Πέμπτη 9 Ιούνη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 62
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρωσικά κινούμενα σχέδια (επεισ. 4, 5, 6)

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Αφιέρωμα στην Κίμωλο

08.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η παιδική παράσταση «Ιφιγένεια εν Ταύροις»

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση Κώστας Τσίφτης

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Τα παιδιά στην εξουσία»

17.00 ΚΟΠΕΡΝΙΚΟΣ Ξένη σειρά (1ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Θέμα: Καρδιαγγειακά νοσήματα - κάπνισμα. Επιμ. παρουσίαση Ειρήνη Μπαλντίδη

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Burguzinskiy reserve

20.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μουμπάρακ» (1ο)

21.25 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Αφιέρωμα της ΚΟΑ του ΚΚΕ «100 χρόνια από τη γέννηση του Γιάννη Ρίτσου»

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

07.30 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε)

08.00 ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

08.30 ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ (Ε)

08.45 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ (Ε)

09.00 20ός ΑΙΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ «Λάμπρος Κωνσταντάρας»

09.25 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Να ζει κανείς ή να μη ζει»

11.00 SPECIAL OLYMPICS 2011 (Z). ΤΕΛΕΤΗ ΑΦΗΣ ΤΗΣ ΦΛΟΓΑΣ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

12.00 ΝΕΡΟ, ΤΟ ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ (Ε)

13.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

13.30 ΣΠΟΤ, ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΣΚΥΛΟΥ

14.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ

15.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Τροφές του κόσμου» - Παγωτό

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσάρλι, το μοναχικό κούγκαρ»

18.30 ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ ΣΑΛΠΑΡΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ - Ξένο ντοκιμαντέρ

19.30 ESCAPE (Ε)

21.00ART@ERT

21.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα ασύλληπτο κορόιδο»

22.40 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Βραζιλία - Γ' μέρος»

23.40 ΟΙ ΚΟΛΟΣΣΟΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ - Ξέντο ντοκιμαντέρ

00.30 Η ΜΑΥΡΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ - Ξέντο ντοκιμαντέρ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

06.45 Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)

07.40 ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (Ε)

08.30 ΦΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ (Ε)

09.20 ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

11.25 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)

12.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζαβολιάρα»

13.40 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)

14.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε) «Τοσκάνη»

15.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)

18.20 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

19.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι αδίστακτοι»

21.15 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

22.05 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε) «Welcome to tihuana»

23.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανάμεσα»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Atomik circus»

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

06.00 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ

06.50 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΣΙΠΑΝ

07.40 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

08.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ

08.50 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

09.45 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

10.30 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

11.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

11.25 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

12.00 Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑΣ ΤΙΓΡΗΣ ΤΗΣ ΒΕΓΓΑΛΗΣ

12.50 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΟΣΧΟΥ

13.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπούφος»

15.15 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.40 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ

16.05 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ

16.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

16.55 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.45 ΜΑΪΚΛ ΤΖΑΚΣΟΝ - ΛΑΤΡΕΙΑ

18.40 ΑΡΜΕΝΙΑ, Η ΓΗ ΤΟΥ ΝΩΕ

19.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

20.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΓΗ

20.40 ΜΙΚΑΕΛ ΣΟΥΜΑΧΕΡ - Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΒΑΡΟΝΟΣ

21.30 ΤΡΕΞΕ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ FERNANDO ARAUJIO

22.55 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμφιβολίες»

00.25 ΚΑΚΟΤΡΟΠΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ

01.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

01.40 ΟΤΑΝ Η ΦΥΣΗ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

08.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ (Μαγνητοσκοπημένη εκπομπή)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΚΙΣΜΕΤ

19.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ

20.00 WIRE OUT (E)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Kung Fu Panda» Α' προβολή

23.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

24.00 LAS VEGAS

01.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.10 AMERICA'S GOT TALENT

02.10 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ - Best of

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ - Best of

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (E)

15.45 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ - Best of

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

23.00 ΒΡΑΔΥ

00.15 THE BIG GAME

01.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

02.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

03.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA (Ε)

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU (Ε)

13.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

14.00 FOOD AND THE CITY (E)

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.00 Μ+Μ (Ε)

17.20 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

20.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

21.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

23.10 GUINESS WORLD RECORDS SHOW

00.50 Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ (Ε)

02.00 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

03.00 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 OFFICE: AN AMERICAN WORKPLACE

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Iggy Arbuckle», «Yin Yang Yo!»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ - Best of

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 THE BIG BANG ΤHERORY

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ - Best of

17.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

18.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νέος ...για πάντα»

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απίστευτη ιστορία του Μπένζαμιν Μπάτον». Α' προβολή

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

01.15 MOONLIGHT

02.15 NIP TUCK

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ώρα πριν τη Δύση». Θρίλερ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org