισάριος»

01.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φόβος στο Διάστημα»

03.00 ΕΛΛΗΝΟΜΑΝΙΑ (Ε)

04.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.01 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΤΟΠΟΙ (Ε)

11.30 ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΜΕ ΣΤΙΛ

12.00 ΣΤΑ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ (Ε)

12.30 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ

13.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας υπέροχος απατεώνας»

17.30 ΣΠΟΡ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

18.00 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.15 ΠΟΛΙΤΗΣ 2000

20.15 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ «Παιδί και τηλεόραση»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκιές και σιωπή»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παράξενα παιχνίδια»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΤΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΕΡΜΙΤΑΖ

08.30 Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ

09.30 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ

10.00 ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ

11.00 ΣΤΗ ΓΗ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΙΑΣ

12.00 Η ΖΩΝΤΑΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

12.30 Ε-LIFE (Ε)

13.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΝΟΣΤΟΣ

17.00 ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Αρης - Μακεδονικός»

18.30 DESIGN X-treme

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 ΟΙ ΕΞΕΥΡΕΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΡΑΝΤ ΜΑΚΝΑΛΙ

21.30 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΄Η ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ;

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ» (Μ)

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

07.00 EXTREME DINOSAURS

07.30 Ο ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

08.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

09.00 Ο ΜΠΑΓΚΣ ΜΠΑΝΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

09.30 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ

10.00 ΒΟΛΤΡΟΝ

10.30 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

11.00 ΜΟΡΤΑΛ ΚΟΜΠΑΤ

12.00 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

12.55 SUPER GAME

13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.15 ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ (Ε)

15.15 ΑΛΙΚΗ Ελληνική σειρά (Ε)

16.15 ΣΤΡΙΒΕΙΝ ΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΟΣ (Ε)

17.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γίγας της Κυψέλης»

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόμισσα της Κέρκυρας»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το έπαθλο»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι νταλικέρηδες του Διαστήματος»

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οπως αγαπάτε»

05.45 ΜΑΜΑ ΜΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

07.00 FORMULA 1 Δοκιμαστικά γκραν πρι Μαλαισίας

08.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μοίρα γράφει την ιστορία»

13.00 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 (Μ)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΙΚΙΤΑ

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μιας πεντάρας νιάτα»

18.00 ID

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψεύτικα όνειρα»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΙΝΤΡΙΓΚΑ

03.00 PACIFIC BLUE Σειρά

04.00 TWIST (E)

05.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

09.00 Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΤΟΥ ΝΕΙΛΟΥ

09.30 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΟΝΕΙΡΟΧΩΡΑ

10.00 WOOF

10.30 THUNDERSTONES

11.00 ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΤΟΥΡΜΠΟ

13.00 ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.45 ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ...

16.00 ΑΠΟ-ΔΡΑΣΕΙΣ

17.00 VIEW MASTER

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ «Καβάλα»

18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ήρως με παντούφλες»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κίκα»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντιπ Γουντς»

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6994.224 -6994.300

06.00 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

07.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ «Ο επισκέπτης της ομίχλης»

08.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε) Σειρά

09.00 ΤΡΑΝΣΦΟΡΜΕΡΣ

09.30 DISNEY CLUB

11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικρός πατέρας, μεγάλος γιος»

13.00 MEGA STAR

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.10 ΜΑΖΙ Ενημερωτική εκπομπή

15.15 TRACTION

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16.40 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θα σε κάνω βασίλισσα»

18.45 Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ: ΠΩΣ ΓΥΡΙΣΤΗΚΕ Η ΤΑΙΝΙΑ Β΄ μέρος

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια Ιταλίδα απ' την Κυψέλη»

23.30 PRIVE

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 PRIVE (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γιος κάθε μητέρας»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μάξι»

04.30 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.00 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

06.40 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

06.55 ΑΞΙΟΝ ΜΑΝ

07.30 ΠΟΚΕΜΟΝ

08.05 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.45 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

09.00 ΠΟΚΕΜΟΝ

09.35 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

09.50 ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ

10.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΚΟΠΙΚΟΥ

10.55 ΜΠΑΜΠΑΡ

11.35 ΜΙΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ

11.50 ΕΞ-ΜΕΝ

12.25 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

12.35 ΝΤΙΤΖΙΜΟΝ

13.10 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

13.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

14.00 ΖΙΝΑ

15.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

16.00 ΧΑΪΛΑΝΤΕΡ

17.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

20.00 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ (Ε)

21.00 ΟΙ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΙ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπάτσος του θηριοτροφείου»

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μίμικ»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπάτσος του θηριοτροφείου»

04.45 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org