Κυριακή 16 Μάη 2010
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε) Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων, με την Αννα Μπαλλή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.50 ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΧΥΡΟ Ξένη σειρά (4ο)

18.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με τον Αντώνη Κακαρά, αρχιπλοίαρχο ε.α. μέλος ΚΕΘΑ για το βιβλίο του: «Αλιώρι, το κονάκι των χοίρων»

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά φαντασίαν ασθενής» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

22.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή του «902»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.15 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ: Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

08.45 Η ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ

09.15 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09:45 ΟΔΟΣ ΦΤΕΡΩΝ

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξεριζωμένη γενιά»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ (Ε)

16.30 ΤΖΟΝΑΣ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΤΟ ΜΙΝΟΡΕ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ (Ε)

19.00 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ «Το καμάρι του Οκλεϊ»

20.00 ΤΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υδάτινες ιστορίες»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 DOC ON AIR «Οταν πέφτουν τα τείχη του ασύλου»

01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Το πρώτο 48ωρο»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πεθερόπληκτος»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ

23.30 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ «Δημήτρης Παπαμιχαήλ» Β' μέρος

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.30 ΑΡΧΑΙΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Κορνάτι - Κροατία»

07.30 ΔΙΑΣΩΣΗ ΖΩΩΝ

08.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ (Ε)

09.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

09.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Ο κέφαλος»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

15.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Οικογένεια τσιτάχ»

19.30 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΖΩΑ

20.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ «Οι τελευταίοι Βουσμάνοι»

21.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανθρωπος για όλες τις δουλειές»

01.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.10 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

04.30 Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ELNE

05.00 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 LOVE BITES (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 LOVE BITES

19.00 ΚΑΡΜΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 WIPE OUT

22.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 ΟΛΑ 10

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.40 EUROPEAN POKER TOUR

03.40 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 MOBILE FUN

05.30 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 GREEK IDOL - LIVE

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 ΔΕΚΑΤΗ ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

05.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ (Ε)

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ EXPRESS

18.00 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ

23.00 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΤΥΠΟΣ

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παράξενες μέρες»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ

21.50 4

22.50 Ο ΤΡΙΤΟΣ ΝΟΜΟΣ

23.55 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

02.30 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

03.30 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Κοινωνική σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

07.45 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΚΟΡΙΝΑ, Η ΑΓΡΙΟΓΑΤΑ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Tomp Raider: το λίκνο της ζωής»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Constantine»

01.45 SUPERNATURAL

02.45 INVASION

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ημερολόγιο ενός ρομαντικού ηδονοβλεψία» Α' προβολή

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ο Καραγκιόζης τραγουδιστής

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Eκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι. Με τον Πάρη Μήτσου

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων. Με την Αννα Μπαλλή

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ με βόλεϊ... συναντήσεις

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 Η ΚΟΥΒΑ ΜΠΟΡΕΙ Μια εκπομπή που παρουσιάζει μικρά και μεγάλα επιτεύγματα στο Νησί της Επανάστασης, με αφορμή τα 50χρονα της Κουβανικής Επανάστασης και σε συνεργασία της τηλεόρασης του «902» με την κουβανική. Επιμέλεια - παρουσίαση Αννα Μπαλλή, Μανουέλ Καταλάν

21.35 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους. Με τον Γρηγόρη Τραγγανίδα

22.30 ΣΤΙΣ 78 ΣΤΡΟΦΕΣ (Ε) Θέμα: Μπουζούκι (α' μέρος). Με τον Αρη Νικολαΐδη

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Καρδίτσα»

12.30 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

16.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Αλέκος Σακελλάριος» (Β' μέρος)

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελός, παλαβός και Βέγγος»

18.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑ-ΓΙΩΡΓΗ ΠΥΡΟΥΝΑΚΗ

20.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΦΥΤΩΝ

21.00 ΕΞΟΡΙΣΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ (Ε)

22.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ «Μαρία Χαραμή»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 CINECINEMA ΣΤΗΝ ΕΤ 1 «Εννέα ζωές»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΤΑΓΚ

10.30 ΛΙΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΤΣ

11.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΖΟΟΜ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

13.45 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε) «Δημήτρης Παπαμιχαήλ» (Α' μέρος)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΘΕΣ, ΣΗΜΕΡΑ, ΑΥΡΙΟ «Προστασία των δασών»

17.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 PRE GAME

19.00 SUPER LEAGUE «Ολυμπιακός - Αρης» Απευθείας μετάδοση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές με τον μπαμπά μου»

23.30 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Kinky boots»

03.00 ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

11.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΜΟΡΦΕΣ

11.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

12.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

14.30 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ ΜΑΣ

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

17.15 PRE GAME

17.30 Β' ΕΘΝΙΚΗ: ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΥΝΔΕΣΗ «Εθνικός Αστέρας - Διαγόρας Ρόδου», «Θρασύβουλος - Πανσερραϊκός», «Κέρκυρα - Πιερικός», «Ολυμπιακός Βόλου - Εθνικός Πειραιώς»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σταμάτης και ο Γρηγόρης»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ

