Κυριακή 1 Ιούλη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

ΔΕΥΤΕΡΑ 2/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσυ, ορυχείο»

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Δήμος Εξωμβούργων - Τήνος - Η γιορτή της αγκινάρας»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Αφιέρωμα στον Κώστα Βίρβο

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ Ξένη σειρά (5ο)

18.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Μια διαδρομή στο χώρο του βιβλίου, με την Αννεκε Ιωαννάτου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γιος του συντάγματος» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

21.50 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΥΓΙΑΙΝΕΤΕ «Η ζωή με προβλήματα κίνησης»

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ «Το ελληνικό δώρο»

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κακοί μπελάδες» Α' τηλεοπτική προβολή

23.45 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ «Μια ιστορία αγάπης» - «Υγραέριο»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) «Λος Αντζελες»

17.00 ΕΘΝΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΣΕΡΕΝΓΚΕΤΙ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 THE OLYMPIANS: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ (Ε)

19.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)

20.00 ΕΚΠΟΜΠΗ WRC Highlights

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΝΕΤWeek Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος χωρίς πρόσωπο»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

08.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΝΟΜΑΔΕΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε) «Δροσουλίτες»

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Αίγυπτος»

15.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε) «Εδεσσα»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

18.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ «Σχεδιασμός για πίστες σκι»

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπαμπάς εκπαιδεύεται»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΔΙΑΛΟΓΟΣ Νέα εκπομπή

24.00 ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Νέα εκπομπή

00.30 ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ: ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥ

01.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΝΟΜΑΔΕΣ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Καθημερινό μαγκαζίνο

10.00 CASTLE (Ε)

11.00 PROJECT RUNWAY

12.00 MODELS OF RUNWAY

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 MAD VIDEO MUSIC AWARDS Μουσικό πρόγραμμα

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.55 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Δραματική σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Μ)

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε)

01.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ Εκπομπή

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Cleaner»

23.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

00.45 V Δραματική σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανάμεσα στο μίσος και στον έρωτα»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ανάκριση του Michael Crove»

ΤΡΙΤΗ 3/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσυ, το ροντέο»

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Φολέγανδρος»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΧΥΡΟ Ξένη σειρά (6ο)

18.00 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ

18.40 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γιος του συντάγματος» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή αφιερωμένη στο Μάνο Κατράκη. Με τη Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γιος του συντάγματος» (2ο)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμΕΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ «Αντόνιο Λόμπο Αντούνες»

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ (Ε) «Το όραμα του Πιέρ ντε Κουμπερτέν»

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Λευτέρης Δημακόπουλος»

24.00 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (Ε)

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) «Ζάμπια και Μαλάουι»

17.00 ΕΘΝΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΣΕΡΕΝΓΚΕΤΙ (Ε) (Β' μέρος)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 THE OLYMPIANS: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ (Ε) Β' μέρος

19.00 ΤΟΠΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΞΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ «Αη-Στράτης»

20.00 ΕΛΙΟΤ ΝΕΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΙΑΣ ΕΠΤΑΕΤΙΑΣ

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Uro»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

08.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΝΟΜΑΔΕΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Κένυα»

16.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

18.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Κάλπε, Ισπανία»

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι μνηστήρες της Πηνελόπης»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα πουλιά με το χρώμα του φεγγαριού»

01.00 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ (Ε)

01.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΝΟΜΑΔΕΣ (Ε)

04.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

10.00 CASTLE (Ε)

11.00 PROJECT RUNWAY

12.00 MODELS OF RUNWAY

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 CASTLE Περιπετειώδης σειρά

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.55 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Δραματική σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Μ)

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε)

01.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ Εκπομπή

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νυχτερινή πτήση»

23.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

00.45 V Δραματική σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ηχώ» Α' τηλεοπτική προβολή

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικές ραδιουργίες» Α' τηλεοπτική προβολή

