Κυριακή 8 Ιούλη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

ΔΕΥΤΕΡΑ 9/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρωσικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Σίκινος»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Ορχήστρα Πνευμ. Κέντρου Ν. Ιωνίας

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Φιλαρμονική Δήμου Χαλανδρίου & Πασχάλης

17.00 ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ Ξένη σειρά (6ο)

18.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Μια διαδρομή στο χώρο του βιβλίου, με την Αννεκε Ιωαννάτου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Αναζητώντας το λευκό γυπογέρακα»

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Τρουφαλντίνο από την Πέργαμο» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Γιάννη Νικολάου

21.50 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΥΓΙΑΙΝΕΤΕ «Εξαρτήσεις»

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χασάπης»

23.45 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ «Ωμος προς ενοικίαση» - «Destroy all brains»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) «Τα νησιά της Καραϊβικής»

17.00 ΜΟΚΕΝ, ΟΙ ΝΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 THE OLYMPIANS: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ (Ε) (Δ' μέρος)

19.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε)

20.00 ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1885: Η ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ (Α' μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «An American crime»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

08.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

09.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Τοσκάνη»

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε) «Καστοριά»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ; «Αδρεναλίνη»

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζήτω η τρέλα»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε) «Οι Νεότουρκοι»

23.10 ΔΙΑΛΟΓΟΣ Νέα εκπομπή

23.45 ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Η ψευδαίσθηση του αισθητού κόσμου»

00.30 ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ: ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥ

01.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΔΙΑΛΟΓΟΣ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Καθημερινό μαγκαζίνο

10.00 ARMY WINES Σειρά

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

12.00 STARFISH Σειρά

12.50 SUPER GAME

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER

18.00 PROJECT RUNWAY

19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 CASTLE

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Δραματική σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ - Best of

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε)

01.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΖΙΝΑ Σειρά

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 FLORICIENTA Σειρά

15.45 HELL CATS Σειρά

16.50 THE BIG BANG THEORY Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ρωμαίος πρέπει να πεθάνει»

00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

01.30 V Δραματική σειρά

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η διπλή ζωή του άντρα μου»

04.15 CHUCK

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο θρίαμβος του Καραγκιόζη»

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Ξένη σειρά (2ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

18.20 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Κοπέλια» (1ο)

22.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

06.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

07.00 ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΕΡΤ (Ε) «Μουσική από τον κινηματογράφο»

12.15 THE OLYMPIANS: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ (Δ' μέρος)

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μέρα του αετού»

16.45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ: Ολυμπιακά ρεκόρ

17.45 ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΙ Η ΣΚΙΑ ΤΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

19.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

20.00 GREEKTOWN «Η ιδέα του Καναδά»

21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κυρίαρχος» Α' τηλεοπτική προβολή

24.00 Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΣΤΑΥΡΟ ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

01.30 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΕΤ στις 10

11.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «High school musical 3: senior year»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 THE OLYMPIANS (E)

19.00 103,7 ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ «Σταύρος Λάντσιας»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ (Ε)

23.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε) Σειρά

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 SCHOOL-TUBE (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παγιδευμένος» Α' τηλεοπτική προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ «Στην αυλή του παραδείσου»

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ

11.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ «Βεργίνα»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ «Μανιτάρια»

14.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε) «Ικαριώτικος»

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε) «Ασωπία Βοιωτίας»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Συνέχεια)

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

19.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ «Νέα Ζηλανδία»

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα τέσσερα σκαλοπάτια»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δώσ' μου τα χείλη σου»

00.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

08.00 GREEK

09.00 UGLY BETTY

10.00 ARMY WINES

11.00 MODELS OF RUNWAY

12.00 PRIVATE PRACTICE Ιατρική σειρά

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Περιπέτεια στην Αφρική»

15.10 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ληστεία α λα ιταλικά»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διπλός κίνδυνος»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.40 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Τηλεπαιχνίδι

04.30 CASTLE

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.30 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

08.00 MacGayver Σειρά περιπέτειας

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 - ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ Απευθείας μετάδοση

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.05 EVERYBODY LOVES RAYMONT Σειρά

18.10 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.55 ΤΟ spirto.net ΠΥΡΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ Πολιτιστικό μαγκαζίνο

20.00 JAMIE AT HOME Εκπομπή μαγειρικής

21.00 CHART* SHOW - YOUR COUNTDOWN (Ε) Μουσική εκπομπή

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι παίκτες της συμφοράς»

02.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι παίκτες της συμφοράς»

