15.00 ΜΠΟΛΕΚ ΚΑΙ ΛΟΛΕΚ
15.30 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ
16.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ «Ο θρίαμβος του Καραγκιόζη» του Ηλία Καρελλά
17.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ (Ε) Ο Βαγγέλης Κούτας φιλοξενεί τον Αριστείδη Θεοχάρη, σε μια συζήτηση για το βιβλίο του «Στη Στερεά Ελλάδα με το Δημοκρατικό Στρατό 1945-1949» από τις εκδόσεις ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΠΟΧΗ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε) Η Αννα Μπαλλή συνομιλεί με τους Βασίλη Καλαματιανό, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, Ιωάννη Σταθόπουλο, πρώην υφυπουργό Αμυνας (ΝΔ), και Δημήτρη Δήμου, αντιστράτηγο ε.α. Α/ΓΕΕΦ, για το νέο εξοπλιστικό πρόγραμμα
19.30 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Από την κοινοβουλευτική δραστηριότητα της βδομάδας: α) Ερώτηση του ΚΚΕ για τους ΕΒΕ, β) Ερώτηση για τους αξιωματικούς της Εθνικής Αντίστασης, γ) Ερώτηση για το τμήμα Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, δ) Επίκαιρη Ερώτηση για τον αποχαρακτηρισμό της έκτασης του εργοστασίου ΔΑΡΙΓΚ στη Χαλκίδα, ε) Ερώτηση για την περικοπή εκκοκκιστικής περιόδου των βαμβακοπαραγωγών. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ζωή Κούλια
20.00 ΜΟΝΟΠΡΑΚΤΟ (Ε) Φιλοξενούμενος της Σοφίας Αδαμίδου ο Στέλιος Βαμβακάρης. Θυμάται τις αξέχαστες στιγμές που έζησε ως παιδί τόσο δίπλα στον πατέρα του, Μάρκο Βαμβακάρη, αλλά και τους Παπαϊωάννου, Τσιτσάνη, Μπέλλου κ.ά.
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ - ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΜΟΣΧΑΣ (Ε) 7 του Δεκέμβρη 1941. Με αφορμή τη συμπλήρωση 61 χρόνων από τη μάχη της Μόσχας και την επίθεση του Περλ Χάρμπορ
22.10 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Ιφιγένεια εν Ταύροις» από το ΔΗΠΕΘΕ Καλαμάτας
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
07.20 ΠΑΙΔΙ TV
07.25 ΤΣΑΚ Ο ΚΑΣΤΟΡΑΣ
07.55 ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
08.50 ΠΑΙΔΙ TV
08.55 Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ
09.30 ΣΚΙΠΙ
10.00 ΠΑΙΔΙ TV
10.05 ΓΑΡΓΑΝΤΟΥΑΣ
10.35 ΣΙΝΕΑΚ «Η Πίπη στο εξωτερικό»
11.55 ΠΑΙΔΙ TV
12.00 ΝΤΡΙΝΣΤΟΠ Τηλεπαιχνίδι
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
14.15 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)
15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σφραγίδα του Θεού»
17.30 ΠΑΝΔΑΙΜΟΝΙΟ (Ε)
18.45 PRE GAME
19.00 ΜΠΑΣΚΕΤ «Νήαρ Ηστ - Παναθηναϊκός»
ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
21.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ Ψυχαγωγική εκπομπή
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γορίλες στην ομίχλη»
01.45 10-2
05.45 ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΥ
07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
09.00 ΠΡΙΣΜΑ
11.00 Ο ΘΑΛΑΣΣΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ
11.30 ΕΝΑ ΤΑΞΙ ΜΙΑ ΠΟΛΗ «Μεξικό»
12.00 ΚΗΠΟΙ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
12.30 ΜΙΚΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΔΑΣ
13.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΙΤΑΛΙΑΣ
13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ
14.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέντε μέρες εκείνο το καλοκαίρι»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΟΝΕΙΡΑ
19.15 ΕΛΛΑΔΑ - ΕΥΡΩΠΗ 2003
20.00 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ
23.00 ΔΡΟΜΟΙ
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχισμένο παραπέτασμα»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ σε 5΄
01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
08.01 ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ
08.30 ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ
09.30 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
09.45 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ
10.00 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΑΣ
10.30 ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ
11.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σάφι, το κάστρο στο βάλτο και το μυστικό του»
13.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ Παιδική σειρά
13.30 GIMME 6 Σειρά
14.00 Η ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΣΤΑ ΥΨΗ Ντοκιμαντέρ
14.30 ΜΕΓΑΛΕΣ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΝΟΣΤΟΣ
17.00 ΔΕΞΙΩΣΗ (Ε)
18.00 ΚΟΝΤΡΑΠΟΥΝΤΟ
19.00 DESIGN 100%
19.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟΣ
20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αγοράκι»
23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τατουάζ»
06.00 MOBILE FUN
06.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
06.30 Ο ΧΟΝΤΡΟ-ΜΕΝΤΟΖΑ
07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ
10.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ
11.00 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ
11.30 ΡΙΝΑ, Η ΞΙΦΟΜΑΧΟΣ
12.00 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ
12.30 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ
12.55 SUPER GAME
13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ
14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
14.30 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΨΕΜΑ
15.15 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ
16.15 FAME STORY
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φουκαράδες και λεφτάδες»
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
19.00 ΣΤΑ ΟΡΙΑ Τηλεπαιχνίδι
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 FAME STORY
22.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παιχνίδια»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
01.20 FAME STORY
02.20 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (Ε) Αστυνομική σειρά
03.40 ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ (Ε)
04.30 FAME STORY (Ε)
05.50 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ (Ε)
06.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ
07.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
08.00 ALPHA KIDS
10.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ
12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φως... νερό... τηλέφωνο, οικόπεδα με δόσεις»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
15.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ
17.00 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΕΣ
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο παράς και ο φουκαράς»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.55 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια τρελή τρελή οικογένεια»
23.00 ΠΥΡΕΤΟΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τίμημα της ομορφιάς»
03.15 THIRD WATCH
04.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
05.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ (Ε)
06.00 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)
07.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)
08.00 ΜΑΝΤΕΛΙΝ
08.30 ΠΕΠΕΡ ΑΝ
09.00 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
09.30 ΤΑΖΜΑΝΙΑ
10.00 ΦΛΙΝΤΣΤΟΟΥΝΣ
11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κανείς δεν είναι τέλειος»
13.00 MEGA STAR
14.00 ΓΕΓΟΝΟΤΑ
14.50 ΜΑΖΙ
16.15 TRACTION
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κυρ Γιώργης εκπαιδεύεται»
18.55 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
19.00 Η ΦΑΡΜΑ - Best of
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 Η ΦΑΡΜΑ
22.10 Ο ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΡΙΚΟΣ Τηλεπαιχνίδι
23.10 PRIVE
00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.30 PRIVE (Συνέχεια)
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκάνδαλο»
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάρισέ μου τ' άστρα»
05.30 ΓΕΛΙΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ
06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
12.00 ΜΠΑΜΠΑΡ
12.30 ΝΙΚΙ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΚΙΛΜΟΡ
14.30 ΜΟΡΤΑΛ ΚΟΜΠΑΤ
15.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΣΙΝΤΝΕΪ ΦΟΞ
16.30 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ
17.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο έρωτας και πώς να τον αποκτήσετε»
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα έξυπνο, έξυπνο... μούτρο»
22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χιου Χέφνερ: Η βιογραφία ενός πλεϊμπόι»
00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δυο κορίτσια και ένας τύπος»
03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέρα από τον τρόμο»
05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