Παρασκευή 10 Φλεβάρη 2017
FIBA CHAMPIONS LEAGUE
Δυσκόλεψε το έργο του

Αρκετά δυσκόλεψαν τα πράγματα για τον ΠΑΟΚ όσον αφορά την πρόκριση στους «16» του FIBA Champions League, καθώς έχασε στην Πυλαία με 74-76 από την Παρτιζάν για την φάση των «24» του θεσμού και πλέον καλείται να κάνει την ανατροπή στο Βελιγράδι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ωστόσο ο «Δικέφαλος» κατάφερε να βελτιωθεί στο τρίτο δεκάλεπτο και να ανατρέψει τα δεδομένα, προηγούμενος με 56-53. Η κακή αρχή στην τέταρτη περίοδο, όμως, διάστημα στο οποίο ο ΠΑΟΚ έμεινε χωρίς καλάθι για περίπου τέσσερα λεπτά, επέτρεψε στους Σέρβους να τρέξουν σερί 8-0 και να φτάσουν στο 56-61. Με ηρωικές προσπάθειες του Κλάντον ο ΠΑΟΚ μείωσε στον πόντο (63-64), όμως τότε ο Χάτσερ δήλωσε «παρών» και οδήγησε την Παρτιζάν εκ του ασφαλούς στη νίκη.