05.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΠΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.45 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 L.A.P.D. Σειρά

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.35 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 JUNIOR MASTERCHEF (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 MINUTE TO WIN IT (Ε) Τηλεπαιχνίδι

22.40 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 OFFICE: AN AMERICAN WORKPLACE Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic force», «Power Rangers operation overdrave» «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Peppa, Το γουρουνάκι», «Polly pocket», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Jewelpet», «Teens days», «Μπομπ, ο Σφουγγαράκης», «Gormiti-Neorganic», «Generator Rex», «Bugs Bunny»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας μοντέρνος χιμπαντζής»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ ΜΠΕΛ ΕΡ Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά

18.50 KNIGHT RIDER Σειρά

19.40 ΟΜΑΔΑ HOT WHEELS

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κακιά πεθερά»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βλέπω το θάνατό σου 4»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αναζητώντας τον ήρωα» Α' τηλεοπτική προβολή

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι μάγισσες του σκότους» Α' τηλεοπτική προβολή

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ice spiders» Α' τηλεοπτική προβολή

ΤΡΙΤΗ 10/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρωσικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Πουλιά βομβητές»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Παραδοσιακοί χοροί από το Θέατρο ελληνικών χορών Δώρα Στράτου

17.15 ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΧΥΡΟ Ξένη σειρά (7ο)

18.15 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.15 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Τρουφαλντίνο από την Πέργαμο» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή αφιερωμένη στη Μαρία Δημητριάδη. Με τη Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολοι οι άγιοι»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Τροπικά φυτά εσωτερικού χώρου»

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμΕΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ «Ντάνιελ Μέντελσον»

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

22.00 ΣΚΙΕΣ ΣΤΟ ΦΩΣ (Ε)

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Η τρίτη νύχτα»

00.30 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (Ε)

01.30 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) «Ηφαίστεια: Δαχτυλίδι της φωτιάς»

17.00 ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ (Ε) «Η ιστορία της δάδας»

19.15 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Κολέγιο Αθηνών - Στα χρόνια του Μεσοπολέμου»

20.00 ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1885: Η ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ (Β' Μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ (Ε) «Νότια Ιταλία»

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εκδίκηση»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

08.30 ΑΓΡΙΑ ΔΥΤΙΚΗ ΙΝΔΙΑ

09.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε) «Τύρναβος»

11.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε) «Εύβοια»

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Πορτογαλία»

16.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Αγώνες αυτοκινήτων»

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Προδομένη αγάπη»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ανθός της λίμνης»

01.00 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ (Ε)

01.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΝΔΙΑ

04.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Καθημερινό μαγκαζίνο

10.00 ARMY WINES Σειρά

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

12.00 STARFISH Σειρά

12.50 SUPER GAME

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER

18.00 PROJECT RUNWAY

19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 CASTLE

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Δραματική σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ - Best of

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε)

01.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΖΙΝΑ Σειρά

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 FLORICIENTA Σειρά

15.45 HELL CATS Σειρά

16.50 THE BIG BANG THEORY Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαθήματα αμερικανικής ιστορίας»

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.30 V Δραματική σειρά

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η πόλη μας»

04.15 CHUCK

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρωσικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Νησιά Γκαλαπάγκος»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με μουσικές και χορούς από την Κάτω Ιταλία

17.10 ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΒΑΛΙΕΒ Ξένη σειρά (3ο)

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Τα μυστήρια της ανθρωπότητας»

20.00 ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ξένη σειρά (3ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Καλλωπιστικοί θάμνοι»

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

18.00 ΕΥΡΗΚΑ 2 (Ε)

19.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Ομορφη ζωή»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

23.45 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) «Υπερατλαντικό δουλεμπόριο»

17.00 ΔΑΚΡΥΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ (Ε)

19.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε) «Γκιώνα»

20.00 ΑΝΡΙ ΦΙΛΙΠ ΠΕΤΕΝ: 1914-1945, ΑΠΟ ΗΡΩΑΣ ΠΡΟΔΟΤΗΣ (Α' μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

23.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Candy»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

08.30 ΑΓΡΙΑ ΔΥΤΙΚΗ ΙΝΔΙΑ

09.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Αυστρία»

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρωτευουσιάνικες περιπέτειες»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ

24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

00.30 CINEMANIA (Ε)

01.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Καθημερινό μαγκαζίνο

10.00 ARMY WINES Σειρά

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

12.00 STARFISH Σειρά

12.50 SUPER GAME

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER

18.00 PROJECT RUNWAY

19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 CASTLE

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Δραματική σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ - Best of