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης αστροναύτης»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Χίμαν & Σίρα, οι πρίγκιπες της ειρήνης»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Ξένη σειρά (1ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

18.20 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Σπάρτακος» (3ο)

22.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ρωσικά μουσεία

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

06.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

07.00 ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΕΡΤ (Ε) «Συναυλία στο θέατρο Ακροπόλ»

12.15 THE OLYMPIANS: ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ (Γ' μέρος)

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)

15.00 ROAD TO GLORY: MIDDLE DISTANCE

16.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Απευθείας μετάδοση από το Ελσίνκι

20.00 EUROLAND! - Pre game Τελετή Λήξης Euro 2012 Αθλητική εκπομπή

21.45 EURO 2012 - Τελικός Απευθείας μετάδοση από το Κίεβο

23.45 EUROLAND! Αθλητική εκπομπή

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πώς να κάνεις έρωτα σε μια γυναίκα»

03.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΕΤ στις 10

11.00 ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ ΣΑΛΠΑΡΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑ ΘΑΛΑΣΣΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δύο μόνοι στο Παρίσι»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 GOLDEN MOMENTS (E)

19.00 103,7 ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ «Χρήστος Θηβαίος»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ (Ε)

23.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε) Σειρά

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 SCHOOL-TUBE (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κυνήγι του δολοφόνου»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΙΝΔΟ (Ε) «Παλιές και νέες ιστορίες»

07.30 ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ «Σίφνος» (Β' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ «Αρωματικά και φαρμακευτικά φυτά»

14.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε) «Οι μαντινάδες των βοσκών»

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Συνέχεια)

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

19.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ «Βραζιλία»

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γάμος αλά ελληνικά»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμάρτημα του παρελθόντος»

01.00 EURO 2012 Τελικός (Μ)

03.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 GREEK

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO (Ε) Εκπομπή γνώσεων

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Πλανήτης 51: Επισκέπτης από τη Γη»

15.20 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επικίνδυνη αποστολή»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διά πυρός και σιδήρου»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Τηλεπαιχνίδι

04.30 RAISING THE BAR

05.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.30 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.10 ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΑ, ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ Ντοκιμαντέρ

16.10 ΡΟΒΙΝΣΩΝΑΣ ΚΡΟΥΣΟΣ Σειρά

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.05 FRASIER

18.05 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.55 ΤΟ spirto.net ΠΥΡΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ Πολιτιστικό μαγκαζίνο

20.00 JAMIE AT HOME Εκπομπή μαγειρικής

21.00 CHART* SHOW - YOUR COUNTDOWN (Ε) Μουσική εκπομπή

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Constantine»

02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Constantine»

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΠΑΤΙ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.45 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 L.A.P.D. Σειρά

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.35 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 JUNIOR MASTERCHEF (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 MINUTE TO WIN IT (Ε) Τηλεπαιχνίδι

22.40 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 SCHOOLWAVE 2011

01.30 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.15 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.15 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic force», «Power Rangers operation overdrave» «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Peppa, Το γουρουνάκι», «Polly pocket», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Jewelpet», «Teens days», «Barbie: στην ιστορία μιας γοργόνας» (Γ' μέρος), «Gormiti-Neorganic», «Generator Rex», «Bugs Bunny»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τετράποδος άσος»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ ΜΠΕΛ ΕΡ Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά

18.50 KNIGHT RIDER Σειρά

19.40 ΟΜΑΔΑ HOT WHEELS

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εχετε μήνυμα στον υπολογιστή σας»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκοτεινή δύναμη»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκτός ελέγχου»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πνεύμα του κακού»

ΤΕΤΑΡΤΗ 4/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσυ, αναστάτωση στο Χόλιγουντ»

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κρήτη»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Στα δάση του Καβαλιέβ» (2ο)

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ

20.00 ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ξένη σειρά (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΙΧΝΗΛΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

