Τρίτη 17 Ιούλη 2001
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 27
Τηλεόραση

TV - ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ανδρέας Θερμός

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

17.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η δημοσιογράφος Αννα Μπαλλή συζητάει με την πρέσβειρα της Κούβας, Αννα - Μαρία Γκονζάλες, με θέμα τη σημερινή κατάσταση στην Κούβα και το αίτημα 5 Κουβανών, που κρατούνται στις φυλακές των ΗΠΑ

19.30 IN ACTION Σπορ που ανεβάζουν την αδρεναλίνη στα ύψη

20.15 ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΑ ΛΑΪΚΗ Το καλό ελληνικό τραγούδι. Με τον Γιάννη Λεμπέση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ Ο δημοσιογράφος Ανδρέας Θερμός συζητάει με τον Στέφανο Λουκά, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, για την επικείμενη συνεδρίαση του «G8» στη Γένοβα της Ιταλίας, τις διαδηλώσεις διαμαρτυρίας που έχουν προγραμματιστεί και τη συμμετοχή εκατοντάδων φίλων, οπαδών, μελών του Κόμματος και της ΚΝΕ

23.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ (Ε)

10.15 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

12.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.20 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΛΟΥΚΙ ΛΟΥΚ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οσα κρύβει η νύχτα»

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

20.00 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

21.30 ΑΝΙΣΧΥΡΑ ΨΕΥΔΗ

22.20 BLACK OUT

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ

00.35 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.40 ΜΟΡΦΕΣ ΤΕΧΝΗΣ

01.10 ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...

02.00 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Ε)

03.30 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

05.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας», «Διαβάζοντας» και «Υμίν το κάλλος»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

09.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΚΡΑΒΟΥΡΕΣ

10.00 ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ

10.30 ΤΑ ΛΑΪΚΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥΣ

11.01 ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ

11.30 ΜΥΘΟΙ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

12.01 ΡΙΖΕΣ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΓΗ

14.00 ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

16.30 Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΠΛΑΝΩΝ

17.30 ΤΑ ΓΕΦΥΡΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ

18.30 ΟΙΝΟΠΟΙΗΜΑΤΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

19.05 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

19.10 ΙΚΑΡΙΑ: Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ 17ης ΙΟΥΛΙΟΥ 1912 ΚΑΙ Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΤΥΧΕΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

19.35 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝ ΠΕΪΡΟΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

23.00 «ΣΠΑΖΟΝΤΑΣ» ΤΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 Β' ΕΞΩΣΤΗΣ «Ο τελευταίος χορός»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ - ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Β'

08.30 ΕΚ ΠΕΡΑΤΩΝ: ΟΙ ΒΛΑΧΟΙ

09.30 Ο ΑΓΡΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

10.00 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

11.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ

12.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ

13.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΓΚΩΜΙΟΝ

13.30 ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ: ΟΙ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

14.00 ΑΥΤΗ Η ΠΑΛΙΑ ΠΥΡΑΜΙΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΟΥ ΛΟΥΒΡΟΥ

16.00 ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ

17.00 ΘΑΛΑΣΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΟΚΤΩΡ ΓΑΡΥΦΑΛΛΟΣ

20.10 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΣΤΑΡ ΤΟΥ ΣΙΝΕΜΑ «Μέριλιν Μονρόε»

21.00 EVIVA

22.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Βόιτσεκ»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΘΑΛΑΣΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 6886.100

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ1

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

15.45 SUPER GAME

15.50 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

16.35 SUPER GAME

16.40 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.40 SUPER GAME

18.45 Η ΛΑΜΨΗ

19.25 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.00 ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 X-FILES

01.15 ΤΟΛΜΗΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αυτοί που έμειναν ζωντανοί»

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.00 Η ΘΥΣΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ ALPHA

10.00 ΑΛΟΝΤΡΑ (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

12.15 ΠΑΚΙΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μιας πεντάρας νιάτα»

17.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

18.00 ΡΟΖΑΛΙΝΤΑ (Ε)

19.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν λείπει η γάτα»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΣΩΚΡΑΤΗΣ

00.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η υπόσχεση»

02.00 413 HOPE STREET

03.00 ΑΝΤΖΕΛΑ (Ε)

04.00 ΤΑΜΠΟΥ (Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 SUPERGRASS

17.30 ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ (Συνέχεια)

18.30 HECKERS - ΠΑΥΛΟΣ ΤΣΙΜΑΣ (E)

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ «Θάσος - Η κόρη του έρωτα» (Ε)

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρχάγγελος του σκότους»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ (Ε)

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΓΓΟΝΟΙ (Ε)

07.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

09.00 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

10.00 ΑΣΥΝΗΘΕΙΣ ΥΠΟΠΤΟΙ (Ε)

10.45 ΧΑΪ ΡΟΚ (Ε)

11.45 ΙΕΡΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

12.15 ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ (Ε)

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΛΑΒ ΣΟΡΥ (Ε)

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

16.00 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

17.50 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.40 ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ (Ε)

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΠΕΣ ΤΟ ΨΕΜΑΤΑ (Ε)

21.40 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

22.20 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

23.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτεύτηκα ένα δολοφόνο»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

02.30 FASHION TV

STAR
Τηλ. 3481.000

06.45 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

10.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

11.00 ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ (Ε)

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

12.25 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

15.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

16.00 ΙΖΑΜΠΕΛΑ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

17.00 ΤΖΟΥΛΙΑΝΑ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΛΟΪΣ ΚΑΙ ΚΛΑΡΚ

20.30 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

21.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζούνιορ»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βάση»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.45 ΠΕΝΣΑΚΟΛΑ

02.45 ΤΖΕΡΙ ΣΠΡΙΝΓΚΕΡ

03.45 ΟΙ ΑΕΡΟΣΥΝΟΔΟΙ

04.30 ΧΑΡΙ, Ο ΑΠΙΘΑΝΟΣ

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org