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε)

01.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA (Ε) Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΖΙΝΑ Σειρά

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 FLORICIENTA Σειρά

15.45 HELL CATS Σειρά

16.50 THE BIG BANG THEORY Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξέσπασμα»

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.30 V Δραματική σειρά

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στο βωμό του θεάματος»

04.15 CHUCK

ΠΕΜΠΤΗ 12/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρωσικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Blue bird»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ζήση Νούσια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Θέατρο Βράχων - Δημοτικά τραγούδια

16.40 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Χιλή - Νερούντα»

17.05 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Η μεγάλη αλλαγή» (3ο)

18.10 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Συναυλία Κώστα Θωμαΐδη

19.10 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νόμος του Αρχιμήδη»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Γ. Μαρκόπουλο

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΣΚΙΑΧΤΡΟΥ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Ταρατσόκηπος»

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.45 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ Εφηβική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ Εφηβική σειρά

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

18.00 ΕΥΡΗΚΑ 2 (Ε)

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (E)

21.00 ROAD TO GLORY «Ποδηλασία»

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φτερά ενός αγγέλου» Α' τηλεοπτική προβολή

23.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

00.30 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΤΖΙΚΩΦ - Η ΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΨΗΣ (Ε)

01.30 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

17.00 ΔΑΚΡΥΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ (Ε)

19.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Κυπριανός Κατσαρής»

20.00 ΑΝΡΙ ΦΙΛΙΠ ΠΕΤΕΝ: 1914-1945, ΑΠΟ ΗΡΩΑΣ ΠΡΟΔΟΤΗΣ (Β' μέρος) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε)

23.00 ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ Α' μέρος: «Η μαγεία του ασυνείδητου»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «2012, η απόλυτη καταστροφή»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

08.30 ΑΓΡΙΑ ΔΥΤΙΚΗ ΙΝΔΙΑ

09.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Σικελία»

16.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Βενετία»

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αγοροκόριτσο»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ

24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

00.30 CINEMANIA (Ε)

01.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ (Ε)

04.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

10.00 ARMY WINES Σειρά

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

12.00 STARFISH Δραματική σειρά

12.50 SUPER GAME

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 THE SECRET LIFE OF AN AMERICAN TEENAGER

18.00 PROJECT RUNWAY

19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Δραματική σειρά τουρκικής παραγωγής

23.00 CASTLE Σειρά μυστηρίου

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε) Σειρά

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά τουρκικής παραγωγής

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή - (Best of)

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ (Ε)

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ Σειρά

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε) Σειρά

01.00 CSI, LAS VEGAS

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 FASHION FEVER

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA (E)

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ Ξένη σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε) Σειρά

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: Η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο Δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΖΙΝΑ

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 FLORICIENTA Σειρά

15.45 HELLCATS Κομεντί

16.50 THE BIG BANG THEORY

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Αστυνομική σειρά

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά μυστηρίου

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Michael Clayton»

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.30 V

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μεγαλώνοντας τον Andrew»

04.15 CHUCK Σειρά

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρωσικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Παξοί: χρώμα & φως»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους Ορφέα Περίδη και Γεωργία Νταγάκη

17.15 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Μεταξουργείο»

18.10 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ...

18.30 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» Θα προβληθεί η θεατρική παράσταση «Ρακοσυλλέκτες»

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στην Δέσπω Διαμαντίδου. Με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι και τους δημιουργούς του. Με τον Πάρη Μήτσου

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΣΚΙΑΧΤΡΟΥ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε)

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΤΟ ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ

13.00 Η ΛΥΓΕΡΗ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ Εφηβική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ Εφηβική σειρά

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

18.00 ΕΥΡΗΚΑ 2 (Ε)

19.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ (Ε)

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (E)

21.00 ROAD TO GLORY

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ακρως εμπιστευτικό»

23.50 Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ Σειρά

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

17.00 ΔΑΚΡΥΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ (Ε) Γ' μέρος

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ (Ε)

19.30 ΡΙΜΕΪΚ (Ε)

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΩΝ ΜΠΟΥΤΟ: Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΑΙΜΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 DIAMOND LEAGUE - ΣΤΙΒΟΣ (ΚΑΙ ΣΕ HD) Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από το Λονδίνο

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

08.30 ΑΓΡΙΑ ΔΥΤΙΚΗ ΙΝΔΙΑ

09.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

10.00 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ (Ε)

