Πέμπτη 10 Φλεβάρη 2005
Γ` ΕΘΝΙΚΗ
Κορυφή ο ΠΑΣ

«Κάλλιο αργά παρά ποτέ», λέει ο λαός, παροιμία που ακολούθησε κατά γράμμα ο ΠΑΣ Γιάννενα. Εστω και με δύο βδομάδες καθυστέρηση, ο «Αγιαξ της Ηπείρου» πήρε τη νίκη από τον Αγροτικό Αστέρα (2-1) στο ματς το οποίο είχε διακοπεί στο 39ο λεπτό λόγω χιονόπτωσης και πλέον συγκατοικεί στην κορυφή της βαθμολογίας με την Καβάλα. Με την ολοκλήρωση της 16ης αγωνιστικής του Β` ομίλου, οι δύο ομάδες έχουν από 35 βαθμούς κι, όπως όλα δείχνουν, θα παλέψουν «σώμα με σώμα» για την άνοδο. Στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα με τον Αγροτικό Αστέρα που παίχτηκαν χθες το μεσημέρι, το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τέρμα του Δαζανά (88`). Θυμίζουμε ότι όταν διεκόπη ο αγώνας ο ΠΑΣ προηγούνταν με 2-0.