Κυριακή 18 Δεκέμβρη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

ΤΡΙΤΗ 20/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.45 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ξένη σειρά (2ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της Υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Περιμένω με ελπίδα» μέρος β'

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή αφιερωμένη σε σημαντικούς ανθρώπους της Τέχνης που δεν είναι πια κοντά μας. Με την Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τελευταίος κύκλος»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ (Ε)

09.00 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ (Ε)

09.30 ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ (Ε)

10.00 ΒΟΤΑΝΑ, ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΟΙΚΙΣΜΟΙ (Ε)

11.00 ΕΠΙΓΕΙΟΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΙ ΥΠΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ (Ε)

12.00 ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... (Ε)

13.00 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε) «Από την Πόλη έρχομαι»

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

15.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ (Ε)

16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

16.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ (Ε)

17.00 CHALLENGES (Ε)

17.15 ΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟΝ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ (Ε)

20.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)

21.00 ΤΑΞΙΜ (Ε) Δραματική σειρά

22.00 ΜΙΚΡΟΠΟΛΕΙΣ «Κυψέλη»

22.30 ΝΕΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Χώρα προέλευσης»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

19.30 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.15 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΙΑΣ ΕΠΤΑΕΤΙΑΣ, ΧΟΥΝΤΑ ΕΙΝΑΙ, ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ;

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν έκλαψε ο Νίτσε» Α' τηλεοπτική προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

08.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ

09.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Γιορτή κρασιού»

09.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ

10.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

19.40 PRE GAME

19.45 ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ EUROCUP «Αρης - Ρουντούπις Λιθουανίας» Απευθείας μετάδοση

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αχ! Αυτή η γυναίκα μου»

00.30 ΤΟΠΟΙ ΖΩΗΣ, ΤΟΠΟΙ ΙΔΕΩΝ «Λαϊκισμός: χειραγώγηση ή χειραφέτηση»

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

05.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.30 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

18.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αισιόδοξος»

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 DIRTY SEXY MONEY Κοινωνική σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 GREEK Νεανική σειρά

02.20 ΛΟΛΑ (Ε)

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ Κωμική σειρά

09.45 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας μάγκας στα σαλόνια»

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME

02.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER-RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

15.50 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 50-50 (Ε)

18.10 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 MONEY DROP

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χρηματαποστολή»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 METROPOLIS

03.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΣΑΡΙΤΑ, ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR Εκπομπή lifestyle

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενοχο αίμα»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Mortal Kombat 2: Η εξόντωση»

04.00 MEDIUM

05.00 THE DEAD ZONE

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ξένη σειρά (5ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή, με τον Τάκη Σέγκο

18.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι και τους δημιουργούς του. Με τον Πάρη Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Πέτρινο λουλούδι» (2ο)

22.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκαταλείποντας το πλοίο»

12.00 ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ Νέα εκπομπή

15.00 CHALLENGES

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γουέντι Γου: πολεμώντας για το αύριο»

17.00 ΕΥΡΗΚΑ 2 «Η κιβωτός της ζωής»

18.00 ΠΕΡΣΕΠΟΛΙΣ Βιογραφικό δράμα κινούμενων σχεδίων

20.00 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ Νέα εκπομπή «Ιταλία»

21.00 ...ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ

23.00 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (Ε) «Θολό ποτάμι» - «Χάρτινοι αετοί» της Στρατούλας Θεοδωράτου

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τριλογία του Τούσλε Λούπερ»

02.00 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

11.00 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

11.30 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 SOS! ΖΩΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ (Ε)

13.00 CHANGES (2005): ΚΡΟΑΤΙΑ (Ε)

13.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τελευταίο δώρο των Χριστουγέννων»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Νέος κύκλος

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ON THE ROAD (Ε) «Καϊμακτσαλάν, οδηγώντας στα χιόνια»

19.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Ικαρος - Ολυμπιακός»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Αθλητική εκπομπή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κοιλάδα του πόθου»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ιππόλυτος και το βιολί του»