11.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

12.00 BALKAN EXPREES (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι του λόχου»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ

24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

00.30 CINEMANIA (Ε)

01.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

11.00 PROJECT RUNWAY

12.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Δραματική σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Δραματική σειρά τουρκικής παραγωγής

23.00 CASTLE Σειρά μυστηρίου

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 CASTLE Σειρά

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 UNITED STATES OF TARA

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε) Σειρά

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά τουρκικής παραγωγής

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ (Ε)

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ Σειρά

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε) Σειρά

01.00 CSI, LAS VEGAS

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 FASHION FEVER

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA (E)

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ Ξένη σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε) Σειρά

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (E)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: Η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο Δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΖΙΝΑ

13.20 ΟΜΑΔΑ HOT WHEELS

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 FLORICIENTA Σειρά

15.45 HELLCATS Κομεντί

16.50 THE BIG BANG THEORY

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Αστυνομική σειρά

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά μυστηρίου

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το νησί»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταιγίδα»

03.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το γλυκό πουλί της νιότης»

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Το μαγικό γαϊδουράκι»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Ξένη σειρά (3ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Οδοιπορικό στα Κύθηρα»

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 17 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Ξένη σειρά (11ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «4 χρόνια Συρμός»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

07.30 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

08.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

09.00 SONIC UNDERGROUND

09.30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Ο μικρός βασιλιάς Μάτσιους - Η περιπέτεια στη ζούγκλα»

11.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

13.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Αηδονοχώρι Καρδίτσας»

14.30 ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ «Φιλοκτήτης» του Σοφοκλή

16.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε) «Δωδεκανησιακό γλέντι - Λέρος, Τήλος»

18.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ 2

19.00 Η ΚΡΥΜΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ

20.00 HOTEL ΤΡΙΤΩΝ

21.00 ΞΕΝΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Βούδας λιποθύμησε από ντροπή»

23.20 SICKO (Ε) Ντοκιμαντέρ

01.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΕΤ ΣΤΙΣ 10.00

11.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 MEDITERRANEO (Ε)

13.00 9 + 1 ΜΟΥΣΕΣ (Ε) «Γιώργος Λούκος»

14.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

16.30 CAROUSEL

17.00 SCHOOL-TUBE (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΙ (Ε) Ντοκιμαντέρ

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αεροπλανάκι που μου χάρισε ο μπαμπάς μου»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.05 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

02.00 DIAMOND LEAGUE - ΣΤΙΒΟΣ (και από ERT HD) (Μ)

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

07.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

07.55 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

08.05 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

09.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

10.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

11.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

18.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Λαμπρούκος μπαλαντέρ»

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πράγμα απ' τον άλλο κόσμο»

00.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

01.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

03.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

04.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

05.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

06.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

08.00 GREEK

09.00 UGLY BETTY

10.00 ARMY WINES Δραματική σειρά

11.00 DESPERATE HOUSEWIVES

12.00 PRIVATE PRACTICE Σειρά

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελοί και εξωγήινοι»

15.15 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Τηλεταινία

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Coach Carter»

24.00 OLA 12+ (Ε) Σατιρική εκπομπή

01.10 ΑΝΤ1 NEWS

01.20 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μάρτυρας εγκλήματος»

05.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

08.15 MACGYVER

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Best of)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 GOΤ TO DANCE Talent show

15.15 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 EVERYBODY LOVES RAYMOND Σειρά

18.10 THE KING OF QUEENS Σειρά

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.55 ΤΟ spirto.net ΠΥΡΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ

20.00 OLIVER'S TWIST

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοιραία απαγωγή»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πορτρέτο»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοιραία απαγωγή»

05.45 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 Η ΑΠΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

13.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 L.A.P.D. (Ε)

15.50 ΚΟΥΚΛΕΣ (Ε)

16.55 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.00 JUNIOR MASTERCHEF (Ε)

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

23.45 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2 (Ε)

00.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.00 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ (Ε)

02.00 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.00 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 OFFICE: AN AMERICAN WORKPLACE Κωμική σειρά

06.50 STARLAND «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Polly Pocket», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μax», «Jewelpet», «Teen days», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης», «Ben 10 Ultimate Alien», «Generator Rex», «Γούντι, ο τρυποκάρυδος»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές στο Λας Βέγκας»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR Κωμική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 SMALLVILLE Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πηνελόπη»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σφαίρα»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκδοση κρατουμένου»

04.30 CHUCK Σειρά




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org