09.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιούλη Ασημακοπούλου
19.10 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Από την κοινοβουλευτική δραστηριότητα της βδομάδας, μπορείτε να παρακολουθήσετε: α) Αγ. Τζέκης, Αλ. Καλαφάτης, υφ. Ανάπτυξης, για Στρατονίκη Χαλκιδικής και TVX GOLD, β) Π. Κοσιώνης, Εκτ. Νασιώκας, υφ. Υγείας, για τις ελλείψεις του Νοσοκομείου Παίδων Πεντέλης, γ) Αντ. Σκυλλάκος, Γ. Ανωμερίτης, υπ. Εμπορικής Ναυτιλίας, για αυξήσεις εισιτηρίων, δ) Ορ. Κολοζώφ, Ανδ. Λοβέρδος, υφ. Εξωτερικών, για το ψήφισμα που προωθείται στον ΟΗΕ κατά της Κούβας, ε) Σπ. Στριφτάρης, Ευάγ. Αργύρης, υφ. Γεωργίας, για τα έξοδα του ΟΣΔΕ. Επιμέλεια - παρουσίαση: Θάνος Κανιάρης
20.00 ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ Ο Γ. Λιβέρης που επιμελείται και παρουσιάζει την εκπομπή συνομιλεί με τον Αναστάσιο Σταλίκη, κλινικό ψυχολόγο και ερευνητή, καθηγητή στο Πολυτεχνείο του Μονάχου και ειδικό στα κυκλοφοριακά θέματα, για το κυκλοφοριακό πρόβλημα των Αθηνών όπως αυτό θα αντιμετωπιστεί κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
22.00 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Ε) Θα μεταδοθεί η συγκέντρωση της πανεργατικής πανελλαδικής απεργίας στο Πεδίον του Αρεως
23.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ (Ε) Ο Βαγγέλης Κούτας, που επιμελείται και παρουσιάζει την εκπομπή, φιλοξενεί τη συγγραφέα Κισσονέργη Κάτια, με αφορμή τα βιβλία της «Στις ομορφιές σου είσαι σήμερα» και «Βοήθεια γειτόνοι»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
06.30 ΜΕΛΙ - ΓΑΛΑ (Ε)
ΠΑΙΔΙ TV
08.30 ΤΣΑΚ Ο ΚΑΣΤΟΡΑΣ
09.00 ΓΙΟΧΟ ΑΧΟΪ
09.15 Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ
09.45 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΙΛ
10.20 SYMPHOLLIES
10.30 ΓΕΦΥΡΕΣ
11.00 Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΩΝ CARTOONS
12.00 ΝΤΡΙΝΣΤΟΠ
13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Λίζα το 'σκασε»
15.30 ΣΠΟΡ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΗ Ντοκιμαντέρ
16.00 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
17.15 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2004... Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ
17.45 ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ
18.15 ΚΡΙΣΙΜΗ ΣΤΙΓΜΗ
19.00 50 ΛΕΠΤΑ
20.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
20.15 ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
21.15 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ (Ε) «Πάτρα»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
23.30 ΣΙΝΕΜΑ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ «Ωρες αγωνίας»
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εβδομάδα αποφοίτησης»
02.50 ΚΡΙΣΙΜΗ ΣΤΙΓΜΗ (Ε)
03.20 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ (Ε)
04.20 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2004... (Ε)
04.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε)
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΜΝΗΜΕΙΩΝ
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
11.00 ΤΟΠΟΙ ΤΩΝ ΜΥΘΩΝ
11.30 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΤΟΠΟΙ
12.00 ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ
12.30 Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ
13.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ
14.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.15 ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ
15.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
17.45 ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΠΟΛΙΤΗΣ 2000
19.15 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
20.15 ΤΟ ΕΡΕΧΘΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εξαφάνιση»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι καταραμένοι»
08.01 ΧΟΝΤΡΟΣ - ΛΙΓΝΟΣ «Ελβετικά ποντίκια»
09.10 GIMME 6
09.35 ΣΕΙΡΑ «Σίγκι, το μικρό λιοντάρι»
10.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΤΣΑΡΛΙ ΤΣΑΠΛΙΝ «Από τη θάλασσα»
10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντετέκτιβ της πλάκας»
12.00 ΤΣΙΡΚΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
13.15 ΧΑΜΗΛΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ 1ο Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών Μάιος 2001
13.30 JACK HOLBORN
14.30 ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΟΠΙΑ «Σάμος - Ικαρία»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΝΟΣΤΟΣ
17.00 ΚΑΘΕ ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
17.30 ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΡΓΑ
18.30 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ
19.00 DESIGN X-treme
19.30 ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ
20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΚΟΝΤΡΑΠΟΥΝΤΟ
22.00 THE SMITHS - LIVE AT DERBY ASSEMBLEY ROOMS 1983
23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.20 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Ο επιθεωρητής Λαβαρντέν»
02.30 ΝΟΣΤΟΣ (Ε)
04.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΚΑΙ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
06.00 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)
06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ
10.30 ΤΑ ΛΑΓΩΝΙΚΑ
11.00 ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΡΙΝΟΚΕΡΑΚΙΑ
11.30 ΟΜΑΔΑ ΣΩΤΗΡΙΑΣ
12.00 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ
12.30 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ
12.55 SUPER GAME
13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ
14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
14.20 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
15.00 Η ΧΡΥΣΗ ΚΟΥΚΛΑ
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
17.40 Η ΧΡΥΣΗ ΚΟΥΚΛΑ (Συνέχεια)
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελα στο θείο»
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «20 γυναίκες κι εγώ»
23.00 BIG BROTHER
24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.20 BIG BROTHER - BEST OF
01.20 ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΕΝΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ Σειρά (Ε)
02.20 ΤΟΛΜΗΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
05.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
06.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ
07.00 ΠΡΩΙΝΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
10.00 7 ΗΜΕΡΕΣ ALPHA
11.00 ΕΚ ΤΟΥ ΣΥΝΕΓΓΥΣ
12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συνοικία το όνειρο»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 Απ...ΑΡΕΤΗ...τως με ΤΟΛΜΗ
16.00 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ (Ε)
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση Απόλλων»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΓΚΟΛ - ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ
22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Ρένα είναι οφσάιντ»
23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στρατιώτες του ΙΡΑ»
01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πάλη μέχρι θανάτου Νο 2»
04.00 ΠΕΡΑ ΑΠ' ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ (Ε)
05.00 ΠΑΚΙΤΑ (Ε)
06.00 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)
07.00 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)
08.00 Ο ΣΟΝΙΚ ΣΕ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ
08.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ (Ε)
09.00 ΦΛΙΝΤΣΤΟΟΥΝΣ (Ε)
09.30 DISNEY CLUB
11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπελάς σε τιμή ευκαιρίας»
13.00 MEGA STAR
14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
14.50 ΜΑΖΙ
16.15 TRACTION
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
17.55 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια τρελή σαραντάρα»
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 Ο ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΡΙΚΟΣ Τηλεπαιχνίδι
22.00 BAR
23.00 PRIVE
00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπούλιτ»
02.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «4 μέρες του Σεπτέμβρη»
04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μαγαζάκι του τρόμου»
05.20 BAR (Ε)
06.20 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
13.30 ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 2525
14.00 ΗΡΑΚΛΗΣ
15.00 ΖΙΝΑ
16.00 ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΠΙΚΗΡΥΓΜΕΝΩΝ
17.00 Ο ΑΟΡΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.50 ΤΟ ΧΡΗΜΑ
ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
19.00 Β.b.B.
20.00 ΛΟΪΣ ΚΑΙ ΚΛΑΡΚ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κρυφή ζωή μιας γυναίκας»
00.30 ΡΑΛΙ - ΚΥΠΡΟΣ
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιθεωρητής Λόγκαν»
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πονηρές επισκέψεις»
05.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