01.00 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.10 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

05.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

06.00 Η ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε)

07.00 ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (Ε)

08.00 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

09.00 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ (Ε)

10.00 PROJECT RUNWAY

11.50 THE AMAZING RACE

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εραστής σε τιμής ευκαιρίας»

16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζένη, Τζένη»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 DANCING WITH THE STARS

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεκαπέντε λεπτά»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.30 ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑ (Ε)

03.30 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

07.00 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

08.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

09.00 STARS SYSTEM

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 - ΜΟΝΑΚΟ Απευθείας μετάδοση

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ψεύτης»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 EXCLUSIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Pearl Harbor»

00.30 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 - ΜΟΝΑΚΟ (Ε)

02.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ALTER KIDS

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μούμια επιστρέφει»

23.30 ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ

02.00 EUREKA Σειρά επιστημονικής φαντασίας

03.00 BLACK DONNELLYS

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη του Ντ' Αρτανιάν» (Β' μέρος)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.50 MEGA STAR (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νέος είναι αλλιώς»

16.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Onirama - Garage party

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

19.00 Μ+Μ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ: Η ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

22.50 ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΙΚΑ (Ε)

23.50 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ (Ε)

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τίγρης και δράκος»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΟΛΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ασύλληπτος Κόντι»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 THE BIG BANG THEORY

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ... ΣΤΟ ΤΣΑΚ

18.45 KNIGHT RIDER

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ψεύτρα»

23.00 GALA

24.00 NIP TUCK

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγρια συμμορία»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Εννέα ζωές

Εννέα κινηματογραφικές ιστορίες, σε μία ενιαία ταινία, με επίκεντρο τη γυναίκα και τον «εσωτερικό της κόσμο», περιλαμβάνονται στην ταινία του Ροντρίγκο Γκαρσία (γιος του γνωστού Κολομβιανού συγγραφέα Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες) «Εννέα ζωές». Πρόκειται για μια τρυφερή ταινία, που διαθέτει και αισθητική και ενώ έχει να κάνει με εννέα διαφορετικές ιστορίες, δε χάνεται και δεν καταναλώνεται στην περιπτωσιολογία. Ούτε στο περιεχόμενο, ούτε στη γραφή. Την απασχολεί η σε βάθος έρευνα των συναισθημάτων και εκεί επικεντρώνει το ενδιαφέρον της. Παίζουν: (σειρά εμφανίσεως, για τις πρώτες 10) Ελπίντια Καρίγιο, Ρόμπιν Ράιτ Πεν, Λίσα Γκέι Χάμιλτον, Χόλι Χάντερ, Αμάντα Σεϊφράιντ, Εϊμι Μπρένεμαν, Σίσι Σπέισεκ, Κάθι Μπέικερ, Γκλεν Κλόουζ, Ντακότα Φάνινγκ, Στίβεν Ντιλέινι, Ουίλιαμ Φάνινγκ, Τζέισον Αϊζακ, Τζο Μαντένια (Κυριακή, ΕΤ-1, 24.00).

Η κοινωνία ως γουρουνοστάσι

Το τελευταίο βιβλίο του Αντώνη Κακαρά «Αλιώρι, Το κονάκι των χοίρων» (Εκδ. Παπαζήση) έρχεται να συμπληρώσει μια τριλογία - τα άλλα ήταν «Οξω απ' τ' αμπέλια ρεεεε» και το «OFF SHORE αγάπη μου» - που καυτηριάζει τις αισχρές καταστάσεις στην κοινωνία και αποτελεί μια κραυγή για ανατροπή. Στο Αλιώρι μια ομάδα εκτελεστών συγκροτείται και αποφασίζει να τιμωρήσει εγκληματίες, που μένουν στο απυρόβλητο. Αυτά συμβαίνουν όταν ο καθένας οργίζεται σαν βλέπει το ανήθικο να γίνεται νομότυπο και τον εμπαίζουν. Δεν είναι, ωστόσο, πρόταση του συγγραφέα η αυτοδικία, αλλά να βάλει - με χιούμορ - το μαχαίρι βαθιά στο κόκκαλο μιας κοινωνίας, που σε όλο και περισσότερους δίνει την αίσθηση τού «δεν πάει άλλο».Στην εκπομπή «Σελίδες Γνώσης», η Αννεκε Ιωαννάτου φιλοξενεί τον συγγραφέα, ο οποίος τονίζει ότι με αυτό του το βιβλίο συμπληρώνεται μια τριλογία «όπου ο μύθος εμπλέκει την ουτοπία με την πραγματικότητα μέσα από τη ζωή υπαρκτών και μη προσώπων» (Δευτέρα, «902» TV, 18.00).

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή του «902»

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.50 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κινούμενα σχέδια

17.35 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Θέμα: Αγγειακό εγκεφαλικό επεισόδιο. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ειρήνη Μπαλντίδη

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ Αρχιτεκτονική! Τέχνη ή επιστήμη; Και τα δύο μαζί κάνουν τις «Αρχιτεκτονικές Προσεγγίσεις». Εκθέσεις αρχιτεκτόνων, τάσεις και αποτελέσματα που φτιάχνουν το αισθητικό περιβάλλον μας. Ερευνα - παρουσίαση: Θανάσης Σταθόπουλος, επίκουρος καθηγητής Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου

19.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή αφιερωμένη στο Μάνο Ξυδούς (β' μέρος). Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά φαντασίαν ασθενής» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ Ξένη σειρά (2ο)

22.30 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.15 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ: Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

08.45 Η ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ

09.15 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.45 ΟΔΟΣ ΦΤΕΡΩΝ

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ουρανοκατέβατος»

11.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ (Ε) «Αρης - Ερις»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 XANA MONTANA

16.30 ΤΖΟΝΑΣ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΤΟ ΜΙΝΟΡΕ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΠΑΡΑΒΑΣΗ «Μόνα Παπαδημητρίου - Γεράσιμος Γεννατάς»

20.00 ΤΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

21.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΦΥΤΩΝ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΜΟΥΣΕΙΩΝ

22.00 ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Τρεις στιγμές»

01.30 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ «Εγκλημα 360»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αχόρταγος»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

23.00 PRESS

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.15 ΑΡΧΑΙΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Cape of Creus - Ισπανία»

07.30 ΔΙΑΣΩΣΗ ΖΩΩΝ

08.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ (Ε)

09.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

09.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

15.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Φονικά και επικίνδυνα»

19.30 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΖΩΑ

20.00 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

21.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ομορφη τρέλα»

01.30 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.40 ΤΑΞΙΔΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 LOVE BITES (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 - 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 LOVE BITES

19.00 ΚΑΡΜΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 TRUE BLOOD Σειρά φαντασίας

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

02.20 ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑ (Ε)

03.20 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.30 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ

23.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

05.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

05.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ (Ε)

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ EXPRESS

18.00 THATS'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 HEROES

22.45 ΑΘΕΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φονικό βλέμμα»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ

22.30 L.A.P.D.

23.30 ANTHONY BOURDAIN: NO RESERVATIONS (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

01.45 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

02.45 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

03.45 TΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Κοινωνική σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

07.45 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΚΟΡΙΝΑ, Η ΑΓΡΙΟΓΑΤΑ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η επιδρομή»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το άγγιγμα του κακού»

02.15 SUPERΝATURAL

03.15 INVASION

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Crimson Forsce»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.50 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κινούμενα σχέδια

17.30 ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Ξένη σειρά (4ο)

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ - ΘΕΑΤΡΟ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Ρακοσυλλέκτες» της Μαρίας Βασιλέλλη

20.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΤΣΙΒΙΛ Ξένη σειρά (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΝΙΚΗ Ξένη σειρά (5ο)

22.30 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα. Με τους Κώστα Τσίφτη, Βούλα Τσιβόλα και Μαρίνο Γκασιάμη

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.15 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ: Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

08.45 Η ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ

09.15 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.45 ΟΔΟΣ ΦΤΕΡΩΝ

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ταυρομάχος προχωρεί»

ΗΜΕΡΑ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ

11.15 ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΕΟΣ (ο ξεριζωμός)

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 XANA MONTANA

16.30 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΤΟ ΜΙΝΟΡΕ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ (Ε)

19.00 ΔΡΟΜΟΙ «Γιάννα Δεσποτοπούλου»

20.00 ΤΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

21.00 ΡΙΜΕΪΚ

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε) «Αλέξανδρος Γεωργίου»

01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Λιτλ Ροκ εμπιστευτικό»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κόσμος τρελάθηκε»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ ΤΣΟΚΛΗ «Νέα Ορλεάνη» (Β' μέρος)

23.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε) «Πεθαίνοντας στην αφθονία»

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

24.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΤΕΤΑΡΤΗ

01.30 ΑΡΧΑΙΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Vulcano - Ιταλία»

07.30 ΔΙΑΣΩΣΗ ΖΩΩΝ

08.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ (Ε)

09.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

09.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Χέλια κάτω από τους βράχους»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

15.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Εντοπίζοντας θανατηφόρα φίδια»

19.30 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΖΩΑ

20.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ «Οι νομάδες βοσκοί της Μεγάλης Κοιλάδας Ριφτ»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.05 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ ΜΑΣ (Ε)

01.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΜΟΡΦΕΣ (Ε)

01.30 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 LOVE BITES (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 - 1 ΜΑΖΙ Ενημερωτική εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 LOVE BITES

19.00 ΚΑΡΜΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

22.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 TRUE BLOOD

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

02.20 EUROPEAN POKER TOUR

03.20 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.30 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συν.)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ

22.00 ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ

23.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ (Ε)

05.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

05.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ (Ε)

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ EXPRESS

18.00 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΖΑΜΑΝΦΟΥ

01.15 HIT PARADE (Ε)

01.45 AUTO ALTER

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στιγμή με στιγμή»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χειμωνιάτικη λιακάδα» (Α' μέρος)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ ΜΕGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

22.00 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ

23.10 ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

02.30 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

03.30 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

04.30 TΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Κοινωνική σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

07.45 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΚΟΡΙΝΑ Η ΑΓΡΙΟΓΑΤΑ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PLAYMATE 2010 Διαγωνισμός ομορφιάς

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέιντ»

03.00 SUPERΝATURAL

04.00 INVASION

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Η «κραυγή» του Αντονιόνι

O Μικελάντζελο Αντονιόνι υπογράφει τη σκηνοθεσία της δραματικής ταινίας με τίτλο «Η κραυγή». Ο Αλντο έχει παράνομο δεσμό εδώ και πολλά χρόνια με την Ιρμα. Οταν όμως εκείνη πληροφορείται το θάνατο του συζύγου της στην Αυστραλία, διώχνει από κοντά της τον Αλντο για χάρη ενός άλλου άνδρα. Συντριμμένος ο Αλντο περιπλανιέται στην κοιλάδα του Πάδου, προσπαθώντας να βρει παρηγοριά σε τρεις άλλες γυναίκες. Ομως, οι γυναικείες αυτές γνωριμίες δε βγάζουν πουθενά, η φυγή δε χρησιμεύει σε τίποτα. Η μοναξιά βγαίνει από τα όρια του συγκεκριμένου και απολυτοποιείται. Η ανάμνηση της Ιρμα γίνεται μια διάσταση του παρόντος, το παρελθόν έχει κλείσει. Στο τέλος, η αυτοκτονία του Αλντο δίνει λύση και στο συναισθηματικό τρίγωνο της... Κραυγής... Παίζουν: Στιβ Κόχραν, Αλίντα Βάλι, Μπέτσι Μπλερ, Γκαμπριέλα Παλότα (Πέμπτη, «ΒΟΥΛΗ TV», 22.10).

«Εσύ εκεί»

Το δεύτερο μέρος του αφιερώματος στον τραγουδοποιό Μάνο Ξυδούς θα προβληθεί στην εκπομπή «Δεν άνθισαν ματαίως». Για τον Μάνο που «έφυγε» νωρίς μιλούν ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, ο Μίλτος Πασχαλίδης, ο Δημήτρης Φεργάδης και ο Θανάσης Χουλιαράς από το συγκρότημα «KolektiVa». Ο Μάνος Ξυδούς υπήρξε ιδρυτικό μέλος στους «Πυξ Λαξ». Τόσο μέσα από το συγκρότημα όσο και στην προσωπική του πορεία, τα τραγούδια που δημιούργησε αποτελούν ακριβή και ξεχωριστή παρακαταθήκη. Σημαντικές ήταν και οι συνεργασίες του με πολλούς σημαντικούς καλλιτέχνες, ενώ στάθηκε με αγάπη δίπλα στους νέους καλλιτέχνες. Κοινωνικά ανήσυχος και ευαίσθητος για τα προβλήματα της εποχής μας. Με σεμνότητα και συνέπεια έδινε το «παρών» σε πολλά Φεστιβάλ της Κομμουνιστικής Νεολαίας, σε εκδηλώσεις διεκδίκησης και αλληλεγγύης, στο ραδιοφωνικό σταθμό «902» (Τρίτη, «902» TV, 19.00).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.50 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Ενα οδοιπορικό στην ελληνική περιφέρεια, στα ξεχασμένα χωριά και τους ανθρώπους τους

17.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Μετάδοση ποδοσφαιρικών αγώνων πειραϊκού πρωταθλήματος

19.10 CINE PLANO Κινηματογραφικές προβολές και κριτική ταινιών, φεστιβάλ, εκδηλώσεις, συνεντεύξεις και κινηματογραφικές ειδήσεις, με την Ιφιγένεια Καζαντζή, κριτικό κινηματογράφου. Συμμετέχει ο Γιάννης Φραγκούλης και σκηνοθετεί η Θεοδοσία Γραμματικού

19.40 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στον Μάνο Ξυδούς (β' μέρος). Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι. Με τον Πάρη Μήτσου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.15 ΧΑΝΤ ΜΑΝΙ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

08.45 Η ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ

09.15 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.45 ΟΔΟΣ ΦΤΕΡΩΝ

10.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 Ο ΗΛΙΟΣ ΑΝΑΤΕΛΛΕΙ ΠΑΝΤΑ (Ε)

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

16.30 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ. ΣΚΑΝΤΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Α' ημιτελικός

19.30 ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Β' ημιτελικός

21.00 ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΑΓΕΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Για πάντα ωραία»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυρία Δήμαρχος»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Η ιστορία των παιχνιδιών»

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.05 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

02.00 ΑΡΧΑΙΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ (Ε) «Μακάβρια ιατρική»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Βόρεια Σαρδηνία - Ιταλία»

07.30 ΔΙΑΣΩΣΗ ΖΩΩΝ

08.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ (Ε)

09.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

09.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Οι ψαράδες του Sundarbans»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ Δραματική σειρά

15.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Φόβος στο πρώτο δάγκωμα»

19.30 ΑΖΟΡΕΣ - ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΟ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ

20.30 ΕΥΑΓΕΙΣ ΕΝ ΚΑΜΙΝΩ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

01.30 ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Go Dzik επιβεβαιώνει» Από το 4ο Φεστιβάλ Ευρωπαϊκής Τηλεόρασης. Συμμετοχή της Πολωνίας

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 LOVE BITES (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 LOVE BITES

19.00 ΚΑΡΜΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ

23.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

24.00 TRUE BLOOD Σειρά φαντασίας

01.20 ΑΝΤ1 NEWS

01.30 ΚΑΡΜΑ (Ε)

02.30 ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑ (Ε)

03.30 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.30 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο στοιχειωμένος πύργος»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ Βάλενταϊν»

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ «Εγκλημα στην Υδρα»

02.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

02.30 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.45 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ EXPRESS

18.00 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (Ε) Ψυχαγωγική εκπομπή

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο διώκτης του μεσονυκτίου 3»

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φρόιντ: Απόκρυφα πάθη»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.20 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ Σειρά

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Μ+Μ

22.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

23.10 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Super cross»

02.15 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

03.15 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ Κοινωνική σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

07.45 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΚΟΡΙΝΑ, Η ΑΓΡΙΟΓΑΤΑ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Μαγκαζίνο

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κόσμος δεν είναι αρκετός»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μαύρη ντάλια»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνδρας που μισούσαν οι γυναίκες»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ (Ε) Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις, για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα. Με τους Κώστα Τσίφτη, Βούλα Τσιβόλα και Μαρίνο Γκασιάμη

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.50 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κινούμενα σχέδια

17.35 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Θέμα: Επιπλοκές διαβήτη. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ειρήνη Μπαλντίδη

18.30 ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΣ Η στιγμή στα 35 mm. Ελληνες και ξένοι σύγχρονοι φωτογράφοι παρουσιάζουν τη δουλειά τους μέσα από τις «Φωτογραφές». Επιμέλεια - παρουσίαση: Τάκης Δεβελλίδης

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο

20.00 ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ (1ο) Ξένη σειρά

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΠΩΣ ΔΕΝΟΤΑΝΕ ΤΟ ΑΤΣΑΛΙ (επ. 4ο)

22.30 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.15 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ: Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

08.45 Η ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ

09.15 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.45 ΟΔΟΣ ΦΤΕΡΩΝ

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα γελαστό απόγευμα»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 XANA MONTANA

16.30 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ, ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΤΟ ΜΙΝΟΡΕ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ (Ε)

19.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Η γενιά του Ελληνόπουλου»

20.00 ΤΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Κατερίνα Αγγελάκη - Ρουκ»

22.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ

01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Εγκληματική συμπεριφορά: μεγιστάνας σε υποθέσεις δολοφονίας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το γέλιο βγήκε από τον Παράδεισο»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενοχος σαν αμαρτία»

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.15 ΑΡΧΑΙΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Kas - Τουρκία»

07.30 ΔΙΑΣΩΣΗ ΖΩΩΝ

08.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ (Ε)

09.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

09.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

15.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ

19.30 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΖΩΑ

20.00 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.05 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

24.00 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ

01.00 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ ΜΑΣ (Ε)

01.30 BALKAN EXPRESS (E)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (E)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 LOVE BITES (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ Ενημερωτική εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 LOVE BITES

19.00 ΚΑΡΜΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Road trip»

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 TRUE BLOOD

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

02.20 EUROPEAN POKER TOUR

03.20 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συν.)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

22.15 ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

23.15 SEX AND THE CITY

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (E)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

05.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ EXPRESS

18.00 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΖΟΥΓΚΛΑ

01.15 ΗIT PARADE.GR (Ε)

01.45 AUTO ALTER

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεσμοί στοργής»

04.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χειμωνιάτικη λιακάδα - Β' μέρος»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ ΜΕGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ

22.00 ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΙΚΑ

23.10 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

01.30 ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

02.30 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

03.30 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

04.30 TΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

07.45 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΚΟΡΙΝΑ, Η ΑΓΡΙΟΓΑΤΑ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «King Kong» Α' προβολή

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ονειροπαγίδα»

03.30 SUPERNATURAL

04.30 INVASION

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Οι «μπουζουξήδες» του «Δρόμου»

Με την ευκαιρία της κυκλοφορίας του νέου δίσκου «Ενα ταξίδι» του συγκροτήματος μπουζουκιών «Δρόμος», σε καινούρια τραγούδια του Νίκου Αργυρόπουλου, η εκπομπή «Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα» είναι αφιερωμένη σ' αυτούς. Εμφανίζονται παίζοντας και τραγουδώντας μερικά από τα τραγούδια του νέου δίσκου τους, o Γρηγόρης Βασίλας, ο Νώε Ζαφειρίδης, η Σοφία Εμφιετζή και ο Αντώνης Αινίτης. Επίσης για πρώτη φορά εμφανίζεται ο Νίκος Αργυρόπουλος όπου συζητώντας με τον Πάρη Μήτσου αναφέρει τη μουσική του διαδρομή και τις απόψεις του για την κατάσταση στα μουσικά δρώμενα του λαϊκού τραγουδιού και φυσικά παίζει και τραγουδά «Μάρκο». Στην εκπομπή συζητούν και οι «μπουζουξήδες» του «Δρόμου», Βασίλας - Ζαφειρίδης, για το δίσκο «Ενα τραγούδι για την Κοκκινιά», που επανακυκλοφορεί με ανέκδοτο οπτικό υλικό σύντομα, για τις εμφανίσεις τους εκτός Ελλάδος (Παρίσι - Πεκίνο - Κουβέιτ) και για τα μελλοντικά τους σχέδια. Για το ίδιο θέμα μιλάει ο δήμαρχος της Νίκαιας Στέλιος Μπενετάτος και ακούγονται τραγούδια για την Κοκκινιά (Παρασκευή, «902» TV, 21.30).

Φιγούρες...

Η εκπομπή «Γεύσεις παράδοσης», που επιμελείται και παρουσιάζει η Ευδοκία Πατσιλινάκου και σκηνοθετεί η Βρισηίς Δανάλη, φιλοξενεί τον Τάσο Κώνστα, διάσημο καραγκιοζοπαίχτη και μαθητή του Ευγένιου Σπαθάρη. Η ιστορία του Καραγκιόζη ζωντανεύει μέσα από την εκπομπή μας. Ο μπερντές του Τάσου Κώνστα παρουσιάζει το παραδοσιακό θέατρο σκιών σε όλο του το μεγαλείο. Η σημασία, η κατασκευή και το ιστορικό για κάθε μία φιγούρα, οι παραστάσεις στο θεατρικό στέκι «Φιγούρες και Κούκλες», που βρίσκεται στην Πλάκα και πολλά άλλα θα ενθουσιάσουν μικρούς και μεγάλους! Με πάθος και πίστη στη λαϊκή παράδοση, ο προσκεκλημένος μας, μάς ταξιδεύει στα χρόνια της αθωότητας... (Τετάρτη, «902» TV, 18.00).

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γάμος στη σκιά»

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας. Με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ...με ποδοσφαιρικούς αγώνες

23.05 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΧΩΡΟΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΑΡΕΤΕΣ (Ε) «Αρσάκειο Συμβούλιο Επικρατείας»

10.30 ΜΕΝΤΙΤΕΡΑΝΕΟ

11.00 «ΑΕΙΝΑΥΤΕΣ», ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ

11.30 ΟΙ ΕΡΗΜΙΤΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Ε)

12.00 ΣΤΟΝ ΥΓΡΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΤΗΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ (Ε)

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΜΟΥ (Ε) «Βλάσης Κανιάρης - 1958»

14.00 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε) «Ο τόπος περιμένει - Λίμνη Λάδωνα»

14.30 ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ (Ε)

15.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

17.30 ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Τελικός

19.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ

20.00 BRITISH MUSEUM (E)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Ανθρωποκτονία»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε) «Αλέξανδρος Γεωργίου»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΤΑΓΚ

10.30 ΛΙΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΤΣ

11.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

13.00 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Η ιστορία των παιχνιδιών»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

17.00 Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ «Τοσκάνη»

20.00 CHAMPIONS NET

21.45 CHAMPIONS LEAGUE Τελικός και απονομή «Μπάγερν - Ιντερ». Απευθείας μετάδοση

24.00 CHAMPIONS NET

01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΑΧΕΣ «Πόλεμος για το νερό - Μεγάλο φράγμα»

08.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ «Επικά ταξίδια»

08.30 ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Μεγάλες ψαριές στα ναυάγια»

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καλώς ήρθε το δολάριο»

18.00 ΜΠΑΛΖΑΚ - ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΕΜΑΤΗ ΠΑΘΟΣ Ξένη μίνι σειρά

20.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.05 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δέκα μέρες στο Παρίσι»

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ Αφιέρωμα: Οψεις του αμερικάνικου σινεμά: «Ατίθαση αγάπη»

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ισόβια καταδικασμένοι» Συμμετοχή της Γαλλίας. Από το 4ο Φεστιβάλ Ευρωπαϊκής Τηλεόρασης - CIRCOM

05.30 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (E)

07.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

08.00 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

09.00 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ (Ε)

10.00 PROJECT RUNWAY Reality show

11.45 THE AMAZING RACE Reality show

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.25 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κροκοδειλάκιας»

17.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόμισσα της Κέρκυρας»

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΜΕΡΛΙΝ Ξένη σειρά

22.00 WIPE OUT (USA)

23.00 ΟΛΑ 10+ Σατιρική εκπομπή

01.20 ANT1 NEWS

01.30 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)

02.30 ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

07.00 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

08.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 GREEK IDOL (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο στοιχειωμένος πύργος»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ALL ABOUT GREEK IDOL

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ημέρα εκπαίδευσης»

01.30 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.45 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.30 HIT PARADE Μουσική εκπομπή

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.30 LIPSTICK JUNGLE

23.30 ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ

02.00 EUREKA Σειρά επιστημονικής φαντασίας

03.00 BLACK DONNELLYS Ξένη σειρά

04.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Λάγκαρντερ: Ο σωματοφύλακας» (Α' μέρος)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.50 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 TRACTION

15.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.55 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 TAXI GIRL: SPECIAL EDITION

22.15 Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΞΑΝΘΙΑΣ (Ε)

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ζευγάρι της χρονιάς»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 WORLD SERIES OF POKER

03.00 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ατίθασο ταλέντο»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 CHRISTINE Κωμική σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ROYAL PAINS Χιουμοριστική σειρά

18.45 TRAUMA Ιατρική, δραματική σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μυστηριώδης νήσος»

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θανάσιμο είδος»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Boogeyman»

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δον Ζουάν ντε Μάρκο»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM
ΚΥΡΙΑΚΗ
Τηλ.: 210.2592.902
ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ ΑΠΟ 07.00 ΕΩΣ ΚΑΙ 24.00

07.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ Με την Αντέλλα Μέρμηγκα

10.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝ' ΕΥΧΗ Με την Βάσω Γεωργοπούλου

11.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Πρόσωπα και γεγονότα της Λογοτεχνίας, της Ποίησης, της Ιστορίας και της Μουσικής. Με τον Γιώργο Μηλιώνη

13.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Με τον Πάρη Μήτσου

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Η παραδοσιακή μουσική και οι μουσικοί της. Με τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

17.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ Με τους Γιάννη Ανδρέου και Θωμά Νικολάου

18.00 ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Φανταστικές διαδρομές και αναπάντεχες συναντήσεις στον κόσμο του ροκ. Με τον Τάκη Σεραφείγκο και τον Δημήτρη Λεβέντη

20.00 ΑΟΡΑΤΗ ΚΛΩΣΤΗ Με το «Φθηνό Ευέλικτο Μουσικό Δυναμικό»

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ (Ε) Με τον Δημήτρη Πουλικάκο

22.00 ΕΓΕΡΤΗΡΙΟ

23.00 ΜΕΤΑLΜΟΡΦΩΣΗ Επιλογές από τη metal μουσική. Με τον Βασίλη Σκουρτόπουλο

01.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Γεωργία Βουδούρη

ΔΕΥΤΕΡΑ

06.00 «ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ...» Πληροφορίες, ειδήσεις, ρεπορτάζ για το ξεκίνημα της μέρας. Με τον Γιάννη Χατζηγεωργίου

09.00 ΚΛΙΝΑΤΕ ΕΠ' ΑΡΙΣΤΕΡΑ Με τον Γιώργο Πενταράκη

11.00 ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟΣ Η αναψηλάφηση της επικαιρότητας. Με τους Δάνη Παπαβασιλείου και Νίκο Μπογιόπουλο

13.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ Με τους Γιάννη Ευσταθίου και Κώστα Τσίφτη

14.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Το ενημερωτικό «μαγκαζίνο» του σταθμού μας. Με τον Κώστα Καραχάλιο

15.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Με την Αννα Μπαλλή

15.30 7 ΤΕΧΝΕΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ Με την Εφη Θανοπούλου

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 'Η ΕΣΠΕΡΑΝΤΟ; Με την Γεωργία Βουδούρη

17.00 ΛΟΙΠΟΝ! MUSICIANS ΕΤΟΙΜΟΙ; Με τον Βαγγέλη Αρναουτάκη

19.00 ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ Μουσικές και τραγούδια με ...χρώμα. Με τον Αγγελο Κουτσούκη

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ Με τον Δημήτρη Πουλικάκο

22.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΜΑΤΑ Το λαϊκό τραγούδι με μεράκι και άποψη. Με τον Πάρη Μήτσου και την Αννα Μπούντα

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Γεωργία Βουδούρη

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Ο ερωτικός δεσμός και αγάπη - Είδος αντρικού εσώρουχου.

2. Ουσία που βρίσκεται στον εγκέφαλο και το νωτιαίο μυελό - Δεν είναι ίσα, μα ούτε ...διαφέρουν - Ονομαστή γαλλική διώρυγα.

3. Ενέχυρο για την εξασφάλιση του χρέους - Συμπεριφέρονται με σκληρότητα.

4. Είδος εκκλησιαστικού σκεύους - Αρχικά της Ενωσης των ιδιωτικών εκπαιδευτικών.

5. Πόλη του Βελγίου - Μυθικός βασιλιάς της Ιθάκης.

6. Σκάφος αναψυχής (ξεν) - Αναφέρεται και το θέατρό τους - Ο αριθμός 640.

7. Αναζητείται τις μέρες του καύσωνα (καθ) - Αρχικά παλιάς τράπεζας - Είναι πάντα δυσάρεστη.

8. Η αρχαία ιωνική διάλεκτος - Αόριστη αντωνυμία (πληθ.-ουδ.) - Γερμανικό τηλεοπτικό κανάλι.

9. Σκιά βασιλιάδων - Ασιατικό κράτος - Περιληπτικό όνομα.

10. Είναι η φωνή κάποιων χορωδών - Ξεδιάντροπο στη συμπεριφορά του.

11. Βουνό της Σαμοθράκης - Παλιά αμερικάνικα αυτοκίνητα - Σε στέλνει σε άλλη σελίδα.

12. Ημιτελής διάλογος του Πλάτωνα - Υποδιαίρεση της κορώνας - Ιταλικό άρθρο.

13. Αρθρο - Βρίσκονται σε κατάσταση έντονης απόλαυσης και απορρόφησης.

14. Γένος, φυλή - Βαθμοφόρος του υγειονομικού στο στρατό.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Αγκαθωτός θάμνος που χρησιμοποιείται για προσάναμμα - Κύρια πρόθεση - Διαμορφώνεται στη διάρκεια αγώνα.

2. Γιατρικό, φάρμακο - Μονάδες βάρους. 3. Αδελφός ...κολλητός - Τμήμα ...ποιμνίου.

4. Οταν έρχεται, κόβει ένα ...νήμα - Γνωστές αυτές των βραχμάνων και των ιερέων στην αρχαία Ινδία και Αίγυπτο.

5. Πόλη του Βελγίου - Κύπριος συνθέτης που χάθηκε πρόωρα - Τα παραρτήματά του πολλά.

6. Δεν είναι ακριβώς ξενοδοχείο (ξεν.) - Το βασίλειό του, έχασε ...το φως του.

7. Θωπευτικό επίθετο άρχοντα ή αυθέντη στη λαογραφία μας - Βυζαντινή νότα - Παλιά ελληνική γαλακτοβιομηχανία.

8. Γιος της Εκάβης (με άρθρο) - Τύπος πρόθεσης.

9. Εμπορική συντροφιά - Είδος ψαριού - Μπορεί να διαθέτει και ...κόμμα.

10. Χρονικό επίρρημα - Χρησιμοποιούνται από γεωργούς στο όργωμα.

11. Κάνει μερικούς να σηκώσουν ...μύτη - Ο άνθρωπος ξενόγλωσσα - Η κεντρική τράπεζα της Ευρωπαϊκής Ενωσης.

12. Παλαίμαχος μπασκετμπολίστας της ΑΕΚ - Πλακάκι με επίστρωση σμάλτου - Πολλαπλάσιό του, είναι το εκτάριο.

13. Το όνομα του Αμερικάνου ηθοποιού Φλιν - Διαθέτει βεντούζες ειδικού τύπου.

14. Των ψαράδων δεν είναι πάντοτε πλούσια - Αστυνομικά αρχικά.

Λ Υ Σ Η

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΑΙΣΘΗΜΑ - ΣΚΕΛΕΑ 2. ΦΑΙΑ - ΟΜΟΙΑ - ΑΡΛ 3. ΑΜΑΝΑΤΙ - ΑΠΟΝΟΙ 4. ΝΑΜΑΤΕΡΟ - ΟΙΕΛΕ 5. ΑΤ - ΛΑΕΡΤΗΣ 6. ΓΙΟΤ - ΣΚΙΕΣ - ΧΜ 7. ΔΡΟΣΟΣ - ΤΚ - ΗΤΤΑ 8. ΙΑΣ - ΚΑΠΟΙΑ - ΣΑΤ 9. ΑΜ - ΚΑΤΑΡ - ΛΟΙΠΑ 10. ΜΠΑΣΑ - ΑΣΕΜΝΟ 11. ΣΑΟΣ - ΝΑΣ - ΙΔΕ 12. ΚΡΙΤΙΑΣ - ΟΡΕ - ΙΛ 13. ΟΙ - ΕΚΣΤΑΤΙΚΑ 14. ΡΑΤΣΑ - ΥΠΙΑΤΡΟΣ.

ΚΑΘΕΤΑ: 1. ΑΦΑΝΑ - ΔΙΑ - ΣΚΟΡ 2. ΙΑΜΑ - ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ 3. ΣΙΑΜΑΙΟΣ - ΠΟΙ(μνιο) 4. ΘΑΝΑΤΟΣ - ΚΑΣΤΕΣ 5. ΑΤ - ΤΟΚΑΣ - ΙΚΑ 6. ΜΟΤΕΛ - ΣΑΤΑΝΑΣ 7. ΑΜΙΡΑΣ - ΠΑ - ΑΣΤΥ 8. Ο ΕΚΤΟΡΑΣ - ΑΠ 9. ΣΙΑ - ΡΙΚΙ - ΟΤΙ 10. ΚΑΠΟΤΕ - ΑΛΕΤΡΙΑ 11. ΟΙΗΣΗ - ΟΜ - ΕΚΤ 12. ΛΑΝΕΣ - ΤΣΙΝΙ - ΑΡ 13. ΕΡΟΛ - ΧΤΑΠΟΔΙ 14. ΑΛΙΕΥΜΑΤΑ - ΕΛΑΣ.




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org