Καθημερινές περιοδείες και άλλες δραστηριότητες σε τόπους δουλειάς, χωριά και εργατογειτονιές
-- Στις 10 π.μ. στα μαγαζιά στην οδό Εθνικής Αντιστάσεως στην Καισαριανή, ο Σπύρος Χαλβατζής, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 10 π.μ. στα εμπορικά καταστήματα στην κεντρική πλατεία Ηλιούπολης η Μελίνα Σιούλη.
-- Στις 7 μ.μ. στο καφενείο «ΕΛΕΝΗ» στην οδό Αδελφών Πιερράκου 50 στα Ιλίσια ο Νίκος Παπακωνσταντίνου.
-- Στις 4 μ.μ. στα εστιατόρια στην περιοχή Πλάκας η Εύα Μελά.
-- Στις 10 π.μ. στην αγορά στο κέντρο του Πειραιά η Διαμάντω Μανωλάκου, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, και στις 7 μ.μ. στο Μικρολίμανο.
-- Στις 10 π.μ. στη λαϊκή αγορά της Νίκαιας η Βέρα Νικολαΐδου, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, και στις 6.30 μ.μ. στην πλατεία Χαλκηδόνας στη Νίκαια.
-- Στις 7 μ.μ. σε καφετέριες και ταβέρνες στην Πειραϊκή ο Σάββας Τσιμπόγλου, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Το πρωί και απόγευμα στα Καμίνια ο Νίκος Ξουράφης.
-- Στις 10 π.μ. στην Π. Κοκκινιά η Γιώτα Κονταξιδάκη και στις 7 μ.μ. στο Μικρολίμανο.
-- Στις 11 π.μ. στα εμπορικά καταστήματα και στις καφετέριες της Αμφιάλης ο Ηλίας Πατίδης.
-- Πρωί και απόγευμα στο Πέραμα ο Σωτήρης Πουλικόγιαννης.
-- Στις 10 π.μ. στον Ωρωπό και στις 11 π.μ. στον Κάλαμο ο Ιπποκράτης Κοκκινόπουλος.
-- Στις 11 π.μ. στο εμπορικό κέντρο Ασπροπύργου η Σίσση Χοροζάνη.
-- Στις 9 π.μ. στη Λαϊκή του Πλαγιαρίου ο Κώστας Ιντζές.
-- Στις 10 π.μ. με το Σωματείο Καθαριστριών Θεσσαλονίκης ο Σωτήρης Ζαριανόπουλος.
-- Στις 10 π.μ. στη λαϊκή της Ανω Τούμπας η Ιωάννα Καλούση.
-- Στις 10.30 π.μ. στο Δήμο Λαχανά ο Μιχάλης Σπυριδάκης.
-- Στα εμπορικά κέντρα η Σοφία Καλαντίδου.
-- Στις 10.30 π.μ. στα εμπορικά καταστήματα της Αγ. Τριάδας η Ουρανία Καπετανγιώργη.
-- Στις 10.30 π.μ. στα εμπορικά καταστήματα της οδού Μαρασλή ο Νίκος Ζώκας.
-- Στις 11 π.μ. στο πολυκατάστημα LIDL στον Εύοσμο ο Θανάσης Χρηστίδης.
-- Στις 11 π.μ. στην αγορά του Δήμου Πλαγιαρίου ο Κώστας Ιντζές.
-- Στις 6.30 μ.μ. στο Σχολάρι, στον Προφήτη και τον Ευαγγελισμό οι Μιχάλης Παπαδόπουλος και Μιχάλης Σπυριδάκης.
-- Στις 7 μ.μ. εκδήλωση με την Παμποντιακή Ομοσπονδία με την Σοφία Καλαντίδου.
-- Στις 7 μ.μ. σύσκεψη εργαζομένων στην Ανω Πόλη με τον Σωτήρη Ζαριανόπουλο.
-- Στις 7 μ.μ. σύσκεψη στο Ασβεστοχώρι με τον Αγγελο Τζέκη.
-- Στις 7 μ.μ. σύσκεψη νεολαίας στον Τρίλοφο με τον Κώστα Ιντζέ.
-- Στις 9.30 μ.μ. σύσκεψη με την Ρένα Τηλικίδου.
-- Στις 9 π.μ. στη Λαϊκή Αγορά Καλαμάτας ο Δημήτρης Οικονομάκος.
-- Στις 9 π.μ. στη Μεσσήνη ο Αντώνης Κατσάς.
-- Στις 9 π.μ. στο Διαβολίτσι (Λαϊκή Αγορά) και στο Δασοχώρι η Γιώτα Καλογεροπούλου.
-- Στις 9 π.μ. στο Δώριο ο Σαράντος Κουκούμης.
-- Στις 6 μ.μ. στις εργατικές κατοικίες Αγίας Τριάδας στην Καλαμάτα ο Αντώνης Κατσάς.
-- Στις 6 μ.μ., σε Αγία Αννα και Πέταλο η Γιώτα Καλογεροπούλου.