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ «Λαγκαδάς Θεσσαλονίκης»

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόμισσα της φάμπρικας»

21.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

21.30 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Αεροπορική καταστροφή στο Λόκερμπι»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μυστική συμφωνία»

01.00 ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΗΓΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΟΜΒΑΗΣ

02.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.30 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

09.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ησαΐα μη χορεύεις»

12.00 ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πάρτι φαντασμάτων»

15.40 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 DANCING ON ICE

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 THE X-FACTOR - USA

02.50 ΛΟΛΑ (Ε)

03.50 ΚΛΕΜΜΕΝΗ ΖΩΗ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

08.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)

09.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.30 ANIMAL PLANET'S Most outrageous animals

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μόνος στο σπίτι: Χαμένος στη Νέα Υόρκη»

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 JAMIE'S FAMILY CHRISTMAS

21.00 CHART* SHOW - YOUR COUNTDOWN (Ε)

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκοτεινός θάλαμος»

02.30 FASHION FEVER

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκοτεινός θάλαμος»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

11.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πίτερ Παν»

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζωή σε fast forward»

23.20 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ Ενημερωτική εκπομπή

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 L.A.P.D. (Ε)

02.00 METROPOLIS

03.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι σούπερ ήρωες», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Go, Diego, go!», «Lazy town», «Pichi Pichi Pitch», «Teens days», «Μπάρμπι: Τα πιο γλυκά Χριστούγεννα (Α' μέρος)», «Ben 10: Ultimate Alien», «Gormiti», «Beyblade», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της ζωής μας»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 CHRISTINE Κωμική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

18.50 ROYAL PAINS

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χτυποκάρδια στο θρανίο»

22.15 COMEDY LAB

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «P2» Α' τηλεοπτική προβολή

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Appalosa»

04.00 MEDIUM

05.00 THE DEAD ZONE Σειρά μυστηρίου

ΔΕΥΤΕΡΑ 19/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Πώς δενότανε το ατσάλι» (6ο)

18.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου. Φιλοξενούμενη η συγγραφέας Εύη Κοντόρα για το βιβλίο της «12 Μέρες από τη ζωή του Αϊ-Βασίλη»

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Περιμένω με ελπίδα» (μέρος α')

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή. Με τον Κώστα Τσίφτη

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ (Ε)

09.00 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ (Ε)

09.30 ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ (Ε)

10.00 ΒΟΤΑΝΑ, ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΟΙΚΙΣΜΟΙ (Ε)

11.00 ΕΠΙΓΕΙΟΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΙ ΥΠΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ (Ε)

12.30 ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... (Ε)

13.00 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε) «Η παλαίστρα του δρόμου»

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

15.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ (Ε)

16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

16.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ (Ε)

17.00 CHALLENGES (Ε)

17.15 ΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟΝ (Ε)

19.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ (Ε)

20.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΤΡΥΓΟΝΙ «Ο εικαστικός Παπαδιαμάντης»

21.15 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΤΗΣ ΕΡΤ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πίσσα» Α' τηλεοπτική προβολή

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART Νέα εκπομπή

19.00 GREEKTOWN Ντοκιμαντέρ

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΝΕΤWeek Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλιάς πρέπει να πεθάνει»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

08.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ

09.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ

09.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ «Αμάλφι, Ιταλία»

10.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Γιγαντιαία σκάφη»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Και οι 14 ήταν υπέροχοι»

20.45 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ραντεβού με μια άγνωστη»

00.30 ΠΑΚΙΣΤΑΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ, ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

18.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 WIPE OUT

22.00 BLACK OUT

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 OLA 12

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.50 ΛΟΛΑ (Ε)

03.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε) Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 CSI, LAS VEGAS Αστυνομική σειρά

22.00 CSI, MAΪΑMI Αστυνομική σειρά

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME

02.00 CSI, LAS VEGAS (Ε) Αστυνομική σειρά

03.00 CSI, MAΪΑMI (Ε) Αστυνομική σειρά

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

15.50 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 50-50 (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ Σειρά