18.00 ΠΑΤΡΑ 2012 - ΣΤΙΒΟΣ Απευθείας μετάδοση

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ (Ε) «Επαναπροσδιορίζοντας τον αθλητισμό»

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Δεσμοί αγάπης»

24.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) «Ονδούρα και Ελ Σαλβαδόρ»

17.00 ΕΘΝΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΣΕΡΕΝΓΚΕΤΙ (Ε) (Γ' μέρος)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ (Ε) «Το ελληνικό δώρο»

19.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε) «Στο Λαύριο οι νέοι για το αύριο»

20.00 ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΗ ΜΑΦΙΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

23.00 ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΖΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ Αφιέρωμα στο Λ. Μαχαιρίτσα

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικές ασυμφωνίες»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

08.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε) «Στην Απείρανθο της Νάξου»

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Μπαλί»

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Τα θαύματα της Μεσογείου»

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αδελφός μου ο τρελάρας»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ

24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ (Ε)

00.30 CINEMANIA (Ε)

01.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ

10.00 CASTLE (Ε)

11.00 PROJECT RUNWAY

12.00 MODELS OF RUNWAY

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 CASTLE Περιπετειώδης σειρά

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.55 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Δραματική σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Μ)

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε)

01.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-Nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «Word of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ live

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ήχος του θανάτου» Α' τηλεοπτική προβολή

23.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

00.45 V Δραματική σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μανία της φύσης: ηφαίστειο»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αντίκτυπο»

ΠΕΜΠΤΗ 5/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσυ, η συσκότιση»

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Σύρος»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ζήση Νούσια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Η μεγάλη αλλαγή» (2ο)

18.10 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

19.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Χλοοτάπητας»

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 Η ΛΥΓΕΡΗ (Ε)

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.45 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε) «Αρβανίτικα επώνυμα»

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ (Ε) «Η ιστορία της δάδας»

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Μαμούθ»

23.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

00.30 CITY FOLK (Ε) «Ζάγκρεμπ»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

17.00 ΠΑΓΕΤΩΝΕΣ (Ε) (Α' μέρος)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ (Ε)

19.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Ηλίας Ανδριόπουλος»

20.00 ΙΩΑΝΝΑ ΤΗΣ ΛΩΡΑΙΝΗΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε)

23.00 ΠΕΜΠΤΗ ΒΡΑΔΥ Χ2

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χώρα των τυφλών»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

08.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ «Μαστίχα»

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Μεξικό»

16.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νικητής»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ

24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

00.30 CINEMANIA (Ε)

01.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ (Ε)

04.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

11.00 PROJECT RUNWAY

12.00 MODELS OF RUNWAY

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 CASTLE Περιπετειώδης σειρά

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.55 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Δραματική σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ - Best of Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Μ)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε)

01.00 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 FASHION FEVER

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SILA Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

01.45 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας», «Word of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χορωδία της αποτυχίας» Α' τηλεοπτική προβολή

23.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

00.45 V Δραματική σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μετάξι»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γιος της βίας»

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσυ, περιπέτεια στην Αρκτική»

07.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Κέα»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ

18.00 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Ενας Μάκβεθ»

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη σε σημαντικούς ανθρώπους της τέχνης που δεν είναι πια κοντά μας. Με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι και τους δημιουργούς του. Με τον Πάρη Μήτσου

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε)

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ

13.00 Η ΛΥΓΕΡΗ

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ Εφηβική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ Εφηβική σειρά

17.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ (Ε)

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ (Ε)

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (E)

21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατ' οίκον παρενόχληση»

23.50 Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ Σειρά

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

17.00 ΠΑΓΕΤΩΝΕΣ (Ε) Β' μέρος

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ (Ε)

19.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε)

20.00 ΜΑΡΙΑ ΚΙΟΥΡΙ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΘΟ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 DIAMOND LEAGUE - ΣΤΙΒΟΣ (ΚΑΙ ΣΕ HD) Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από το Παρίσι

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

08.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ (Ε)