-- Στις 6 μ.μ., περιοδεία σε Βασιλικό, Κόκλα, Ψάρι ο Σαράντος Κουκούμης.
-- Στις 6 μ.μ., περιοδεία σε Μικρομάνη, Θουρία, Αμφεια ο Νίκος Διασάκος
-- Στις 6 μ.μ., περιοδεία στα χωριά του Δήμου Λεύκτρου ο Κώστας Λαμπρινέας.
-- Στις 9 π.μ. στη λαϊκή αγορά Αλιβερίου ο Γιώργος Μαρίνος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, και στις 8 μ.μ. στο Αυλωνάρι στο Δήμο Αυλώνος.
-- Στην Αγία Αννα Δήμου Νηλέως η Σοφία Ντούρου.
-- Στην Κύμη ο Γιώργος Αργύρης.
-- Στη Λαϊκή Αγορά της Χαλκίδας οι Βαγγέλης Σταματούκος και Αντώνης Κούκουρας και σε στέκια νεολαίας στην Ιστιαία ο Αντώνης Κούκουρας.
-- Στους Ωρεούς η Βαγγελιώ Παπασταθοπούλου.
-- Στις 12 το μεσημέρι στην περιοχή Μυτιληναίικα και στο καφενείο «Αίολος» ο Μάνος Δούκας.
-- Στις 12 το μεσημέρι στο καφενείο «Αραξοβόλι» στην Ηλιούπολη η Ιουλία Καλαμπαλίκη.
-- Στις 12 το μεσημέρι σε καφενείο στην οδό Αναπαύσεως και Εθνομαρτύρων στην περιοχή Ασύρματος ο Χρήστος Κατσώτης.
-- Στις 11 π.μ. στο καφενείο «Σούλι» στην οδό Πάτμου 6, στο Μπραχάμι, ο Κώστας Ζιώγας.
-- Στις 10.30 π.μ. στην πλατεία Πλυτά και στις 12 το μεσημέρι στο καφενείο «Αιγαίο» ο Λευτέρης Παπακωνσταντόπουλος.
-- Στις 12 το μεσημέρι σε καφενείο στην οδό Εθνάρχη Μακαρίου και Φειδίου στην Ηλιούπολη ο Κώστας Μυτιληνιού.
-- Στις 11 π.μ. στα ΚΑΠΗ Αγ. Φανουρίου στο Ιλιον ο Σπύρος Χαλβατζής, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 10.30 π.μ. στις εκδηλώσεις της Νομαρχίας η Σοφία Καλαντίδου.
-- Στις 11 π.μ. στους εργαζόμενους στην Καλλιθέα ο Σωτήρης Ζαριανόπουλος.
-- Στις 11 π.μ. σύσκεψη εργαζομένων στη Νεάπολη με τον Γιάννη Δελλή.
-- Στις 11 π.μ. σε Οσσα και Βερντίσκο ο Μιχάλης Σπυριδάκης.
-- Στις 11 π.μ. σε Πρόχωμα και Καστανά ο Γιάννης Κιουλπεκίδης.
-- Στις 12 το μεσημέρι με εργαζόμενους σε Χημικές Βιομηχανίες ο Θόδωρος Κυριακίδης.
-- Στις 6 μ.μ. με αντιστασιακούς στους Αμπελόκηπους ο Νίκος Ζώκας.
-- Στις 10 π.μ. στο Πνευματικό Κέντρο Λουτρακίου η Γιώτα Φόρτη.
-- Στις 4 μ.μ. στον τηλεοπτικό σταθμό ΑΝΤ1 ο Γιώργος Δεληκάρης.
-- Στις 8 π.μ. στον ΗΣΑΠ, πλατεία Αττικής, και στη Γενική Διεύθυνση ΗΣΑΠ ο Σπύρος Χαλβατζής, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 10 π.μ. στις υπηρεσίες ΟΑΕΔ και ΕΥΔΑΠ Γαλατσίου η Βαγγελιώ Σεφέρη.
-- Στις 10.30 π.μ. σε παιδικούς σταθμούς η Ηλέκτρα Πατσουράκη.
-- Στις 8.30 π.μ. στο τμήμα μεταλλικών κατασκευών του ΟΣΕ ο Βαγγέλης Βακάλης.
-- Στις 11 π.μ. στο Φάρο Τυφλών στην Καλλιθέα ο Χάρης Χουρδάκης.
-- Στις 8 π.μ. στο Ιατρικό Κέντρο στο Μαρούσι ο Νίκος Παπακωνσταντίνου.
-- Στις 5 μ.μ. στους εργαζόμενους της «Ελευθεροτυπίας» ο Σπύρος Χαλβατζής, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 6.30 π.μ. στα συνεργεία του Δήμου Αργυρούπολης ο Κώστας Ζιώγας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 9 π.μ. στον ΟΑΕΕ, στην οδό Σατωβριάνδου η Αιμιλία Αγκαβανάκη.
-- Στις 10 π.μ. στο Νοσοκομείο «Αγιος Σάββας» η Λέτα Μεθωνιού.