21.50 ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ Σειρά

23.15 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 L.A.P.D. (Ε)

02.15 METROPOLIS

03.15 MASTERCHEF-UK (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΣΑΡΙΤΑ, ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τελευταίος επιζών»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ατρόμητος κομάντο»

04.00 MEDIUM

05.00 THE DEAD ZONE

ΠΕΜΠΤΗ 22/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ζήση Νούσια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο δρόμος» (1ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της Υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική - ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ (Ε)

09.00 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ (Ε)

09.30 ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ (Ε)

10.00 ΒΟΤΑΝΑ, ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΟΙΚΙΣΜΟΙ (Ε) «Ρέθυμνο»

11.00 ΕΠΙΓΕΙΟΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΙ ΥΠΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ (Ε) «Μαλδίβες»

12.00 ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... (Ε)

13.00 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε) «Στην χώρα του Κλείτορα»

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

15.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ (Ε)

16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ

16.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ (Ε)

17.00 CHALLENGES (Ε)

17.15 Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ - ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΙΖΥΗΝΟΣ (Ε)

19.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ (Ε)

20.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)

21.00 ΓΛΥΚΑ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Ε)

22.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ Νέος κύκλος. «Μαρία Βοναπάρτη»

23.00 ΑΓΩΝΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ Από Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε) «Μάλι» (Β' μέρος)

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

23.00 3ThreeNET

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.05 3ThreeNET (Συνέχεια)

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσακισμένα λουλούδια»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

08.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ

09.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ

09.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ «Γεύμα στην ψησταριά»

10.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Καριέρα στην αεροπορία»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ; «Αυτοκίνητα του μέλλοντος»

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στουρνάρα 288»

20.45 ΚΛΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ «Τρόμος στον πάγο»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

24.00 CINEMANIA «Η κιμωλία στον ελληνικό κινηματογράφο» Α' μέρος: 1948-1963

01.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

18.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα χρονικά του Σπάιντεργουικ» Α' τηλεοπτική προβολή

23.15 ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ

00.15 DIRTY SEXY MONEY

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.30 GREEK

02.30 ΛΟΛΑ (Ε)

03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε) Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME

02.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

15.50 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 50-50 (Ε)

18.10 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ Σειρά

21.50 JUNIOR MASTERCHEF

23.00 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγρυπνος στο Σιάτλ»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 METROPOLIS

03.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΣΑΡΙΤΑ, ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Ξένη σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αδελφός του Αη Βασίλη»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπάτσος και το μέντιουμ»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στους δύο ο τρίτος δεν χωρεί»

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ Ξένη σειρά (1ο)

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου. Χριστουγεννιάτικο μενού, Γιώργος Λέκκας

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

20.00 ΤΑ ΖΙΖΑΝΙΑ Ξένη σειρά (3ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ (Ε)

09.00 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ (Ε)

09.30 ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ (Ε)

10.00 ΒΟΤΑΝΑ, ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΟΙΚΙΣΜΟΙ (Ε)

11.00 ΕΠΙΓΕΙΟΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΙ ΥΠΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ (Ε)

12.00 ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... (Ε)

13.00 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

15.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ (Ε)

16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

16.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ (Ε)

17.00 CHALLENGES (Ε)

17.15 ΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ ΔΙΟΡΙΣΜΟΝ (Ε)

19.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ (Ε)

20.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)

21.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ «Γιώργος Μπαμπινιώτης»

22.00 DOCVILLE «Κωνσταντινουπόλεως 280, Θεσσαλονίκη»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τι κι αν είναι cyborg; Είναι... ΟΚ». Α' τηλεοπτική προβολή

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε) Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

19.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε) «Αμπελάκια - Ριζάρι»

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

23.00 ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παράβαση καθήκοντος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

08.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ

09.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Αγκινάρες»

09.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ «Ευχάριστο κυριακάτικο δείπνο»

10.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

10.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ «Σάμος»

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλλος για το εκατομμύριο»

20.45 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ «Μελλοντικό σοκ»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΑ ΟΡΙΑ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...(Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

05.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ Κοινωνική εκπομπή

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

18.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ

22.00 FAB 5

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 DIRTY SEXY MONEY

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 GREEK Νεανική σειρά

02.20 ΛΟΛΑ (Ε)

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 Ας ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME

02.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER - RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

15.50 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 50-50 (Ε)

18.10 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 JUNIOR MASTERCHEF

23.30 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ Ενημερωτική εκπομπή

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 L.A.P.D. (E)

02.00 METROPOLIS (E)

03.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΣΑΡΙΤΑ, ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR Εκπομπή lifestyle

15.45 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι σπεσιαλίστες»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δημοσιογράφος για κλάματα»

04.30 THE DEAD ZONE Σειρά μυστηρίου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασσικά κινούμενα σχέδια

07.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για τη φύση, ζώα

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Κατασκευές κεριών: Καλλιτεχνικό, διακοσμητικό, αρωματικό κερί

17.30 ΤΟ ΘΕΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» Θα μεταδοθεί η παιδική θεατρική παράσταση «Θησέας και Μινόταυρος», από την παιδική σκηνή του Ηλία Καρελλά

19.10 ΛΑΪΚΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ Καλό λαϊκό τραγούδι με τους Αχιλλέα Γκουγκουστάμο και την «Αλλιώτικη Κομπανία»

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη σε σημαντικούς ανθρώπους της Τέχνης που δεν είναι πια κοντά μας, με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.40 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι και τους δημιουργούς του. Με τον Πάρη Μήτσου

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ (Ε)

09.00 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ (Ε)

09.30 ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ (Ε)

10.00 ΒΟΤΑΝΑ, ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΟΙΚΙΣΜΟΙ (Ε)

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ... (Ε)

13.00 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε) «Μαριώ η ρεμπέτισσα»

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

15.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)

16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΟΝΙ (Ε)

16.30 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

17.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ - ΣΥΜΠΑΡΑΓΩΓΗ (Ε)

17.15 Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ - ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΙΖΥΗΝΟΣ (Ε)

19.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ (Ε)

20.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σκόνη του χρόνου» Α' τηλεοπτική μετάδοση

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γη της ελευθερίας»

01.10 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

19.30 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ (Ε) «Κόκκινη ζώνη»

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οιωνός»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

08.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ

09.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ

09.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ 5 ΥΛΙΚΑ

10.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

10.30 ΕΝΑΣ ΜΟΝΤΕΡΝΟΣ ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ «Οι πολύχρωμες φυλές της Κίνας»

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

16.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο παπατρέχας»

20.45 ΚΛΑΣΜΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΚΟΝΤΣΕΡΤΟ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

18.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 STEPS Νεανική σειρά - Τελευταίο επεισόδιο

22.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

23.15 ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ

00.15 DIRTY SEXY MONEY Κοινωνική σειρά

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.30 GREEK Νεανική σειρά

02.30 ΛΟΛΑ (Ε)

03.30 ΚΛΕΜΜΕΝΗ ΖΩΗ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση Απόλλων»

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ, ΙΙ Ξένη σειρά

01.00 THE BIG GAME

02.00 FASHION FEVER

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

16.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΠΕΝΗΝΤΑ - ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε)

18.10 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζωή σε δύο πράξεις»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

03.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Κωμική σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο δαίμονας της Ταζ-μάνια», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική - ψυχαγωγική εκπομπή

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΣΑΡΙΤΑ, ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR Νεανική εκπομπή

15.45 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μαγαζί των θαυμάτων»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ληστεύοντας τη μαφία»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βαμμένο πέπλο»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαθήτριες εν δράσει»

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά χριστουγεννιάτικα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ξένη σειρά (6ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας. Με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ Ξένη σειρά (10ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 12 ΜΗΝΕΣ - ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ (Ε)

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ...ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

10.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ (Ε)

11.00 ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ

11.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

11.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγώντας τα Χριστούγεννα

13.00 ΤΑ ΑΠΙΘΑΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΗΣ ΚΙΜ

13.30 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

14.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΕΤ1

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρονικό της Νάρνια: Πρίγκιπας Κασπιαν»

18.30 ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε) «Γαλλία, Κορσική: ΜΠαλαρίνα - χορός»

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ Νέος κύκλος εκπομπών «Νίκος Χουλιάρας»

20.00 ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΟΥ ΙΜΠΡΕΣΣΙΟΝΙΣΜΟΥ Ντοκιμαντέρ

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Καλά Χριστούγεννα»

23.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ethiojazz - MULATU ASTATKE»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύχτα αγωνίας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 Η ΣΙΩΠΗΛΗ ΣΧΟΛΗ ΤΗΣ ΧΑΛΚΗΣ (Ε)

11.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΤΕΝ ΤΕΝ (Ε) Ντοκιμαντέρ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Ινδία»

13.00 NETWEEK (Ε)

14.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ «Χριστούγεννα στην Ευρώπη εν μέσω κρίσης»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Χριστούγεννα της Λιζ και του Τομ»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ (Ε)

18.45 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Ευγένιος Τριβιζάς»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Εορταστική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απατεώνες με ράσα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ

08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

09.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

10.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΤΙΚΕΣ ΒΙΤΡΙΝΕΣ

11.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι περιπέτειες του Πινόκιο»

12.40 ΜΙΚΡΑ ΤΑΞΙΔΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάποια μαγικά Χριστούγεννα»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πιο λαμπρό αστέρι»

21.00 ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΤΑΙΝΙΕΣ ΓΙΑ ΦΙΛΗΜΑ

01.00 ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΚΟΝΤΣΕΡΤΟ «Νίκος Πορτοκάλογλου @ Μύλος Club»

03.30 CINEMANIA (Ε)

05.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αισιόδοξος»

12.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Merry Madagascar». Η ταινία είναι μεταγλωττισμένη

14.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Shrek the Halls». Η ταινία είναι μεταγλωττισμένη

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Kung Fu Panda Holiday» Η ταινία είναι μεταγλωττισμένη

15.30 COOK SMART BY COCA-COLA (Ε)

15.40 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο φαφλατάς»

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μόνος στο σπίτι»

23.15 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε) Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο

00.15 ΑΝΟΔΟΣ STAGE: ONIRAMA - Μ. ΣΤΡΑΤΗΣ - SALATA LATINA (Ε) Μουσικό πρόγραμμα

03.10 ΑΝΟΔΟΣ STAGE: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ Μουσικό πρόγραμμα

04.50 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

05.20 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε) Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

08.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)

09.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?

15.00 BOTRINI'S PROJECT (Ε)

16.00 HOTEL INSPECTOR (Ε)

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 JAMIE'S FAMILY CHRISTMAS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

01.30 FASHION FEVER

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

04.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

11.00 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ποντικο-μικρούλης»

16.20 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

16.35 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

21.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αληθινός Αγιος Βασίλης»

23.40 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

03.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Δραματική σειρά

06.50 STARLAND «Οι σούπερ ήρωες», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Lazy town», «Pichi Pichi Pitch», «Teen days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «ΒΕΝ 10: Ultimate Alien», «Gormiti», «Ο Μπαγκς Μπάνι και η παρέα του», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα με τους Looney Tunes»

14.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Χριστούγεννα του τρελού θηριοτροφείου»

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μυστική αποστολή»

18.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Barbie: τα πιο γλυκά Χριστούγεννα». Ταινία κινουμένων σχεδίων

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ «Η μεγάλη του γέλιου σχολή»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάτω από τη λάμψη του φεγγαριού»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα στη Νέα Υόρκη»

05.00 MEDIUM Σειρά μυστηρίου




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org