Σάββατο 15 Δεκέμβρη 2012 - 2η έκδοση
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

08.45 SONIC UNDERGROUND

09.15 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ

09.40 ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ «Προεδρικό Μέγαρο»

10.30 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡ. ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΕΚΜ ΑΛ. ΤΣΙΠΡΑ

11.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

13.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Κυκλάδες»

14.10 ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ «Εμείς και ο χρόνος»

16.30 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ 80 ΒΙΒΛΙΑ «Μόγλης»

17.00 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΝΟΣ ΝΑΥΑΓΙΟΥ Ντοκιμαντέρ

18.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ 2 «Μάρω Κοντού - Ελλη Πασπαλά»

19.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

20.00 ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

20.45 ΩΔΗ ΣΤΟΝ ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΒΡΕΤΤΑΚΟ

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η παράνοια της TV» Α' τηλεοπτική προβολή

24.00 ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Κυνόδοντας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΕΤ ΠΑΝΤΟΥ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 MEDITERRANEO

13.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

14.00 9+1 ΜΟΥΣΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

17.00 Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.10 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

19.00 ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ Σειρά (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ «Κρασί»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

01.30 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

07.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

08.05 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

09.00 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

09.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Bodrum, Τουρκία»

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ «Εθνικοί ευεργέτες»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

15.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ: ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥ

18.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ

19.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΡΗΣ» Απευθείας μετάδοση

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατάρα του πράσινου σκορπιού»

01.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι τρομοκράτες»

03.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.30 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

07.30 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

08.30 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

09.30 WIPE OUT (Ε)

10.30 THE X-FACTOR AUDITION (Ε)

11.40 OREO COOKIENG (Ε)

11.50 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ Ιατρική εκπομπή

12.50 SUPER GAME

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 SUPER GAME

13.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι περιπέτειες των Μπου και Ζίνο» Κινούμενα σχέδια

15.30 COOK SMART (Ε)

15.40 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

20.00 ANT1 NEWS

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 Κ-1 WORLD MAX 2012 FINAL 8 ATHENS

24.00 ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ+

01.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικό γράμμα»

05.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 PROJECT RUNWAY

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

08.00 ΣΚΥΛΙΑ 101

08.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 OLIVER'S TWIST Εκπομπή μαγειρικής

14.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Παριζιάνα»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΝΝΙΤΑ SOS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΜΑ; Εκπομπή μαγειρικής

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Best of)

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Proof»

00.45 Mr BEAN Σειρά

01.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.00 CSI, ΜΙΑΜΙ Αστυνομική σειρά

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ (Ε)

11.00 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)

10.40 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.50 MINUTE TO WIN IT (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεν θέλω να γίνω εκατομμυριούχος»

16.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.50 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟU

18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το βιβλίο της ζούγκλας: Μόγλι και Μπαλού»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάποτε στο Μεξικό»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των αεροσυνοδών σχολή»

03.30 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 STARLAND «Η σούπερ λεγεώνα», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Baby Looney Tunes», «Polly Pocket», «Τόμας, το τρενάκι», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Τομ και Τζέρι Kids», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης», «Ben 10: Ultimate Alien», «Beyblade», «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γέφυρα για την Τεραμπίθια»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.30 ΤΑΙΝΙΑ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ «Love in the end στη Θεσσαλονίκη»

17.00 SMALLVILLE

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 GOSSIP GIRL Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Monster High: Πάρτι μασκέ» Α' τηλεοπτική προβολή

22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πλουσιόπαιδο»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Serenity»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σήμα κινδύνου 2» Ταινία τρόμου




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org