11.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

12.00 BALKAN EXPREES (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χαρτορίχτρα»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ

24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

00.30 CINEMANIA (Ε)

01.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

11.00 PROJECT RUNWAY

12.00 MODELS OF RUNWAY

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Δραματική σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Δραματική σειρά τουρκικής παραγωγής

23.00 CASTLE Σειρά μυστηρίου

24.00 RAISING THE BAR

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 CASTLE Σειρά

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε) Σειρά

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά τουρκικής παραγωγής

11.00 ΜΕΝΕΞΕ Σειρά

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή - (Best of)

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή - Μαγνητοσκοπημένη

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ (Ε)

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ Σειρά

21.50 JUDGING AMY Σειρά

22.45 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

24.00 ΤΟ ΔΕΚΑ (Ε) Σειρά

01.00 CSI, LAS VEGAS

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 FASHION FEVER

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU (Τελευταίο επεισόδιο)

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ Ξένη σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε) Σειρά

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκάτακα»

02.30 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (E)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 PUSHING DAISIES Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-Nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο Δαίμονας της Ταζμανίας», «World of quest», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική - ψυχαγωγική εκπομπή

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Driven»

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αίμα των ιπποτών»

04.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Chuck»

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/7
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Ξένη σειρά (2ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 17 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Ξένη σειρά (10ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

07.30 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

08.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

09.00 SONIC UNDERGROUND

09.30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Λίο, το λιονταράκι»

11.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

13.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Κρήτη»

14.20 ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ «Προμηθέας Δεσμώτης» του Αισχύλου

16.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)

18.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ 2

19.00 Η ΚΡΥΜΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ

20.00 HOTEL ΤΡΙΤΩΝ

21.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ Ντοκιμαντέρ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Adaptation»

24.00 ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ Ντοκιμαντέρ

01.15 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΕΤ ΣΤΙΣ 10.00

11.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 MEDITERRANEO

13.00 9 + 1 ΜΟΥΣΕΣ (Ε)

14.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

16.30 CAROUSEL

17.00 SCHOOL-TUBE

18.00 ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΕΙΑ Στίβος (Ζ)

20.00 ROAD TO GLORY - MARATHON Ντοκιμαντέρ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.05 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

07.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

07.55 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

08.05 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

09.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

10.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

11.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

18.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πονηρό θηλυκό, κατεργάρα γυναίκα»

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καταδότης»

00.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

01.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

03.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

04.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

05.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

06.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 GREEK

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «In & Out»

15.20 COOK SMART BY COCA-COLA Εκπομπή μαγειρικής

15.30 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Τηλεταινία

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Aeon Flux»

23.10 OLA 12+ (Ε) Σατιρική εκπομπή

01.10 ΑΝΤ1 NEWS

01.20 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεν μπορώ να σε ξεχάσω»

05.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

08.00 MACGYVER

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 GOΤ TO DANCE Talent show

15.15 ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΑ, ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 EVERYBODY LOVES RAYMOND Σειρά

18.10 THE KING OF QUEENS Σειρά

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.55 ΤΟ spirto.net ΠΥΡΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ

20.00 JAMIE AT HOME

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το καταφύγιο»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επαφή με τους νεκρούς»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το καταφύγιο»

04.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.30 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.45 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 L.A.P.D. (Ε)

16.40 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.05 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

23.45 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2 (Ε)

00.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.00 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ (Ε)

02.00 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

02.45 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 OFFICE: AN AMERICAN WORKPLACE Κωμική σειρά

06.50 STARLAND «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Polly Pocket», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μax», «Jewelpet», «Teen days», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης», «Ben 10 Ultimate Alien», «Generator Rex», «Bugs Bunny»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατασκοπεύοντας τη μαμά»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR Κωμική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 SMALLVILLE Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ξανθιά στη Νέα Υόρκη»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύχτες στη Ροδάνθη»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη σκιά του φόβου»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Victor Victoria»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org