-- Στις 6.30 μ.μ. στο ΚΑΠΗ Αγία Παρασκευή στο Ελληνικό η Ιουλία Καλαμπαλίκη.
-- Στις 6 π.μ. στους εργάτες οδοποιίας του Δήμου Αθήνας (Αγίας Αννης και Σαλαμίνας) ο Στέλιος Λάμπρου.
-- Στις 4.30 μ.μ. στον ΣΕΗΛΕ με εμποροϋπάλληλους, ο Μπάμπης Μαυροθαλασσίτης.
-- Στις 10 π.μ. στη Φιλοσοφική Σχολή η Ευαγγελία Ξυρουχάκη.
-- Στις 10 π.μ. στη ΣΕΛΕΤΕ η Κέλλυ Παπαϊωάννου.
-- Στις 11 π.μ. στο ΕΓΜΕ, ο Σταύρος Τάσσος.
-- Στις 8 μ.μ. στο Μπραχάμι η Μελίνα Σιούλη.
-- Στις 7 π.μ. στην ΕΥΔΑΠ στα Ιλίσια ο Γιάννης Τόλης.
-- Στις 6 π.μ. στους εργάτες του Δήμου Υμηττού ο Κώστας Μυτιληνιού.
-- Στις 6.30 π.μ. σε εργοτάξιο του Δήμου Αργυρούπολης ο Κώστας Ζιώγας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 6 π.μ. στους εργάτες του Δήμου Ηρακλείου ο Παναγιώτης Τσουκαλάς.
-- Στις 8.45 π.μ. στη Σιβιτανίδειο Σχολή η Αθηνά Τσάμη.
-- Στις 7.30 μ.μ. σε σύσκεψη γυναικών στα γραφεία της ΚΟΒ Ζωγράφου η Αιμιλία Αγκαβανάκη.
-- Στις 8 μ.μ. στο καφενείο Κεχαγιόγλου, στο συνοικισμό Χαλανδρίου ο Σπύρος Χαλβατζής, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 6.30 π.μ. στο εργοτάξιο της «Εντεχνος», στη λεωφόρο Κηφισού ο Γιάννης Τασιούλας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 8.30 π.μ. στο κεντρικό κτίριο του Δήμου Πειραιά και στις 11.30 π.μ. στο Α' και Β' Τελωνείο Πειραιά η Διαμάντω Μανωλάκου, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 6.30 π.μ. στους εργάτες του Δήμου Δραπετσώνας η Βέρα Νικολαΐδου.
-- Στον ΟΑΕΔ Αγ. Σοφίας ο Γιάννης Μανουσογιαννάκης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 6.30 μ.μ. στην Αμφιάλη ο Ηλίας Πατίδης.
-- Στις 10 π.μ. στη λαϊκή αγορά της Σαλαμίνας και στις 12.30 μ.μ. στο ΚΥ Σαλαμίνας.
-- Στις 10 π.μ. στο ΙΚΑ Περάματος και στο Σταθμό Α' Βοηθειών η Αθηνά Ζύμαρη.
-- Στις 8.30 π.μ. στον ΟΑΕΔ του Ρέντη, στις 10 π.μ. στα ΚΤΕΟ και σε μηχανουργείο στο Ρέντη και στις 6.30 μ.μ. στο Πέραμα ο Σωτήρης Πουλικόγιαννης.
-- Στις 9.30 π.μ. στο λογιστήριο Κορονάκης στον Πειραιά ο Νίκος Ξουράφης, η Ελσα Ζαμπέτα και η Ελπίδα Παντελάκη, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 11 π.μ. στις υπηρεσίες ΠΙΚΠΑ Πειραιά και στις 6.30 μ.μ. στα Καμίνια ο Νίκος Ξουράφης.
-- Στις 8.30 π.μ. στο κεντρικό κτίριο του Δήμου Πειραιά ο Κώστας Τζατζάνης.
-- Στις 9.30 π.μ. σε δημοτικά σχολεία και νηπιαγωγεία του Α' Διαμερίσματος του Πειραιά η Ολυμπία Κυζίλη και η Μαργαρίτα Ρεΐση.
-- Στις 10 π.μ. στην Π. Κοκκινιά ο Γρηγόρης Μόφορης και στις 6.30 μ.μ. στο κέντρο του Πειραιά.
-- Στις 6.30 μ.μ. στο Factory η Γιώτα Κονταξιδάκη.
-- Στις 7 π.μ. στη ΔΕΗ Ασπροπύργου και στις 10 στο ΤΙΤΑΝ Ελευσίνας ο Δήμος Κουμπούρης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
-- Στις 10 π.μ. στο Κέντρο Υγείας Καπανδριτίου ο Ιπποκράτης Κοκκινόπουλος.
-- Στις 7 μ.μ. σε σύσκεψη γυναικών των Μεγάρων στο Εργατικό Κέντρο η Σίσση Χοροζάνη.
-- Το πρωί στον ΑΗΣ Αλιβερίου, στον Παπαδιόχο και το Κέντρο Υγείας Αλιβερίου ο Γιώργος Μαρίνος, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ.