Παρασκευή 15 Ιούλη 2016
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΣΤΕΡΛΟ
Ενσωμάτωση και καλές εντυπώσεις από τους «νέους»

Πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 3-2 επικράτησε ο Ολυμπιακός της Βέστερλο, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι του επί βελγικού εδάφους. Οι «ερυθρόλευκοι», που αγωνίστηκαν με τους «βασικούς» στα πρώτα 66' του αγώνα, ήταν μπροστά στο σκορ με 3-0. Μετά ήρθαν οι αλλαγές και η... χαλάρωση, που ήταν αρκετά για τους Βέλγους για να πετύχουν δύο τέρματα.

Ο Βίκτορ Σάντσεθ είδε τους νέους να προσπαθούν και να ενσωματώνονται με τους παλιότερους. Από τις καλές παρουσίες στον αγώνα ο Μανιάτης, ο Πουλίδο (που πέτυχε το 1-0 με πέναλτι στο 38') και ο Ανδρούτσος, που έκανε το 2-0 με πολύ ωραίο σουτ στο 62'. Μετά από τρία λεπτά, ο Ιντέγε από πάσα του Πάρντο έκανε το 3-0. Οι αλλαγές στο 66' (και με τον Καμπιάσο στον αγωνιστικό χώρο) έφεραν μια «ανακατωσούρα» που εκμεταλλεύτηκε η Βέστερλο. Αρχικά ο Γκανβουλά μείωσε στο 83' σε 3-1 και ο Ντε Κουέγιαρ έκανε το 3-2 στις καθυστερήσεις.

• Την Κλαμπ Μπριζ θα αντιμετωπίσουν σήμερα οι πρωταθλητές σε φιλικό αγώνα (20.00 ΕΡΤ, NOVA).